Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Kdo za volantem/řídítkama nemá mozek v hlavě, toho citování předpisů a civění do budíků neochrání. Apropos, nějak se nám při té uvědomělé snaze o bezpečnostní buzeraci zapomíná že spousta (dnes tak moderních a u na kasírovací aparát napojených institucí populárních) rychlostních omezení nebyla vůbec zaváděna kvůli "dětičkám před školou", ale v rámci aktivistického honu za omezováním spotřeby během minulé ropné krize... :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, kuncák7 napsal:

Chápu, kdyby něco, klidně napiš. Tohle je otázka chvilky ( snažím se tvého kréda držet i v práci, ač to není OK a u menších aut to i toleruju- dá se přes něj koukat do výjezdu ).

Volat měšťáky hned, pokud to není případ, že zastavil dát dítě do školy / do školky nebo něco podobného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, ragu napsal:


Přesně. Nejvíc energie za volantem mi sebere to, že dávám pozor za ostatní a předvídám kdo se mi kam nasere. Občas mám pocit, že kromě blinkrů někteří zapomínají používat i zrcátka.

Zrovna kvůli nekoukání do zrcátek jsem začal dost často praktikovat to, co mi jednou řekl kamarád, který jezdí na motorce a to, že když projiždí na motorce kolonou, tak kouká do aut a do jejich zrcátek, aby viděl na řidiče, jestli vnímá a tak, aby mu to pak během projíždění třeba neposlal před předek, když si rovzpomene, že chce do jiného pruhu. Já tohle převedl do běžné praxe třeba na dálnici, kde je spoustu lidí líných blikat a koukat do zrcátek. Stejně tak to používám i při podjíždění - ano ukamenujte mě, občas to udělám :) Nepotřebuju to obhajovat, ale přijde mi to lepší a bezpečnější, než někoho milionkrát vyblikávat a být mu x kilometrů nalepený na zadku, což je běžná praxe našich dálnic. Bliknu jednou, nechám prostor, když neuhne, tak ho plynule podjedu a je klid a všichni jsou spokojení. Já se nenervuju někomu za zadkem, dotyčný si spokojeně jede stále vlevo a ještě si občas třeba blikne, jako že jsem p... a k... atd., takže si uleví a já to unesu.

Ať je to i pozitivnější, tak třeba teď poslední dva zážitky z dálnice mě i vysloveně potěšili, aneb jak se může jet skvěle, když lidi dokáží v autech i komunikovat.
Situace 1 - jedu po D11, už dojíždím auto před sebou, v zrcátku vidím, jak se za mnou valí jiné auto a přijde takový ten moment, kdy si říkám, jestli brzdit a toho za sebou pustit a nebo přidat, poslat to tam a následně mu uhnout. Inu zvolil jsem přidání, ale dotyčný za mnou letěl opravdu dost, takže jsem mu tam vlastně vjel, ne nějak prasácky, prostě musel sundat nohu z plynu. Samozřejmě jsem byl probliknut a neříkám půl slova, oprávněně (nejsem vychovávač typu já sám jedu rychleji, tak ty už nemáš co jet ještě rychleji), bliknul jsem varovkama na omluvu, uhnul a ještě když mě předjížděl, tak mávám, že sorry a dostalo se mi reakce, že ok beru a ještě následně bliknutí varovkama, že díky čau, dali jsme to jako lidi :)
Situace 2 - to bylo teď v neděli na D1, kdy jsem se potkal s nějakým MB a jeli jsme dost podobně, s tím, že jsme se navzájem i pouštěli, vždy si blikli apod., vypadalo to, jak když se známe a jedeme spolu a jak se pak jelo pěkně. Ujeli jsme takto dobrých 60 km, než jsem sjížděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Díky, tohle chápu, ale tohle není okreska 🤣🤣 tohle bude a to nekoukám jinam,  1 třída), já to myslel na trojky, ctyrky- např u nás Svaty Jan pod Skalou- Hostim) Jako ano, Baldic má svým způsobem pravdu, že se dá i na okreskach jezdit rychlejc, ale na to není stavěná a on to možná na mašině umí, ale provoz na to a na nej není připravenej.

Pojďme jinam, nerad se dohaduji. A vždycky říkám, že když s ním budu sedět v hospodě, že si to v klidu vyjasňime a nakonec se shodnem ( to bych asi zvládl i se Zmizikem). 

No vidis, jak si vykladas veci. Ja jsem nerekl, ze jezdim rychle na masine. Ja jezdim rychleji autem. Rozdilk je, ze kdyz jedu autem, tak ve vetsine pripadu nekde potrebuju byt na cas. Kdyzto kdyz jedu na masine, tak sice ne ze bych jezdil pomalu, ale jedu se projet a netizi me cas, proto si jizdu uzivam a nezavodim.

A pokud jsi nikdy nevidel okresku, po ktrere se da jet rychle, tak to mi jen rika, ze nemas dost zkusenosti za volantem. Proste nepotrebujes jezdit mimo sve trasy. Jenze pak na tom, ze znas jen prave ty sve trasy, nemuzes stavet argumenty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Baldic napsal:

No vidis, jak si vykladas veci. Ja jsem nerekl, ze jezdim rychle na masine. Ja jezdim rychleji autem. Rozdilk je, ze kdyz jedu autem, tak ve vetsine pripadu nekde potrebuju byt na cas. Kdyzto kdyz jedu na masine, tak sice ne ze bych jezdil pomalu, ale jedu se projet a netizi me cas, proto si jizdu uzivam a nezavodim.

A pokud jsi nikdy nevidel okresku, po ktrere se da jet rychle, tak to mi jen rika, ze nemas dost zkusenosti za volantem. Proste nepotrebujes jezdit mimo sve trasy. Jenze pak na tom, ze znas jen prave ty sve trasy, nemuzes stavet argumenty.

Já si ale věci nevykládam nijak- píšu, že možná jezdíš dobře, ale okreska na to není stavěná a provoz též ne, což je rozdíl. Nepíšu, že jezdíš rychle.

Asi nebudu dobrej řidič ( kdo to tvrdí, zpravidla není), ale odjezdino díky své práci mám dost a dost- v osobáku i náklaďáku. A stále je rozdíl vidět okresku, kde se dá jet rychle a možné nebezpečí okolo, to bohužel ukazuje na tvou nezkusenost. A hlavně je v tom sakra rozdíl. A jen čekám, až mi nějakou tu okresku napíšeš, rád se příručím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Já si ale věci nevykládam nijak- píšu, že možná jezdíš dobře, ale okreska na to není stavěná a provoz též ne, což je rozdíl. Nepíšu, že jezdíš rychle.

Asi nebudu dobrej řidič ( kdo to tvrdí, zpravidla není), ale odjezdino díky své práci mám dost a dost- v osobáku i náklaďáku. A stále je rozdíl vidět okresku, kde se dá jet rychle a možné nebezpečí okolo, to bohužel ukazuje na tvou nezkusenost. A hlavně je v tom sakra rozdíl. A jen čekám, až mi nějakou tu okresku napíšeš, rád se příručím. 

https://mapy.cz/s/gedulorala

https://mapy.cz/s/ragujunera

https://mapy.cz/s/bagecojago

Mraky mist.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Baldic napsal:

Vesmes s tebou souhlasim ale tyhle mista si zrovna moc stastne nevybral hele. :D

1) krizovatka na krizovatce, lidi necekaj ze tam poletis 120 a proste to tam poslou, ja vim ze zkusenej ridic to ceka a bud umi reagovat nebo jakmile vidi auto v te krizovatce tak proste zpomali .. ale na silnici nejezdej jen zkuseni ridici ..

2, 3), tam se dva nakladaky proti sobe nevyhnou, motorka s nakladakem bude mit problem, kolem silnice stromy, jakmile tam pojedou dve sirsi auta 120kmph, budou mit co delat, blbe se to predvida ...

3) vidis jak tam do horizontu jede ten NA prostredkem? :D

před 2 hodinami, VintageLover napsal:

Poslední dobou spíš zažívám na silnicích vystupování z aut jako třeba tady... Lidem fakt už jebe. Naštěstí jsem jen pozorovatel a viděl jsem to z dálky párkrát v protisměru. V tom videu je teda ale kokot ten fanoušek, spolujezdec, co vystoupil.

Vystupovani z aut je ok pokud je to v klidu, pokud je tam jakykoliv naznak agrese, je to o pruser. Obcas jsem vystoupil, vzdycky ukazu prazdne ruce (aby videl ze mu nejdu ublizit) a vzdycky zacinam svoji omluvou i kdyz je to jeho chyba. Mam vzdycky pocit ze dotycny se muze zamyslet nad tou situaci a priste ji nezopakovat. Bohuzel lidi vystupujou az kdyz sou fest nasrany a to pak nedopada dobre. V tom videu se potkali dva blbci, je jedno kdo byl vetsi.

před 3 hodinami, Bells napsal:

Zrovna kvůli nekoukání do zrcátek jsem začal dost často praktikovat to, co mi jednou řekl kamarád, který jezdí na motorce a to, že když projiždí na motorce kolonou, tak kouká do aut a do jejich zrcátek, aby viděl na řidiče, jestli vnímá a tak, aby mu to pak během projíždění třeba neposlal před předek, když si rovzpomene, že chce do jiného pruhu. Já tohle převedl do běžné praxe třeba na dálnici, kde je spoustu lidí líných blikat a koukat do zrcátek. Stejně tak to používám i při podjíždění - ano ukamenujte mě, občas to udělám :) Nepotřebuju to obhajovat, ale přijde mi to lepší a bezpečnější, než někoho milionkrát vyblikávat a být mu x kilometrů nalepený na zadku, což je běžná praxe našich dálnic. Bliknu jednou, nechám prostor, když neuhne, tak ho plynule podjedu a je klid a všichni jsou spokojení. Já se nenervuju někomu za zadkem, dotyčný si spokojeně jede stále vlevo a ještě si občas třeba blikne, jako že jsem p... a k... atd., takže si uleví a já to unesu.

Ať je to i pozitivnější, tak třeba teď poslední dva zážitky z dálnice mě i vysloveně potěšili, aneb jak se může jet skvěle, když lidi dokáží v autech i komunikovat.
Situace 1 - jedu po D11, už dojíždím auto před sebou, v zrcátku vidím, jak se za mnou valí jiné auto a přijde takový ten moment, kdy si říkám, jestli brzdit a toho za sebou pustit a nebo přidat, poslat to tam a následně mu uhnout. Inu zvolil jsem přidání, ale dotyčný za mnou letěl opravdu dost, takže jsem mu tam vlastně vjel, ne nějak prasácky, prostě musel sundat nohu z plynu. Samozřejmě jsem byl probliknut a neříkám půl slova, oprávněně (nejsem vychovávač typu já sám jedu rychleji, tak ty už nemáš co jet ještě rychleji), bliknul jsem varovkama na omluvu, uhnul a ještě když mě předjížděl, tak mávám, že sorry a dostalo se mi reakce, že ok beru a ještě následně bliknutí varovkama, že díky čau, dali jsme to jako lidi :)
Situace 2 - to bylo teď v neděli na D1, kdy jsem se potkal s nějakým MB a jeli jsme dost podobně, s tím, že jsme se navzájem i pouštěli, vždy si blikli apod., vypadalo to, jak když se známe a jedeme spolu a jak se pak jelo pěkně. Ujeli jsme takto dobrých 60 km, než jsem sjížděl.

Koukat do zrcatek jestli te vidi je blbost. Oci vidi, mozek dava prioritu hadce se zenou a posle ti to tam stejne. Druha cast tvyho prispevku to vesmes potvrzuje ze i kdyz si ho videl tak si to tam poslal. U toho line filtering na moto je lepsi koukat jestli to ty lidi maji kam poslat a jet krokem. Jestli stihas na dalnici koukat lidem do zrcatek tak ok, ja si to vubec nedokazu predstavit v praxi.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Baldic napsal:

Jo díky 🤣🤣🤣. Jsem rád, že ti odpověděl někdo jinej. 

Ani jedno není ani na legální natož bezpečnou 120. Naštěstí jezdím jinudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zceyee napsal:

Vesmes s tebou souhlasim ale tyhle mista si zrovna moc stastne nevybral hele. :D

1) krizovatka na krizovatce, lidi necekaj ze tam poletis 120 a proste to tam poslou, ja vim ze zkusenej ridic to ceka a bud umi reagovat nebo jakmile vidi auto v te krizovatce tak proste zpomali .. ale na silnici nejezdej jen zkuseni ridici ..

2, 3), tam se dva nakladaky proti sobe nevyhnou, motorka s nakladakem bude mit problem, kolem silnice stromy, jakmile tam pojedou dve sirsi auta 120kmph, budou mit co delat, blbe se to predvida ...

3) vidis jak tam do horizontu jede ten NA prostredkem? :D

ad 1 - odbocka do lesa. To neni normalni krizovatka.

ad 2 i 3 - rozhled na kilometry daleko. Jednak tam projede jeden nakladak za den a za druhe ho vidis. Ja jsem nikde nepsal, ze musis jet 120 vsude. Treba proti nakladaku. To si zas nekdo domysli. Ja jsem napsal, ze jsou okresky, kde se da 120 jet. A na takovehle prazdne silnici se da bez problemu 120.

 

Stejne tak muzu najit tunu pripadu, kde se neda jet bezpecne 70 a dle Kuncakovy logiky bys tam mel jet 90.

 

@Kuncak: zas komentujes neco, co jsem nerekl. Nikde jsem tu netvrdil, ze je legalni jet na okresce 120. Rekl jsem, ze se to da.

 

Upraveno uživatelem Baldic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Baldic napsal:

ad 1 - odbocka do lesa. To neni normalni krizovatka.

ad 2 i 3 - rozhled na kilometry daleko. Jednak tam projede jeden nakladak za den a za druhe ho vidis. Ja jsem nikde nepsal, ze musis jet 120 vsude. Treba proti nakladaku. To si zas nekdo domysli. Ja jsem napsal, ze jsou okresky, kde se da 120 jet. A na takovehle prazdne silnici se da bez problemu 120.

 

Stejne tak muzu najit tunu pripadu, kde se neda jet bezpecne 70 a dle Kuncakovy logiky bys tam mel jet 90.

 

@Kuncak: zas komentujes neco, co jsem nerekl. Nikde jsem tu netvrdil, ze je legalni jet na okresce 120. Rekl jsem, ze se to da.

 

Jo takhle, pokud to misto znas tak je to samozrejme uplne jina. Tam se da letet daleko vic nez 120 pri dobrych podminkach (jak pises prazdna silnice, dobra viditelnost), kdyz to mas nacteny a znas ty rizika, ja hodnotil mozna rizika z pohledu nekoho kdo to tam nezna. Ze je spoustu mist kde se neda jet bezpecne 70 je jasne, vesmes kazda ostrejsi zatacka do ktere nevidis.

Kuncakovu logiku neres, tam je pracovni deformace. :D Pokud nekdo zakony dodrzuje, znamena to mj. ze by v noci na dalnici musel s potkavacimi svetly jet cca 60kmph aby stihl dle zakona dobrzdit pred prekazkou nehlede na to ze ma pred sebou kamion. Takove lidi na silnici potkavat nechceme. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/expert-ceny-nemovitosti-neklesnou-nemaji-kam-40398684#source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nevím, jestli přímo naštvalo, ale všímám si posledních pár měsíců, že se pravidelně objevuje na Seznamu nějaký odborník z Partners, Trinity apod. A zajímalo by mě, která realitka tyhle články platí.

Pan Expert: "Po těch pěti až sedmi letech mají takové domácnosti třeba už čtvrtinu nebo pětinu hypotéky splacenou."

Tak určitě 😄 Pan expert asi neví, že prvních pěkných pár let platíš především úroky a z jistiny se ti ukrojuje pomálu.

Jediný v čem má pravdu je to, že ceny nemovitostí klesat nebudou, ale na to, abys to věděl, tak nemusíš být přímo ředitel korporátního a nemovitostního financování.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Americkej napsal:

Po třech měsících od zaměření a objednávky konečně přijedou troje roletová vrata na míru. Chlapi jedou od rána montáž. A ta poslední jsou o 10 cm užší než otvor. Takže můžu čekat další dva-tři měsíce! Kurva drát!

Tejpu z každý strany a vyřešeno. :P

(jinak soustrastník)

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, bohus76 napsal:

Fuj na to s Vašima okreskama. Dnes pokuta z Kyjova /ve vedlejší obci/  rychlost 58km/h  za 600kč.  To mě připadá jak buzerace.

To mi povídej. Já dostal před pár měsící 1000,- za 51 (po odečtení tolerancí) z Bučovic. Oni na té jižní moravě úplně přišli o rozum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...