Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 26 minutami, patrizzio napsal:

Jojo, včerejší novinové titulky mne přiměly k zamyšlení nad tím, kolikrát v historii bylo vystřídáno civilizační vzepětí a svoboda myšlení i tvorby nesvobodou a ideologickým tmářstvím. Zda to dočasné zhloupnutí mas i elit nakonec není logický důsledek té bezbřehé svobody. U těch dobře zdokumentovaných příkladů z nedávné historie to šlo navíc pěkně rychle... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Irwinek napsal:

Taky jsem to tak bral 😄

jen nevím, co na to pojišťovna. Ještě jsem tu koupelnu ani celou nedodělal 😞

Pusť si Pupendo, scénku s oběma pojišťovákama v koupelně a pak tu s pojišťovačkou-kontrolorkou, určitě na něco přijdeš :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mi prisel obeznik, ze mame v praci povinne predem hlasit kazdy vyjezd za hranice a po prijezdu vyplnit formular a dle nebezpečnosti dane destinace absolvovat treba i test. Chteji po Vas taky neco takoveho?

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, odjinud napsal:

Ted mi prisel obeznik, ze mame v praci povinne predem hlasit kazdy vyjezd za hranice a po prijezdu vyplnit formular a dle nebezpečnosti dane destinace absolvovat treba i test. Chteji po Vas taky neco takoveho?

Náš korporát se ještě od začátku pandemie nedostal přes - při výjezdu do zahraničí potřebuješ schválení od VP :D Jinak jo, pokud se člověk vrátí ze zahraničí a chce do kanclu, musí mít test a nebo musí být očkovanej. Příjezdový formulář máme taky.

Bude to vycházet z https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, patrizzio napsal:

Před pár lety, když bylo hrozné haló kvůli pohádce Mikeš jsme si s přáteli dělali legraci, kdy změní pravidla šachů - přece není možné, aby začínali bílé figurky.

Dneska už jen čekám, kdy to opravdu přijde. Zvrácená doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, odjinud napsal:

Ted mi prisel obeznik, ze mame v praci povinne predem hlasit kazdy vyjezd za hranice a po prijezdu vyplnit formular a dle nebezpečnosti dane destinace absolvovat treba i test. Chteji po Vas taky neco takoveho?

jiste, uz asi rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že tohle vláknou začíná být poněkud monotematické. Což je vlastně fajn. Pokud nás štvou jenom snahy o rasovou či genderovou neutralitu, máme se všichni dobře a nikdo nám neubližuje :D 

To bych měl ovšem naspat do protějšího vlákna, takže přidám nápad některých německých jazykozpytců:

V rámci nastolení genderové neutrality by se u podstatných jmen označujících příslušnost k pohlaví měly při hromadném oslovování/označování v písemném styku vypustit rodové koncovky a tyto by měly být nahrazeny zástupným symbolem "*" (hvězdičkou), např:

der Student, der Kollege - student, kolega
die Studentin, die Kollegin - studentka, kolegyně

V dřevních dobách stačilo např. při oslovení v dopise uvést:
Liebe Studenten, Werte Kollegen, - Milí studenti, Vážení kolegové,

Dnes se již pohlaví rozlišuje pomocí rodových koncovek:
Liebe Studenten/innen, Werte Kollegen/innen - Milí/é studenti/ky, Vážení/é kolegové/yně,

Do budoucna by to mělo vypadat nějak takto:
Liebe Student*, Werte Kolleg* - Mil* student*, Vážen* koleg*, 

Jen doufám, že do té doby už budu v důchodu a nebudu muset tohle učit děti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, siwi napsal:

Koukám, že tohle vláknou začíná být poněkud monotematické. Což je vlastně fajn. Pokud nás štvou jenom snahy o rasovou či genderovou neutralitu, máme se všichni dobře a nikdo nám neubližuje :D 

To bych měl ovšem naspat do protějšího vlákna, takže přidám nápad některých německých jazykozpytců:

V rámci nastolení genderové neutrality by se u podstatných jmen označujících příslušnost k pohlaví měly při hromadném oslovování/označování v písemném styku vypustit rodové koncovky a tyto by měly být nahrazeny zástupným symbolem "*" (hvězdičkou), např:

der Student, der Kollege - student, kolega
die Studentin, die Kollegin - studentka, kolegyně

V dřevních dobách stačilo např. při oslovení v dopise uvést:
Liebe Studenten, Werte Kollegen, - Milí studenti, Vážení kolegové,

Dnes se již pohlaví rozlišuje pomocí rodových koncovek:
Liebe Studenten/innen, Werte Kollegen/innen - Milí/é studenti/ky, Vážení/é kolegové/yně,

Do budoucna by to mělo vypadat nějak takto:
Liebe Student*, Werte Kolleg* - Mil* student*, Vážen* koleg*, 

Jen doufám, že do té doby už budu v důchodu a nebudu muset tohle učit děti...

Das ist doch auch zum Kotzen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není vůbec žádná pravda, @siwi, že se tu furt omílá jen půvab multikulti :)Zapomínáš na České dráhy, dopravu v Praze a na D1 a další evergreeny. Třeba mě teď zrovna štve, že už zase varujou před "koncem světa", prej ani tornáda  nejsou vyloučený. Takže opět uklízím zahradu, nosím do baraku nábytek, hračky a zahradnický věci... vymejšlím jak ochrànit sortiment ovoce-zelenina, odčerpàvám jímku v bazěnový šachtě do sucha... kurňa měl jsem teda jiný plàny (pivko & lehàtko). A na obzoru už se kupí černý mraky.

Edit: ježiš né černý, pardon, tmavě šedý! Jsem hnusnej rasista, jdu si kleknout čelem k Zàpadu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...