Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

@martar Martine, vysvetlili jsme si věci s Bertem včera po sz a telefonátem. Našli jsme konsensus, potud ok.

Z vlastních návštěv Izraele vím, že se používají buď zvlášť nebo souběžně letopočty oba. Příklad: 20/12/2020 - 5781/12/20 nebo tomu odpovídající hebrejský slovní popis (židovské názvy měsíců z hlavy neznám )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Frostie napsal:

Z vlastních návštěv Izraele vím, že se používají buď zvlášť nebo souběžně letopočty oba. Příklad: 20/12/2020 - 5781/12/20 nebo tomu odpovídající hebrejský slovní popis

Keď som si v Nepále kúpil tyčinky s rokom výroby 2075, dosť som sa na tom bavil. Až kým mi niekto vysvetlil, že nepálsky letopočet je oproti nášmu dopredu... Tiež používajú oba kalendáre súbežne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Frostie napsal:

@martar Martine, vysvetlili jsme si věci s Bertem včera po sz a telefonátem. Našli jsme konsensus, potud ok.

Z vlastních návštěv Izraele vím, že se používají buď zvlášť nebo souběžně letopočty oba. Příklad: 20/12/2020 - 5781/12/20 nebo tomu odpovídající hebrejský slovní popis (židovské názvy měsíců z hlavy neznám emoji4.png)

Aha, moc děkuju, to jsem vážně neznal.

Edit: Do Izraele bych se se svým pasem nedostal, resp.bych pak měl zbytečné potíže. Za to mi asi ta relativně chudá původní ichtyofauna (která navíc dostává dost na p.del intenzivním hospodařením s vodou v krajině) nestojí. Jinak bych se tam samozřejmě ale podíval rád...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi nikto. A. D. sa v modernej češtine aj slovenčine prekladá ako n. l. - nášho letopočtu. Učí sa to aj na jazykových školách.


Nepreklada.. :-)...AD cili Anno Domini znamená v latine leta pane, zkracene l.p.... to je proste preklad.. kdybys rekl pouziva soubezne nebo tak neco..

Jsme si proste az moc zvykli, ze Evropa byla pupkem sveta... ono to ale nebude navzdy...


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, liskus napsal:

Toci se zmrzlina a pivo se cepujeemoji3.pngemoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

No mozny to je, jak rikam, vic jak dvacet let do hospody nechodim, takze nevim, co presne tam ten pan hospodsky s tim pivem dela. Kdyz si jdu tak 5x za leto pro 4 kousky do dzbanku, tak mi je natoci, ne nacepuje😀

Ale urcite nechci jitrit "souboj" zastancu te ci one spravne terminologie.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mozny to je, jak rikam, vic jak dvacet let do hospody nechodim, takze nevim, co presne tam ten pan hospodsky s tim pivem dela. Kdyz si jdu tak 5x za leto pro 4 kousky do dzbanku, tak mi je natoci, ne nacepuje
Ale urcite nechci jitrit "souboj" zastancu te ci one spravne terminologie.

Ne ja si delam srandu cepovani se ted hodne propaguje a ja nejsem zastancem slovickarenidulezity je, aby chutnalo a je jedno jestli cepovany nebo toceny


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...