Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Proti problémům s cyklistama je tohle dle mého o minimálně jeden level výše. Musel jsem se kouknout, že to nevyšlo 1.4.. Holt na Moravě jsou o krok dále.

Parkování v Židlochovicích: maximálně jedno místo na rodinu a další sdílené - iDNES.cz

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zákon je sračka. Na to, aby se lidi chovali ohleduplně přece nepotřebujou metr, ale trochu empatie. To platí na obou stranách, jak agresivních řidičů, tak cyklozmrdů. Netrvrdím, že všichni cyklisté se chovají bezohledně, ale je jich bohužel víc, než je zdrávo. Hovad za volantem potkávám poslední dobou méně.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mě to tak hrozné nepřijde, ten projekt je celkem zajímavý, jen si nájemníci musí uvědomit parametry svého bydlení. Znám pár lidí bez ŘP, těm by to jistě vyhovovalo. Jen nevím, kolik takových lidí se najde v městečku, co má 4k obyvatel. Alespoň je poblíž vlak. Pro mě by to teda nebylo, já bych bez auta žít už nikdy nechtěl.

Chytré Líchy | První udržitelná městská čtvrť v ČR (chytrelichy.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Liqid napsal:

Hele mě to tak hrozné nepřijde, ten projekt je celkem zajímavý, jen si nájemníci musí uvědomit parametry svého bydlení. Znám pár lidí bez ŘP, těm by to jistě vyhovovalo. Jen nevím, kolik takových lidí se najde v městečku, co má 4k obyvatel. Alespoň je poblíž vlak. Pro mě by to teda nebylo, já bych bez auta žít už nikdy nechtěl.

Chytré Líchy | První udržitelná městská čtvrť v ČR (chytrelichy.cz)

Osobně si troufám říct, že je to nesmysl, ale je to na každém. Přiznám se, že si nedovedu představit, že bych "sdílel auto", stejně tak by mi vadilo ( kdybych na to měl, což nemám, takže jen teoretizuju ), že si koupím byt, mezonet za plácnu 4 mil. a fakt tam nechám nějakým nařízením shora, zaparkované jen jedno auto. Dopravní obslužnost a infrastruktura opravdu nebude to, co lidé tohodle kalibru řeší pomocí MHD ( zase teorie ). Jako nápad pro neřidiče, ekology a podobně možná, ale stejně se přiznám, že se mi tohle prostě příčí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Liqid Případů kdy se postaví barák se sotva jedním místem na bytovou jednotku/kancl jsou po celé republice mraky, stavitel pochopitelně nechce a nebude vrážet prachy do parkingu, pokud jej obec a nebo budoucí uživatel (který u bytovek vždycky tahá za kratší provaz) nedonutí aby příslušný počet míst zařídil. V tomhle případě akorát tu drzost a lakotu ve spojení s obcí dotáhli k dokonalosti, když poloviční počet parkovacích míst na okraji toho prdelákova prezentují jako "ekologickou výhodu", čert vem že skutečně dojíždějící budou muset parking plný dlouhodobě odstavených/nepojízdných pleček tak jako kdekoliv jinde řešit parkováním v okolních ulicích. Protože to už nebude problém investora - a jako druhý level jim bude moct dobrotivá obec zavést přidělování parkovacích míst, pochopitelně placené... Mimochodem, zrovna Židlochovice jsou ohledně "dopravních aktivit" takovej místní "Dolínkov", kde se sežvýkávají flastry z radarů z širokého dalekého okolí a normální řidič se jim radši vyhne.

Ad Dolínkovi cyklisti: Fajn, když 1,5 metru tak 1,5 metru. Místo pouštění před křižovatkou odteď budu hezky kopírovat pravej rantl, aby si nějaký znevýhodněný spěchající ubožák náhodou při poryvu větr neublížil o bok mého auta, když už nemůže jet po 50 metrů vzdálené obecní cyklostezce. To už ti bezmozci v parlamentu fakt úplně ztratili kontakt s realitou, že nevědí jaké ostrůvky, parkovací zálivy a další sluníčkové pyčoviny stěží průjezdné pro autobus se v posledních letech vestavěly do kdysi rovných širokých průtahů? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ten projekt "Chytré Líchy" jsem tedy zvědav... jsem bez ŘP, o udržitelnost se snažím, ekologii se snažím praktikovat, ale tam bych bydlet nechtěl.  Tohle by mělo asi šanci v rámci velké aglomerace, ale ne v 20min vzdáleném satelitu (myšleno z hlediska atraktivity pracovních míst v Židlochovicích/Brně). Plus teda ty vágní libivý ekokecy v projektu, důraz na sdílení kdečeho a na komunitní charakter... pro mne nee. Položte si otázku, jak dlouho sloužilo cokoli sdíleného ve vašem okolí a jak moc bezproblémový byl provoz a údržba, dokud to sloužilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Martin JJJ napsal:

V pondělí slunko, dneska prší a u nás na kopci sněží... Zimní věci zafóliované, a teďka to kuchám ven, abych měl zimní ohoz... bych se z toho po...!!! A to se ani nebavím o tom, že jsem si chtěl přezout na letní... 🙄

Já měl letní gumy asi tak tejden, o velikonocích jsem to přezul zase zpátky ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Lynx12 napsal:

Za mě skandální rozhodnutí, argumentů je na to dost! Pak ale už nechápu vůbec Tvrdíka, který se omlouvá... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal ve vlakne Fotbal. Ja si myslim, ze v te tragikomedii byl ve hre  treba rok az dva vylouceni z poharu. Jinak by podle me takhle neotocil. Imho neni blbej a musi vedet, jak se shodi u fandu.  Tohle nebylo prozreni, ale diplomaticke donuceni. Ja bych ho nevinil. Ten pribeh je sam o sobe dost silenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Roman I. napsal:

Jak jsem psal ve vlakne Fotbal. Ja si myslim, ze v te tragikomedii byl ve hre  treba rok az dva vylouceni z poharu. Jinak by podle me takhle neotocil. Imho neni blbej a musi vedet, jak se shodi u fandu.  Tohle nebylo prozreni, ale diplomaticke donuceni. Ja bych ho nevinil. Ten pribeh je sam o sobe dost silenej

Myslím si přesně totéž. Je to hajzl, ale v hlavě to má srovnány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím v tom snahu prosadit na úkor fotbalu otázku rasismu atd... kdo hrál někdy fotbal o něco, tak ví, že je to někdy o emocích, a to tak prostě je...? Skupina zainteresovaných si vymyslela, že přes otázku "rasismu" budou prezentovat svoje zájmy... (smutné, že jim to Evropa žere... 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, honzyk napsal:

Já měl letní gumy asi tak tejden, o velikonocích jsem to přezul zase zpátky ... 

A to si vybírám letní gumy už cca 14dní a furt nespěchám. Dneska ráno bylo u nás na kopci -2 a místy lehce poprašek... Na hlavu postavené... 😟

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je na hlavu postavene? Ze je konecne zatim normalni pocasi? Byla celkem pekna zima se snehem. Aprilove pocasi jak ma byt. Jeste nas cekaji zmrzlici a pak doufam v horke slunne leto s obcasnymi bourkami, pekny barevny podzim a 11.11. novou varku snehu. Vsechno jak ma byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, AndyAaron napsal:

Co je na hlavu postavene? Ze je konecne zatim normalni pocasi? Byla celkem pekna zima se snehem. Aprilove pocasi jak ma byt. Jeste nas cekaji zmrzlici a pak doufam v horke slunne leto s obcasnymi bourkami, pekny barevny podzim a 11.11. novou varku snehu. Vsechno jak ma byt.

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...