Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, parnistroj napsal:

Co delat dnes nebudu vnucovat, ale jak to resili v minulosti ti muzu prozradit: v pomerne kratke dobe uz meli zase kompletni rodinu :) (zjisteno pri badani nad vlastnim rokokmenem a potvrzeno od nekolika podobnych badatelu :) )

No a pak z toho vznikly příběhy jako Popelka... Sněhurka... a tak :D

Jinak samozřejmě souhlas. Pokud nebyli mladí rodiče nebo prachy na guvernantku, služku a kuchařku, byla to ekonomická a logistická nezbytnost. Zajímavé je, že často se (alespoň pred WWI) náhradní matkou stala svobodná sestra té původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, safi napsal:

Osobně mi příjde, že dnešní chlapi to mají náročnější, než naši otcové za socíku..

Zas bych ale řekl, že dřív moc ženských nemělo papíry na auto, takže to měli borci logisticky náročnější když potřebovali nachcaní odvézt z hospody a jiných kulturních akcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, morbo napsal:

Zas bych ale řekl, že dřív moc ženských nemělo papíry na auto, takže to měli borci logisticky náročnější když potřebovali nachcaní odvézt z hospody a jiných kulturních akcí.

To se většinou vyřešilo i jinak. V té době bylo jedno auto na dva domy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, kuncák7 napsal:

To se většinou vyřešilo i jinak. V té době bylo jedno auto na dva domy.

No jo, to byly doby ,kdy za alkohol byla  věta tak pane řidiči necháte to tady a pokuta byla 20.kč 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Prochy68 napsal:

A to bylo kdy?

Hele, u nás na chatě ještě v roce 86, jen ne za 20 ale 50 :-))). 

V Praze jsem lyžoval v naší ulici, tam dvě auta. To už není pravda. Ty wow, já už jsem starej a začínám vzpomínat :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, kuncák7 napsal:

Hele, u nás na chatě ještě v roce 86, jen ne za 20 ale 50 :-))). 

V Praze jsem lyžoval v naší ulici, tam dvě auta. To už není pravda. Ty wow, já už jsem starej a začínám vzpomínat :-)))

Utěším tě🤣

Vzpomínka je jediný ráj, ze kterého nemůžeme být vyhnán

Jean Paul, vlastním jménem Johann Paul Friedrich Richter (1763–1825)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, u nás na chatě ještě v roce 86, jen ne za 20 ale 50 :-))). 
V Praze jsem lyžoval v naší ulici, tam dvě auta. To už není pravda. Ty wow, já už jsem starej a začínám vzpomínat :-)))
Jezdim od roku 83, nejmensi pokutu jsem dostal pade, kdyz jsem jen pribrzdil na fichtlovi na stopce, ale ze by to bylo stejne i s chlastem......
No mozna to bylo jen 30 a ne 50 at nekecam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Prochy68 napsal:

Jezdim od roku 83, nejmensi pokutu jsem dostal pade, kdyz jsem jen pribrzdil na fichtlovi na stopce, ale ze by to bylo stejne i s chlastem......
No mozna to bylo jen 30 a ne 50 at nekecam

Holt mladý kluci nevěřej,,že za první republiky byl alkohol dokonce polehčující okolnost. Ó to musely být  časy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek124 napsal:

Je jasné že když na obstarání rodiny jeden zůstane sám, je to na zblbnutí a ne každý to zvládne (čímž smekám před Martinem). I proto (normální) lidi přirozeně tvoří páry, ve kterých se pak každý může specializovat na to k čemu má geneticky/evolučně/společensky blíž - a se svým protějškem se můžou doplňovat, ne si konkurovat (takoví ať si radši založí firmu). I proto nejspíš příroda moudře rozhodla že řiťopichům a lesbám neumožní páchat potomstvo - tj. nikdy nebudou rodina, ať se soudružka (Ur)Válková se svou progresivistickou “agendou” třeba vztekne.

Tyvole Radku, jaks přišel na to, že dva chlapi nebo dve zenske se nemůžou doplňovat... tohle fakt nechápu, spojujes dve naprosto nesouvisejici veci a vyvozuješ závěry, které s úvodní premisou sice vůbec nesouvisí, ale zato tvoří silný postoj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať si spolu svobodně dělají co chtějí, ale vůči dětem (u savců přirozeně fixovaným spíš na matku, typicky vyživovanou "mimo" pracujícím/lovícím otcem - což byla ona úvodní premisa) ze dvou šroubků ani ze dvou matek standardně fungující rodina prostě nebude. Svým způsobem to pořád budou spíš "spolupracující pěstouni" - což není nic hanlivého, ale pak už jde o jinou motivaci než u páru biologických rodičů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dětem koupil v záchvatu nostalgie dvoupatrovej Orient dezert. Bonboniera je jejich, ale za každou chybu v domácím víkendovém diktátu a matemat. cvičení jim sežeru jeden bonbon - to byste koukali, jak se snažej a kontrolujou si to :) No ale proč sem píšu: vnitřní platíčka průhledný (namísto zlatý jako ještě před rokem), všechny bonbony nezabalený... Celkově solidní downgrade, a to přitom nebyla bonboniera Orient dezert nikdy žádná haute chocolaterie :(

IMG-20211009-WA0002.thumb.jpg.6b6b559f28bac9aefea0b84f9f60b6be.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dětem koupil v záchvatu nostalgie dvoupatrovej Orient dezert. Bonboniera je jejich, ale za každou chybu v domácím víkendovém diktátu a matemat. cvičení jim sežeru jeden bonbon - to byste koukali, jak se snažej a kontrolujou si to No ale proč sem píšu: vnitřní platíčka průhledný (namísto zlatý jako ještě před rokem), všechny bonbony nezabalený... Celkově solidní downgrade, a to přitom nebyla bonboniera Orient dezert nikdy žádná haute chocolaterie
IMG-20211009-WA0002.thumb.jpg.6b6b559f28bac9aefea0b84f9f60b6be.jpg
Kolik ma dneska gramu dvoupatrova bonboniera?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuální socka verze dvoupatráku má 34 pralinek a 317g. A ano, pocitově i chuťově je to jinde. Já se vždycky těšil na ten kulatej v zeleným obalu s arabeskama, a je fuč...

IMG-20211009-WA0001.thumb.jpg.3ceaee0d45d7ddc32bd7f8d24eab807d.jpg

Ale měl jsem si líp prohlídnout obrázky na krabici - nelže.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po těch sladkostech nevím, zda to patří sem.

Přítelkyně v sobotu ťukla při vycouvávání do vedlějšího auta - 25 let stará obušená felicie. Zastavila, počkala na paní a sepsala s ní protokol o nehodě ( já na autě vůbec nic ani škrábanek na plastu, paní poškozenej nárazník z předchozího tukance- na vše máme foto, jinak nového ani setřenej prach ). Za hodinu jí volá Policie, že prý ujela od nehody a kdesi cosi ). Tak se tam paní i se svědkem dostavila znovu a dotazovala se, jak tedy znají její tel.číslo, když auto je psané na mě. No šaškárna na entou ( paní najednou našla protokol o nehodě a svědkyni zná osobně ). Když to vezmu, jeden pekáč vrazil do druhýho, i kdyby se to oboje sešrotovalo dohromady, tak to nedá ani 60 tis. a je s tím oser jak blázen.

Navíc mě pobavilo, že to jde z mého ručení, ač jsem byl 80 km daleko a neřídil, ale co už. Být na místě, tak paní koupím novej nárazník a ještě jí ho tam klidně namontuju, než odesílat a řešit nějakej formulář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...