Jump to content

Recommended Posts

S tím doručováním to bude trochu komplikovanější. 1. Těžko se bude prokazovat, že pošta nedoručovala správně, protože pokud jsem byl doma, tak mi měli doručit osobně. 2. I když se jedná o pochybení pošty (tím, že nedoručili osobně, ale rovnou mi vhodili do schránky papír, že jsem nezastižen a ať si pro dopis dojdu na pobočku), tak si myslím, že uplynutím 10 dnů od vhození lístku do schránky s upozorněním na dopis se tento považuje za doručený (a to nehledě na to, jestli jsem na poště byl nebo nebyl). Jinak oprávnění hygieny jsou opravdu ze zákona poměrně široká a s jejich "zdravotními závěry" ohledně nařízených opatření de facto nelze polemizovat. Jiná věc je, že rozhodnutí hygieny, která jsem v minulosti viděl byla tak "špatná" (nepřezkoumatelná), že na jejich základě by dle mého žádná uložená pokuta neobstála.

před 9 minutami, Prochy68 napsal:

No kdyz to ctu, uz aby nekdo na tohle tema natocil komedii, protoze tohle proste nevymyslis.(tohle bylo k tematu korona)

To je komedie v přímém přenosu. Kolegyně od ženy z práce šla na testy. Z laboratoře jí volali pozitivní výsledek, z hygieny o den později negativní. Takže si asi může vybrat.

Stepe, to nerozporuju. Na tema dorucovani ceskou postou je tady vyzivne samostatne vlakno. Ja to jen dal jako perlicku k dobru ;-). Ze zivota.

Jo, telefonaty z hygieny jsou taky sranda. Treba klukum z dolu ČSM, kteri bydli ve FM volala hygiena z Chomutova :-).

Je to cele jedna velka fraska a my v ni hrajeme komparz za svoje prachy ;-).

před 25 minutami, Prochy68 napsal:

No kdyz to ctu, uz aby nekdo na tohle tema natocil komedii, protoze tohle proste nevymyslis.(tohle bylo k tematu korona)

Úplně nevím, jestli komedii, protože tohle snad ani není černej humor. Ale je to možná i tím, že momentálně nemám náladu na vtipy 🙂 Též myšleno ke koroně, kterou zase sleduju.

Edited by kuncák7

Tak co udelat s touhle situaci, kterou nejsi schopen ovlivnit, bud bejt nasranej nebo se z toho aspon snazit udelat srandu.

No, takovej Prymula ministrem zdravotnictví to už je hodně černej až morbidní humor 🙂 A nebo taky parádní fraška.

Jsem fakt hodně vytočenej...

Korona u dětí ve škole. Ředitelství školy - hygiena - dětský lékař. Každý nám dává naprosto odlišné instrukce. Ale jako fakt si jede každej svoje a popírá toho druhýho. Koho máme poslouchat, kdo má hlavní slovo?

Bych řekl že hlavní slovo má hygiena, ale osobně bych poslouchal svýho dětskýho, pokud to neni úplnej vůl.

Dětskej dává nejtvrdší opatření, kam se hrabe Prymula...

Řešil bych podle hygieny. Škola má prakticky volné ruce a je to na řediteli, koho a v jakém rozsahu pošle do karantény (což je objektivně dobře, protože jinak by to mohl po prvním týdnu zavřít) jinak bych se řídil zdravým rozumem. Jestli to mají děcka tak zavřít doma, jestli to má někdo ve třídě tak bych to nehrotil, jenom omezil vychazky a pozoroval. zároveň sebe bych hodil na HO a preventivně vyloučil děcka z kontaktu s prarodiči.  

Edited by Maro

Škola - ve třídě koronavirus, děti doma v karanténě, na odběry jen závažné případy. Nejdříve na 5 dní, v pondělí je poslali do školy a v pondělí večer znovu nová karanténa, prý se spletli. Nikdo jinej kromě školy (hygiena) nás nekontaktoval.

Dětskej - okamžitě na odběry (ty co mají jinýho doktora jsou "v klidu", ostatní MUDři je neposlali).

Odběry proběhly, dcera pozitivní.

Hygiena - děti rozdělit (střídavá péče), já po více jak 10 dnech po posledním kontaktu s dětmi v poho, tak syn ke mně. Dcera ve čtrvtek znovu na testy a pokud budou OK, může do školy.

Dětskej - dcera 10 dní karanténa, pokud bude pak v poho, může do školy. Syn (a ex) v pátek na nové testy a od toho dne 10 dní karanténa.

Osobně u dětí jedu dle dětské lékařky, protože ji plně duveruju. U sebe bych to tak neměl. 

Edited by kuncák7

před 8 hodinami, geometr napsal:

Může mě vůbec někdo nutit k tomu, abych si nechal udělat testy, když nebudu chtít a jestli jo, tak na základě čeho?

„Nesplnění této povinnosti může být považováno za přestupek, u kterého hrozí sankce do maximální výše 3 miliony korun dle § 92n odst. 1 písm. b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví,“

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odmitnout-test-na-covid-se-nevyplati-hygienici-uz-takove-pripady-znaji-120099

@kuncák7 z jinýho soudku. Dcera (10 let, sotva 30 kilo) zvracela. Dětská předepsala prášky, lékárník vydal. Dávkování 1-0-1. Tak dcera snědla tři a zkolabovalo jí veškerý svalstvo. Předsunutá a pohledem oteklá čelist, spadlý koutek, neschopnost artikulovat. Tak šup rychle Motol jakože dentální chíra (protože ta čelist, žejo, google-laik vidí absces nebo zánět okostice). Tam nic neviděli takže rychle na urgent. Tam dotaz na léky, manželka sdělila ten Torecan. Oni hned věděli, šoupli jí něco do kanyly a byla ok.

Pak jsem čet leták (ne vždycky ho holt čteme no) a tam bylo, že je to lék pro dospělý a je na křečový stavy zvracení po chemo a radiotrerapii... Malá holce bylo jen blbě z rotaviru...

Takže se nedá 100% věřit ani dětský, u který jsem měl všechny tři holky a která vždycky byla spíš pro vyležení max s homeopatiky než ATB. A pak předepíše takovýhle svinstvo.

před 7 minutami, bandicoot napsal:

@kuncák7 z jinýho soudku. Dcera (10 let, sotva 30 kilo) zvracela. Dětská předepsala prášky, lékárník vydal. Dávkování 1-0-1. Tak dcera snědla tři a zkolabovalo jí veškerý svalstvo. Předsunutá a pohledem oteklá čelist, spadlý koutek, neschopnost artikulovat. Tak šup rychle Motol jakože dentální chíra (protože ta čelist, žejo, google-laik vidí absces nebo zánět okostice). Tam nic neviděli takže rychle na urgent. Tam dotaz na léky, manželka sdělila ten Torecan. Oni hned věděli, šoupli jí něco do kanyly a byla ok.

Pak jsem čet leták (ne vždycky ho holt čteme no) a tam bylo, že je to lék pro dospělý a je na křečový stavy zvracení po chemo a radiotrerapii... Malá holce bylo jen blbě z rotaviru...

Takže se nedá 100% věřit ani dětský, u který jsem měl všechny tři holky a která vždycky byla spíš pro vyležení max s homeopatiky než ATB. A pak předepíše takovýhle svinstvo.

Jo, tomu věřím. Já to s dětskou mám tak, že jsem k ní chodil už já, sestry, všechny netere, je to spíš rodinej vztah. Proto ta absolut důvěra. Jinak já s detma chodím jen do krce na dětské, ač mám vlastně vinohradskou ob dvě ulice a zase za tím hledej spíš můj dojem a zkušenost než cokoli jiného. 

Před hodinou, Liqid napsal:

„Nesplnění této povinnosti může být považováno za přestupek, u kterého hrozí sankce do maximální výše 3 miliony korun dle § 92n odst. 1 písm. b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví,“

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/odmitnout-test-na-covid-se-nevyplati-hygienici-uz-takove-pripady-znaji-120099

Dík.

"Může být považováno"... hmm, to je novinářskej obrat zase. Tak je to přestupek nebo ne, do prčic?

Nicméně až budu mít chvilku, prostuduju si to.

před 7 hodinami, bandicoot napsal:

Tvl no to bych se posral.. Držím palce!

Jojo, moje oblíbené rčení, když si představím jakej já jsem inženýr, tak se skoro bojím jít k doktorovi.

Asi jako když mě přivezli na sál a sestra mi přivazovala levou ruku a ja na ni že mi budou brát levou ledvinu, ona aha a šla na druhou stranu. Tak abych jim do toho nekecal, dali mi hned náhubek a chrápat. Ale naštěstí se trefili 🙂