Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 16 minutami, long napsal:

@Baldic to napsal hezky 

@Bert taky, ten na hulváta, ale už se nedivim . 

@kdojinej jinej taky, taky tomu rozumim, každý ma svůj názor a má na něj i jeho prezentaci pravo,  ale proč provokuješ zrovna tady a neustále dokola . Seznam a Novinky jsou ideální místo.  To tě nesoudím , nemám na to právo. 

Zkuste(me) se zase věnovat hodinkám.
Vždyť kvůli nim tady jsme😊

Třeba si sednout večer a napsat recenzi, na hodinky , které Vás okouzlily 

 

Kde si sebral, ze provokuju furt tady a stale dokola? V nastvavacim vlakne jsem za poslednich x mesicu napsal tyhle 3 prispevky. Jinak Longu, napsal jsi tu nejake hodinkove recenze? Pojdme skutecne radeji na ty hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Baldic napsal:

Jako sorry, ale pokud nekdo prohlasuje naprosty lzivy nesmysl, tak to neni na diskusi. To je podobne, jako bys chtel tvrdit, ze zastanci placate Zeme maji pravo na nazor. nemaji. Proste je to prokazany nesmysl, tudiz to neni ani nazor...

Zrovna před pár dny jsem četl článek o tom, že BBC má v plánu dát prostor i zastáncům teorie o ploché Zemi. Na přímý dotaz odpověděl člověk z BBC, že určitá část obyvatel Britanie tomu věŕí a veřejnoprávní TV je povinná to zohlednit. A pokud bude počet vyznavačů Zeměplacky růst*, bude se adekvátně tomu měnit i množství vysílacího času, který jim bude poskytnut.

Vítej v době postfaktické...

* jakože růst bude

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bbc-britanie-vysilani-prostor-priznivci-placate-zeme.A220113_125204_zahranicni_kha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Britanistánu se už delší dobu dějou věci nad kterými zůstává rozum stát, zrovna ty bych si za vzor nedával - stejnou zvrácenou “pluralitní” logikou by takhle kromě placatozemectví a homosexualismu měli začít dávat prostor i eugenice, pití krve albínů a nebo pedofilii, jejichž zastánců by si (nejen mezi “novými Brity”) taky jistě našli dost. Je smutné to konstatovat, ale být tihle ostrovní mimoni ještě v EU/EP, tlačili by tyhle svoje “nové progresivní zásady” plnou parou i nám, aby si tu jejich omladina při výletech za chlastem a levnýma kurvama připadala jako doma… :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byl povzdech, nikoli doporučování příkladu hodného následování, Radku. A kouzelné je, jak se mluvčí BBC vymlouvá na to, že nepodlehnou trendům cancel culture (ackoli to mnohokrát porušili)... a úzkostlivě se vyhýbá definovat hlavni skupinu vyznavačů zeměplacky :) (ne že by i mezi nemuslimskými Brity nebyli exoti, samozřejmě...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to tak, že v dnešní době polemiky nad skoro každým tématem a v situaci kdy na vše existuje ve společnosti spousta "názorů" a svobody je dále šířit se může zdát, že "pravda" je dnes vlastně prázdný a překonaný pojem. Ale to je jen nebezpečná akceptace zjednodušeného postoje, že každý může mít svou pravdu nebo na dané téma svůj názor. Nesmíme zapomenout, že u naprosté většiny témat a situací pravda skutečně existuje, jen není vždy jednoduché se k ní proklestit.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, Galileo Galilei a Giordanno Bruno by mohli vyprávět… Ale ti nepublikovali v “prestižních časopisech”, neplatili koncesionářské poplatky - a byli to nějací neatraktivní bílí heteráci, kteří už dnes (dle BBC) stejně nikoho nezajímají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Xenomorfus napsal:

...spis ne...https://www.czso.cz/csu/czso/covid-19-byl-vloni-druhou-nejcastejsi-pricinou-smrti

A to jsou "pesimisticka" cisla. Kdyz trochu pohledas, najdes i optimistictejsi odhady, kdy se dle lekaru jedna spise o cca 30% pacientu, kteri zemreli opravdu na C19. Ale i kdyby, 8% "nadumrti". No nevim, jestli to stoji za to poslat vsecko do kytek. Ale chapu, ze pro prachy vsecko! 

Je mi jasne, ze vzhledem k situaci na Chmg jsi uz myslenim "trochu jinde", ale uz byste se vy covidofanatici meli prestat pozorovat a nechat tomu volny prubeh. 

Marku, už to trvá dlouho a sere to každýho, chápu... ale asi si neumíš představit, jak v praxi vypadá těch Tvých "8 % nadúmrtí", vnímat to jako bezobsažný číslo je asi snadný. Dovětek "pro prachy všecko!" mi přijde vhodnej spíš na nějakou všelidovou diskuzi na Novinkách, byť už se tu někteří pašáci projevili o dost hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Bobisek napsal:

Chápu potřebu "přizpůsobovat" argumentaci modernímu diskurzu, ale cpát heterosexualitu k G. Brunovi jako skalnímu dominikánovi je vlastně podobný nesmysl jako hlásit se k placaté zeměkouli...

Pravda. Tých nezmyslov, pri ktorých sa človeku s vyrovnaným mentálnym postojom zdvíha obočie, je tam viacero :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes po skoro 4 mesiacoch dorazil remen a luneta na Gcka. Ebay povodne cca 30$, postovne zdarma, DPH si na to placli uz v ebay, zasielka z Izraela, dnes na poste odo mna vybreli este 450KC, 250 clo a 200 za "colnu deklaraciu". Proste neviem podla akych kriterii to clia/neclia v podstate uplne rovnaky obchod (pasok na Gcka) z USA pred mesiacom bez tahanic a bez cla a pred dvoma mesiacmi to iste z JP tiez,... tam boli ceny s dopravou dokonca nad 100$.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@caliNešlo to náhodou cez UK? Mne kedysi prevažná väčšina vecí s dopredu zaplateným clom išla cez nejaký anglický sklad. Či nie je pes náhodou zakopaný tam.

Keď už spomínaš Ebay, mňa nasrali minule. Som sa po dlhšej dobe prihlásil do účtu a zistil som, že po 15 rokoch registrácie a x predajoch kadečoho mi klesol limit na začiatočníckych 200 USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave ze clo nebolo dopredu zaplatene a dufal som ze by po skusenostiach z minula mohlo byt 0. Normalne mi prisla pred vianocami mailom vyzva od CP aby som deklaroval co tam je a kolko to stalo (aj ked to vsetko bolo riadne vyplnene na baliku). Tak som deklaroval a toto bol vysledok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není nad to, že mají rodiče vnoučata. Dnes.

Potřeboval jsem od maminky přítelkyně z telefonu PIN, co jí přišel ( dálkově jsem jí to nedokázal vysvětlit, neumí s smskama, je jí hodně přes 70 ). Píši tedy její vnučce co je v práci mimo obec, zda by to mohla zjistit. Ta napsala vnoučkovi, co se válí o patro vejš než babička ve stejném domě. Ted prý nemůže, ve 4 odpo tam dojede ( asi paří gamesu, je mu 24 ), no nic, nemít to 90 km, tak si tam zajedu sám. Ted mi volá moje máma, že by potřebovala něco vytisknout, jestli bych se nemohl zastavit u nich doma. Na můj dotaz, zda je tam sama mi odpoví, že mladší neteř ( 23 ) je unavená a spí a starší (25 ) se učí a nechce je otravovat. No ale do hajzlu, až tohle dopíšu, tak se u ní ihned zastavím a holčičkám zvednu mandle.

Co si matně vzpomínám, tak když jsem odvětil, že nemůžu - dojít se psem, vynést koš, umýt nádobí, tak jsem se většinou zastavil o dveře s facanem a znovu jsem to zkoušel až za dost dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele vycházej z toho, že jim máti ani neřekla...než je začneš peskovat. Moje máti taky vždycky volá mi, když něco potřebuje. Otec totéž. A to mám bráchu i ségru. Fungovalo to tak už za babči, jsi nejstarší, tak makej. Taky obecně míň držkuju, když je něco potřeba, takže je to vlastně logický. No a taky do toho zahrň možnost, že tě chce jenom vidět. To že tobě stačí kontakt jednou za měsíc krátký telefon, neznamená že to tak stačí i jí (tady mluvím za sebe) ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, nickolas napsal:

Hele vycházej z toho, že jim máti ani neřekla...než je začneš peskovat. Moje máti taky vždycky volá mi, když něco potřebuje. Otec totéž. A to mám bráchu i ségru. Fungovalo to tak už za babči, jsi nejstarší, tak makej. Taky obecně míň držkuju, když je něco potřeba, takže je to vlastně logický. No a taky do toho zahrň možnost, že tě chce jenom vidět. To že tobě stačí kontakt jednou za měsíc krátký telefon, neznamená že to tak stačí i jí (tady mluvím za sebe) ;) 

Woe :-)))), částečně máš pravdu, ale s tím setkáním nee- chodím tam dost často, mám to k ní 5 minut z práce, jsem tam obden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenadělám s tím samozřejmě nic, ale je mi smutno z plánu na stěhováni indonéské metropole do pralesní oblasti mezi Samarindou, Balikpapanem a Gitanem... dosud relativně* málo exploatovaná část Bornea s řadou endemitů dostane absolutně na p.del. Každý kdo zná asijské metropole (vlastně jakékoliv metropole), si to dokáže představit. Sice asi bude vypsána hromada grantů záchranného charakteru, ale to bude jen civilizační odpustek... člověk při práci zjistí, že se mu endemicky se vyskytující materiál pod rukama mění z recentního na vyhynulý :(

Pochopitelně si nemyslím, že se na místo hned přesune devítimilionová populace Jakarty, ale když si uvědomím "gravitační" schopnost asijských hlavních měst, pokud jde o nárůst obyvatel (Jakarta s přilehlými aglomeracemi - přes 26 milionů lidí), nedělám si iluze :(

--------------------

*jasně, že jsou tam velké plochy vytěžené nebo vyžďářené, plus nové plantáže olejových palem a hevey, ale pořád je tam obrovský kus původního lesa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jim v Deutschlandu chybí ještě nějaké argumenty proč na dálnicích plošně zavést 130, tak jim tady pan dem*nt Passer jeden přidal. Opět super reprezentace. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cesky-miliardar-zkousel-na-nemecke-dalnici-sve-bugatti.A220119_174258_zahranicni_indr 🤬 

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...