Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

ty hevery z výbavy jsou už od pohledu na jen to nejnutnější použití, Teď někdy nedávno bylo dokonce varování, že nějaké jsou hodně špatné. Závity z plastu, konstrukce z ohýbaných plíšků, některé jsou tak divně stavěné, že je to rébus i pro technika, jak to postavit aby se to při zvedání nevyvrátilo. Já jak mám zvýšený podvozek, tak bez podložení heveru nezvednu auto tak abych sundal kolo. A není to tím že je to italský, podobně to je i u jných značek. Ještě že jsi tam dal to kolo, kdyby to spadlo na zem, může to poničit brzdu. Doma dávám podpěry, venku taky kolo. A samozřejmě důkladně zabrzdit, zařadit kvalt a radši ještě založit kola na obě strany. Není to sranda, než pod něco sáhneš nebo dokonce vlezeš, radši na jistotu.

Taky zítra polezu pod auto, jestli mi teda přijde náhradní díl. Tak snad nebude moc hnusně protože nemůžu do garáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Vypadl celej ten šroubovací závit. Ten hever, myslím originál, je na prd. Naštěstí si pod auto dávám ze zvyku tu náhradní gumu, jinak bych tam byl ještě teď. Vím, má chyba, nedal jsem si nic za kolo, myslej jsem, že jsem na rovině. 

Já z toho co píšeš furt nemohu pochopit jestli byla chyba v heveru nebo v tobě. Pokud v tobě, jakou chybu si přesně udělal? Zajímá mě to, abych se stejné chybě vyhnul. Pokud byla chyba že auto nebylo na rovině a tobě to sjelo, samozřejmě chápu že se to někomu ve stresu povede, ale já se z toho rád poučím a sám pro sebe objednám zakládající klín pod kolo (pro tebou popsanou situaci). A ne, nevadí mi ho vozit u rezervy, https://www.motora.cz/klin-pod-kolo-car-213017125.htm

Já pár týdnů zpátky objednal tenhle hever, https://www.motora.cz/naradi/nerazeno/pojizdny-hydraulicky-zvedak-25-t-nizkoprofilovy-85-385-mm-sixtol-213321986.htm

... a letěl rovnou do koše, řekl jsem si že pod to auto nevlezu když to tim zvednu, pak jsem ho teda z koše vytáhl a hodil někam pod ponk "kdybych ho někdy přecijen potřeboval", zkusím nafotit tu hrůzu jakmile se dostanu do garáže. Pokud budeš sdílnější co se konkrétních chyb které se v procesu staly týče, byl bych vděčný. Zejména pro studijní účely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, zceyee napsal:

Já z toho co píšeš furt nemohu pochopit jestli byla chyba v heveru nebo v tobě. Pokud v tobě, jakou chybu si přesně udělal? Zajímá mě to, abych se stejné chybě vyhnul. Pokud byla chyba že auto nebylo na rovině a tobě to sjelo, samozřejmě chápu že se to někomu ve stresu povede, ale já se z toho rád poučím a sám pro sebe objednám zakládající klín pod kolo (pro tebou popsanou situaci). A ne, nevadí mi ho vozit u rezervy, https://www.motora.cz/klin-pod-kolo-car-213017125.htm

Já pár týdnů zpátky objednal tenhle hever, https://www.motora.cz/naradi/nerazeno/pojizdny-hydraulicky-zvedak-25-t-nizkoprofilovy-85-385-mm-sixtol-213321986.htm

... a letěl rovnou do koše, řekl jsem si že pod to auto nevlezu když to tim zvednu, pak jsem ho teda z koše vytáhl a hodil někam pod ponk "kdybych ho někdy přecijen potřeboval", zkusím nafotit tu hrůzu jakmile se dostanu do garáže. Pokud budeš sdílnější co se konkrétních chyb které se v procesu staly týče, byl bych vděčný. Zejména pro studijní účely.

tyhle zvedáky bývají docela v pohodě, i ty nejlevnější fungují dobře, za předpokladu že to je na rovině a trochu slušným povrchu, což ale platí obecně. A taky platí to co jsem už napsal, radši na jistotu. Přikup si dvě podpěry, je to jistota, i to obyčejný přehazování zimáků je mnohem pohodlnější když si to podepřeš na víc místech a nehoupe se to při každým sáhnutí na šroubek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, zceyee napsal:

Já z toho co píšeš furt nemohu pochopit jestli byla chyba v heveru nebo v tobě. Pokud v tobě, jakou chybu si přesně udělal? Zajímá mě to, abych se stejné chybě vyhnul. Pokud byla chyba že auto nebylo na rovině a tobě to sjelo, samozřejmě chápu že se to někomu ve stresu povede, ale já se z toho rád poučím a sám pro sebe objednám zakládající klín pod kolo (pro tebou popsanou situaci). A ne, nevadí mi ho vozit u rezervy, https://www.motora.cz/klin-pod-kolo-car-213017125.htm

Já pár týdnů zpátky objednal tenhle hever, https://www.motora.cz/naradi/nerazeno/pojizdny-hydraulicky-zvedak-25-t-nizkoprofilovy-85-385-mm-sixtol-213321986.htm

... a letěl rovnou do koše, řekl jsem si že pod to auto nevlezu když to tim zvednu, pak jsem ho teda z koše vytáhl a hodil někam pod ponk "kdybych ho někdy přecijen potřeboval", zkusím nafotit tu hrůzu jakmile se dostanu do garáže. Pokud budeš sdílnější co se konkrétních chyb které se v procesu staly týče, byl bych vděčný. Zejména pro studijní účely.

Kombinace všeho. Ten hever , ten typ, používám dost dlouho a ok. Prostě vypadl šroub kterým to sroubujes nahoru, tím pádem to nedrželo a hnulo se to celé + no a úplná rovina vypadá jinak. 

Osobně používám na chatě úplně jinej ( profi) a podkládám si kola. Nevlezu pod to, mám se rád. Kola měním na všech autech sám, takže už jsem to párkrát dělal 🤣🤣. Ale na sídlišti nemám ani tolik místa. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, PepaSFI napsal:

tyhle zvedáky bývají docela v pohodě, i ty nejlevnější fungují dobře, za předpokladu že to je na rovině a trochu slušným povrchu, což ale platí obecně. A taky platí to co jsem už napsal, radši na jistotu. Přikup si dvě podpěry, je to jistota, i to obyčejný přehazování zimáků je mnohem pohodlnější když si to podepřeš na víc místech a nehoupe se to při každým sáhnutí na šroubek.

edit: jakmile se k tomu dostanu, vyfotim ti sváry na kterých drží kolečka, na přizvednutí např. motoru asi dobrý, ale víc fakt ne.

Podpěry mám a i relativně kvalitní hever mám (ale asi časem koupim něco pro opravdový autodílny), naposledy jsem vyndaval poloosy a svěřit svý končetiny (v lepšim případě) jednomu zpuchřelýmu? o-kroužku nehodlám, takže podpěry jsou "jistota". Při testování stability na podpěrách jsem skoro urval ty střešní nosníky. Lezu pod to poslední dobou často, takže se snažim si dávat pozor. Každopádně jak píše kuncák, ty průsery se většinou nestanou před barákem (pokud si člověk dává pozor), ale ve stresu když jsou děti v autě, kolo na disku, na štěrku a ve 20% svahu (nebo to byl aspoň můj případ píchlýho kola, mam někde fotku :D). A samozřejmě všechny správný nástroje jsou v garáži a ne v autě. :) Známe to asi všichni.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mám taky trůbl s autem. Tuhle jsem to tady psal, rozvody, původně to vypadalo na řemen ale závada byla jinde, protočila se ozubená řemenice na hřídeli. Trošku potíž se sháněním dílu ale zadařilo se, dnes mi přišlo to správný kolečko. Tak jsem to poskládal, otočím klíčkem a ...humf, všecko zhaslo. Já blbec kolem toho víc jak dva týdny dribluju a nenapadne mě, že jsem už tak špatný baterce dal pěkně zabrat když mi to chcíplo, stání na mrazu tomu taky nepřidalo, takže už dávno mohla být v garáži na nabíječce. No nic, když je blbá hlava...... jo a ještě jsem si skříp palec ale zdá se že fialovej nebude.

A taky je zajímavý jak je to po dvou týdnech stání venku hrozně špinavý. Nevím jestli nepřiletěl zas nějaký prach ze Sahary ale to auto je zaprášený jak izraelskej tank.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, PepaSFI napsal:

A taky je zajímavý jak je to po dvou týdnech stání venku hrozně špinavý. Nevím jestli nepřiletěl zas nějaký prach ze Sahary ale to auto je zaprášený jak izraelskej tank.

Myslim ze priletel. Dnes som neveriacky zizal na auto ze co sa mu stalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pod dojmem sekce káva jsem se rozhodl povýšit své chuťové zážitky a koupit kávovar Lelit Grace. Minulé pondělí objednáno v Německu, ten samý den zaplaceno, v úterý odesláno, ve středu v Praze. od středy se to flákalo po jednotlivých depech České pošty. Dnes jsem to nevydržel, po 38 minutách zvonění mi konečně zvedli infolinku a vysvětlili mi, že zásilku mám na dodávací poště. poškozenou. jedu na poštu a zásilka není poškozena, ale vykradena. Takže nemám ani zboží, ani peníze. jsem  tak moc rozladěn, že z toho mluvím spisovně. kruciš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopravní koordinace Praha - Středočeskej kraj. Praha částečně uzavřela Komořanskou, takže směrem na Modřany ted jedině přes Břežanské údolí, do cca 1.4., nevěřím, že se to stihne. No a do toho od 2.3. uzavírka Břežanského údolí, na 7 měsíců. Objízdná trasa Zbraslav- Zvole, nebo Strakonická ( kde se od května mají dít taky věci, vzhledem k opravě Barandáku ). Tomu říkám koordinace :-(((, kurna drát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, kral083 napsal:

Jojo,Martine. Vitej v našem zbraslavském světě 🙂 ještě že jezdím do práce na kole, cyklostezka zatím funguje 🙂

Pro mě je tohle těžko k pochopení a to v tom dělám. Takhle si házet vidle do snahy naštvat co nejmín lidí. Ale co, zabředl bych do zapovězeného a zbytečně. Chudák ten referent, co na tohle musí odpovídat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...