Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 11 minutami, parnistroj napsal:

Jen me v teto souvislosti napada - co zkusit nejaka otevrena over-ear sluchatka od Sennheisera? Ty maji vnitrni prostor propojen s vnejskem (proto otevrena), ale na druhou stranu zvukove neizoluji od vnejska, takze se nehodi do hlucnych mist. A Sennheiser zvuk umi i lip nez ruzni Bang & Ohluchjsem :)

Díky za tip. Podívám se. Doporučuješ nějaký konkrétní model? Dafakto každý den pracuju v jiné kanceláři, tak potřebuji cestovní velikost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi Dog eat dog. Uřvaní progresivisti a sociální inženýři už dosáhli takové míry uvědomění, že se pro domnělý nedostatek uvědomnělosti začínají požírat navzájem. Svým způsobem nás nejspíš čeká něco na způsob sektářských válek náboženských fanatiků (křesťanství, islám, různé verze komunismu, kočičí války o barvu čapek v červeném trpaslíkovi atd.), které už by vědecky vzdělaný moderní člověk rád považoval za směšné a dávno překonané... :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, JoyStick napsal:

...Vůbec nemluvím o faktu, že například ty krávy jsou na obřích plochách bez jakékoliv zeleně (protože logicky to tam nepřežije, když jsou jich tam desítky tisíc na jednom fleku), spotřeba vody, energie a tun chemie na vypěstování "krmení" pro ten dobytek chlastá přírodní vodní zásoby do sucha a devastuje okolní ekosystémy a transport toho všeho jsou další nezanedbatelná procenta.

Přesně, to mě zaujalo při mých oblíbených toulkách po amerických prdelákovech v Kansasu, z těch obřích farem, kde se na sebe krávy mačkaly v bahně a hovnech na jinak vyprahlé rovině bez jediného porostu mně nebylo vůbec dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, safi napsal:

Problém je ten, že lidí, kteří si naivně myslí, že jimi nařízenou regulací, osvětou v práci nebo svým působením na sociálních sítích dokáží vyřešit BLM, LGBT,  (ať už úředníci v Bruselu, novináři, influenceři atd) ... je bohužel více než lidí - techniků, vědců, expertů na zemědělství, atd... tedy lidí, kteří ty problémy dokážou alespoň částečně řešit.

Včera jsem na Linkedin zaznamenal příspěvek jedné HR pracovnice, která si povzdechla, že ta reklamní LGBT kampaň už začíná škodit. Způsobilo to cekem flame, kde ji někteří čeští i zahraniční uživatelé linkedin psali, že by ji za to firma měla vyhodit, že by za to měla nést následky atd....

pěkné, pěkné......

Já si upřímně nemyslím, že většina těch lidí má reálný zájem na vyřešení těchto témat. Je daleko lukrativnější o tom zaníceně tlachat a prokládat to monetizací videa / postu nebo ideálně všech verzí egohoničství najednou.

Určitě bude velké % lidí, kteří by to řešit chtěli a třeba se o to s dobrým úmyslem snaží, bohužel Ti jsou většinou tím tupým stádem konzumentů bez špetky sebereflexe, či snahy verifikovat konzumovaný obsah, ušlapání do zapomnění, nebo banu.

Doba, kdy bylo žádoucí a vhodné diskutovat s lidmi opačných / odlišných názorů za účelem nalezení společné vlny / kompromisu a vylepšení životů společnosti kolem, jsou dávno pasé.
Vlastně je to asi jeden z hlavních důvodů, proč stále přežívají message-boardy, jako je ten náš tady. Většinově to vnímám jako zájmový kroužek určité úrovně lidí, kteří se dokáží pobavit i o poměrně kontroverzních tématech, bez potřeby se vzájemně napadat, nebo si měřit čuráky.

Nedávno jsem na to viděl docela zajímavou úvahu se zaměřením na sociální sítě a současnou generaci twenty-somethings. Mají plné zuby systému a jeho oprese a diktátu a samozřejmě o tom brečí na sociálních sítítch ve videích nahraných na iPhone, zatímco mají v pozadí puštěný Netflix pod subscriptionem a jejich týdení nákup jim přiveze do pár hodin kurýr díky členství v Amazon Prime. Stalo se zkrátka strašně populární mít na všechno názor, ideálně co nejvyhraněnější a ten co nejhlasitěji a nejagresivněji cpát do ksichtu všem, kteří se na víc jak 2 vteřiny podívají tlučhubovým směrem. Reálná akce žádná.

Vnitřně stále doufám, že je to jen mezikrok, ale něco mi říká, že realističtější pohled je si toho zkrátka nevšímat, velmi pečlivě si vybírat svou sociální bublinu a mít plán A, B, C a D, ideálně s koupeným nukleárním bunkrem uprostřed hlubokých lesů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@neuromancer Vždycky když tohle téma otevřu, je mi vážně hodně úzko. Průměrný Evropan si to totiž v 95% případů nedokáže vůbec představit.

Australské megafarmy mají řádově větší stáda, nicméně taky mají o několik řádů větší rozlohy a rozmanitost porostu a živočichů na nich. Americkej středozápad je nádherný kus země, ale jak člověk narazí na tyhle pouště skotu, nebo hangáry kuřat, každému s víc jak dvěma mozkovými buňkami se musí svírat hrdlo a slzet oči…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, JoyStick napsal:

Nedávno jsem na to viděl docela zajímavou úvahu se zaměřením na sociální sítě a současnou generaci twenty-somethings. Mají plné zuby systému a jeho oprese a diktátu a samozřejmě o tom brečí na sociálních sítítch ve videích nahraných na iPhone, zatímco mají v pozadí puštěný Netflix pod subscriptionem a jejich týdení nákup jim přiveze do pár hodin kurýr díky členství v Amazon Prime. Stalo se zkrátka strašně populární mít na všechno názor, ideálně co nejvyhraněnější a ten co nejhlasitěji a nejagresivněji cpát do ksichtu všem, kteří se na víc jak 2 vteřiny podívají tlučhubovým směrem. Reálná akce žádná.

To mi připomnělo toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=dl2MQq4qO4Y

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, bobi napsal:

Nějak nám to odchází.Milan Lasica,a dneska i Franta Nedvěd.

RIP

 

Jojo František Nedvěd, ach jo. Brontosauři bylo mé trempské mládí.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...