Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Ano měl jsem spíše vytáhnou čínské olympijské covid kempy vs Howard Springs. Bylo by to přiměřenější. Z obou tě pustí.

Punch line měl být ten rozhovor se zadrženou v detenčním centru. "Pojedete s námi a máte to za $5.000 nebo Vám zavoláme covid taxi." žádné testování, nic, rovnou do detence. Mohli nařídit karanténu doma, ale to ne. A to, že kvůli pobytu byla nepřítomná na pracovišti a díky tomu přišla o práci je vlastně OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Během jednoho dne se úleva z ukončeného dědického řízení  proměnila v peklo - aneb 50% vlastnictví a rodinné dojmy a pojmy.

Btw, není to někdo, kdo rozumí případným výkupům nemovitostí, kde není možná dohoda s druhým vlastníkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, JoyStick napsal:

Mohl bys mi prosím vysvětlit jak si vnitřně schvaluješ svůj schizofrenní názor na povinné očkování u jedné části populace v režimu "jednoznačně proti" a u jiné části populace, pouze na základě vykonávaného zaměstnání "jednoznačně pro" ?

Hele jo, napriklad u policie mas taky nejake fyzicke pozadavky a zdravotni, to si myslim, ze je podobne. Stejne armada, jde proste o nejaka pravidla, delat tam nemusis. To je dost rozdil ne? Nez kdyz to das plosne u vsech nebo veku atd.. nemuzes si vybrat jestli Ti je 60+ ale policajt....

K tomuhle by me teda zajimalo jak treba k MP delaji fyzicku, protoze tak 30% z nich neda jeden shyb a nekteri nevylezou ani schody si myslim. U statni o kus lepsi, ale taky 😄

paradoxne kamos na policejnim reditelstvi, co je pravnik a musi plnit fyzicke testy (to je zrovna nesmysl), tak patri mezi 1% nejlepsich. Ale tak to neni moje starost... jen ze zrovna ockovani aby jim nechybeli policiste v regionech atd mi prijde rozumne. A kdo dela ve zdravotnictvi a neni ockovany je taky ostuda. 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, x591 napsal:

Během jednoho dne se úleva z ukončeného dědického řízení  proměnila v peklo - aneb 50% vlastnictví a rodinné dojmy a pojmy.

Btw, není to někdo, kdo rozumí případným výkupům nemovitostí, kde není možná dohoda s druhým vlastníkem?

Řešil jsem něco podobného v rodině v rámci rozvodu několik let zpět. Pokud chceš, ozvi se do SZ, popíšu Ti zkušenosti a případně Ti můžu dát kontakt na některého známého realiťáka, popř právníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu máš, Martine, když on mj. Novak právníkům ministerstva naservíroval na smeč, jeho chování ho doběhlo:

“The applicant has a history of ignoring safety measures.

“When he was infected he undertook an interview and a photo shoot [that’s the now infamous L’Equipe interview] which included taking his mask off and the minister took the view his presence in Australia would encourage people to emulate his apparent disregard for those kinds of safety measures.”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My tady navíc nejsme zvyklí na tzv. natural justice applies, zatímco Australané ano. Ten Migration Act je z roku 1958, je to norma plně akceptovaná, no a 133c, odstavec 1, písmeno e) je pro regelujícího Džokese prostě konečná. Nazdar. Ještě jsem plný text zdůvodnění ministra nečetl, ale myslím, že to bude něco ve stylu: jako obvykle ses choval jako debil, jsi tedy veřejným nebezpečím (rozuměj Ty a Tvé postoje), táhni ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, vojta1 napsal:

Hele jo, napriklad u policie mas taky nejake fyzicke pozadavky a zdravotni, to si myslim, ze je podovne. Stejne armada, jde proste o nejaka pravidla, delat tam nemusis. To je dost rozdil ne nez kdyz to das plosne u vsechn nebo veku atd.. nemuzes si vybrat jestli Ti je 60+ ale policajt....

K tomuhle by me teda zajimalo jak treba k MP delaji fyzicku, protoze tak 30% z nich neda jeden zdvih a nekteri nevylezou ani schody si myslim. U statni o kus lepsi, ale taky 😄

paradoxne kamos na policejnim reditelstvi, co je pravnik a musi plnit fyzicke testy (to je zrovna nesmysl), tak patri mezi 1% nejlepsich. Ale tak to neni moje starost... jen ze zrovna ockovani aby jim nechybeli policiste atd v regionech mi prijde rozumne. A kdo dela ve zdravotnictvi a neni ockovany je taky ostuda. 

Díky, úvaha se mi to zdá rozumná, i když s ní nesouhlasím. Nevidím paralelu v tom narvat do sebe neprověřenou látku ze zfalšofaného výzkumu s tak obřím politickým tlakem a schopností vojáka udělat 10 přítahů. Fyzické požadavky Ti jaksi fyzicky brání ve výkonu, kdežto absence vakciny nikoliv. Jsem asi pro, aby to byl “šance zlepšující parametr” při aplikaci uchazeče o zaměstnání, ale nikoliv mandatorní věc. Ať už kdekoliv, i u těch zdravotníků. Je to velice těžký zásah do integrity jedince a nikdo nemá právo druhého nutit k požití něčeho, co nechce.

Navíc mám obavy, a bohužel asi celkem oprávněné, že to vytvoří velmi nebezpečný precedenc pro zbytek země. Jakmile se to začne normově týkat jedné skupiny, tak budou jisté mocenské vrstvy vytvářet další a větší tlak na zbytek populace, případně na daleko širší záběr profesí. Protože ten “argument proč ano” se vždycky nějaký najde, že.. 

K fyzičce MP apod. můžu napsat jen toliko, že tam projde lecos a nikdo se tomu moc nediví, protože je objektivně MP k ničemu. Kamarád z URNY mi popisoval co musí plnit oni a ilustroval to na jednom příkladu, kdy leželi ve 4 pod rozžhavenou střechou v létě 3 dny v kuse a nesměli se hnout. Já bych leknul po jednom odpoledni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, JoyStick napsal:

Díky, úvaha se mi to zdá rozumná, i když s ní nesouhlasím. Nevidím paralelu v tom narvat do sebe neprověřenou látku ze zfalšofaného výzkumu s tak obřím politickým tlakem a schopností vojáka udělat 10 přítahů. Fyzické požadavky Ti jaksi fyzicky brání ve výkonu, kdežto absence vakciny nikoliv. Jsem asi pro, aby to byl “šance zlepšující parametr” při aplikaci uchazeče o zaměstnání, ale nikoliv mandatorní věc. Ať už kdekoliv, i u těch zdravotníků. Je to velice těžký zásah do integrity jedince a nikdo nemá právo druhého nutit k požití něčeho, co nechce.

Navíc mám obavy, a bohužel asi celkem oprávněné, že to vytvoří velmi nebezpečný precedenc pro zbytek země. Jakmile se to začne normově týkat jedné skupiny, tak budou jisté mocenské vrstvy vytvářet další a větší tlak na zbytek populace, případně na daleko širší záběr profesí. Protože ten “argument proč ano” se vždycky nějaký najde, že.. 

K fyzičce MP apod. můžu napsat jen toliko, že tam projde lecos a nikdo se tomu moc nediví, protože je objektivně MP k ničemu. Kamarád z URNY mi popisoval co musí plnit oni a ilustroval to na jednom příkladu, kdy leželi ve 4 pod rozžhavenou střechou v létě 3 dny v kuse a nesměli se hnout. Já bych leknul po jednom odpoledni.

Jj taky znam par lidi ze zasahovek a tam je to prirozene jinde. A on uprimne ten pravnik by k nim klidne mohl, je to byvaly boxer a vzdy dost sportoval. Tak to neni uplne fer.

A k tomu zasahu. Tak mas pomerne jasne statisticky dokazano, ze je tam mirnejsi prubeh, jsi kratsi dobu infekcni a i o trochu mensi sance prenosu, tedy to muze ovlivnit funkce schopnost/boje schopnost. Jsou ockovani co jsou povine (tetanus) a ano, ten proces neni standartni. Je to vyjmecna situace, zase ono se ale toho vi pomerne dost. Naopak ten tlak na to ockovani takhle rychle je sileny. Tedy dle toho co jsem cetl, houby o tom vim jinak. K pravdepodobnostem, datum atd se citom kvalifikovany, ale abych posuzoval vakciny, to fakt ne ;-D A ano ten tlak jei iracionalne obrovsky, daval jsem tu Janecka co nerekl nic spatneho, nebo minimalne ne antiwax nebo jak se to nalepkuje. Ono taky v tom dnesnim svete vse pusobi cernobile, jakoze ja tady muzu pusobit jako jednoznacny zastance pov.ockovani nebo nevim ceho. Ale ja jen rozporoval nejake pochybne zdroje :)

a uprimne ja mit zamestnance, tak na ne tlacim at se naockuji, pro ty argumenty vyse... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@M.K. Ano. Pokud nevíš, tak Pfizer vyvinul vakcinu s nedokončenou třetí fází, falšoval klinické testy a záměrně zamlčoval závažné vedlejší účinky, žádná z těch vakcin není schválená, protože žádná z nich nemá ani ty základní bezpečnostní prověrky, nikdo nezná dlouhodobé účinky, atd atd.
Navíc vyvíjel virus jako takový, v současné době má 4 bývalé vysoké funkcionáře FDA ve svém nejužším vedení a takhle bych mohl pokračovat.

@vojta1 Vůbec Tě neberu jako demagoga, naopak největší užitek vždy vzejde z civilizované diskuse opačných názorů. A přesně jak píšeš, místo racionálních diskusí a argumentace, se celá společnost nechává vmanipulovat do totální polarizace, buď si s námi, nebo proti nám. Samozřejmě je to celé řízené a motivované strachem, protože tak se vládne nejlépe.

Já zaměstnance mám a mám přesně opačný názor než Ty. A díky bohu nejsem sám, jinak bych už asi neměl co do huby. :) 

Burešova rozhodnutí o tom co zavřít a nezavřít byla motivována čistě penězi do jeho vlastní kapsy. Nebudu k tomu psát nic víc, informace mám přímo od zdroje, vím jak to probíhalo a co tam padalo za debilní argumenty, takže buď má každý kritické myšlení sám za sebe a dokáže si ty informace dohledat z obou stran debaty, nebo ne a pak nemá ani smysl to rozvádět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, JoyStick napsal:

@M.K. Ano. Pokud nevíš, tak Pfizer vyvinul vakcinu s nedokončenou třetí fází, falšoval klinické testy a záměrně zamlčoval závažné vedlejší účinky, žádná z těch vakcin není schválená, protože žádná z nich nemá ani ty základní bezpečnostní prověrky, nikdo nezná dlouhodobé účinky, atd atd.
Navíc vyvíjel virus jako takový, v současné době má 4 bývalé vysoké funkcionáře FDA ve svém nejužším vedení a takhle bych mohl pokračovat.

@vojta1

Zdroj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ano treti faze nemohla probehnout casove jasne, ale tech dat zacina byt dost. Dlouhodobe castecne ano.. vyvijeli virus? A ano ten stret zajmu, jak Maloneho vymazali ze soc siti za to, ze na ten stret upozornil me fakt pobavilo... 😄

tak ono je motivace a motivace. Muzes rict, ze je vyhodis nebo to muzes probrat, ukazat nejaka data a rict ockovany clovek je v prumeru o 5 dni mene nemocny, takze jsem se rozhodl dat ockovanym o dva dny dovolene navic... (cisla jsou orientacni tady prosim),tak nejak si to predstavuji napriklad. Par lidi co zamestnavaji docela hodne lidi znam, ostatne roky jsem delal M&A tak jsem par fabrik a lidi co tyhle veci meli na starosti potkal. 

A ano Babise nikdy nezajimalo nic jineho nez on sam. Taky znam par lidi co pro nej delaji, delali, obchodovali atd... ten clovek nema zadny moralni kredit. Fakt radeji at tam nekdo obcas krade ;) to je na dyl a spis na pivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bert Zdroj čeho? Těch falšovaných dat? To si snad na tom internetu najdeš, je toho tuna, vkládat to sem nehodlám.

@vojta1 No takže víš sám, dál to nemusím rozvádět.
Já mám zásadní problém s prezentací těch dat, protože každá strana prezentuje v podstatě jen to, co se jim hodí do krámu. Zmínil si že se v datech cítíš kovaný, čili je Ti naprosto jasné, jak snadné je zmanipulovat pohled na data (ani ne nutně tak ty data, i když v rámci covid šílenství docházelo a dochází ve velkém i k tomu), stačí najít ten správný pohled na ta data, která chceš prezentovat a vždycky to půjde tak jak si Ty zrovna přeješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K debatě bych připodotkl, že lidi zaměstnávám, jejich očkování mě nikdy nezajímalo a nezajímá. Každý svého štěstí strojvedoucím 🙂 Za celé 2 roky jsme ve firmě měli 3 případy covidu, jedna to chytla doma od syna, další v hospodě a jeden bůhvíkde, ani sám nevěděl, během dovolené...

Všechny případy s průběhem lehčí chřipky. Kdybychom nevěděli. že řádí covid, byla by to normální chřipka jako kdykoli předtím.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, JoyStick napsal:

@Bert Zdroj čeho? Těch falšovaných dat? To si snad na tom internetu najdeš, je toho tuna, vkládat to sem nehodlám.

@vojta1 No takže víš sám, dál to nemusím rozvádět.
Já mám zásadní problém s prezentací těch dat, protože každá strana prezentuje v podstatě jen to, co se jim hodí do krámu. Zmínil si že se v datech cítíš kovaný, čili je Ti naprosto jasné, jak snadné je zmanipulovat pohled na data (ani ne nutně tak ty data, i když v rámci covid šílenství docházelo a dochází ve velkém i k tomu), stačí najít ten správný pohled na ta data, která chceš prezentovat a vždycky to půjde tak jak si Ty zrovna přeješ.

No dobry ale tohle trochu manipulacni je. Stejne jako to "analyza" Pfizeru. Stejne jak pises s daty, da se vybrat, jenze pak to neni dobra analyza a to je to co ja rikam. Napriklad jak tu Flegr rikal o 120tis mrtvych a jen protahl exponencialu a v CR za tri mesice nakazil 30mil lidi 🤣

Jinak to, ze velke firmy lobuji za sve zajmy je za me legitimni, stejne jako by melo byt legitimni na to upozornovat. Tady media selhavaji a obecne pak ten monopol FB, Google je strasne nebezpecny....

Edit: potreboval jsem vystoupit z vlaku a vynechal Microsoft. + nechapu na co smerovalo to vyvijeni viru. A nejsem si plne jisty ani tim, jestli je koser mluvit o falsovani dat... ale mozna mi neco uteklo...

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...