Jump to content

Recommended Posts

Před hodinou, Wanderer napsal:

Jojo, moje oblíbené rčení, když si představím jakej já jsem inženýr, tak se skoro bojím jít k doktorovi.

Když se vzpomenu na ty chlastacky/party z vysoké tak se bojím všech doktoru, inženýrů, učitelů, ekonomů atd.

před 7 hodinami, dawe009 napsal:

Tvl no to bych se posral.. Držím palce!

Dostala nějakou kapačku a za dvě hodiny cestou z Motola vysmátá předváděla ksichty, jaký měla za toho stavu. Prý dospělýmu stačí většinou jeden ten prášek... 

Nejsou lidi. Nikde. Natoz v odbornych kruzich. Kuprikladu moje ex, lekarka na soukrome klinice. V soucasnosti staz v nemocnici na oddeleni v ramci pripravy na atestaci. Je tam druhy tyden. Klidne ji tam nechaji pul dne samotnou jako jedinou lekarku na cele oddeleni... Znalosti z oboru samozrejme ma, ale je to odlisne oproti tomu, co roky dela ve svem. Navic chod oddeleni je uplne jiny...

A řekla vám pak k tomu něco? Spíš to vypadá, že se jen upsala. Ono u těch e-receptů je hrozně jednoduchý napsat něco jiného, to v rámci lékárenské praxe řešíme téměř každý den. Další věc je, že lékař je ve zdravotnictví bůh a nikdo mu do léčby nemá co kecat a spousta lékařů to dává ráda najevo. Oproti tomu v některých státech platí, že lékař konzultuje s farmaceutem.

Ale na druhou stranu, když to v lékárně vydává a vidí rodný číslo, tak jí může být divný, že tohle vydává pro dítě a může na to upozornit. Ti lidé v lékárně přece mají (nebo mají mít) farmaceutické vzdělání a vědět co vydávají / prodávají. Dneska jsou to přeci doktoři farmacie, takže taky doktoři (narážím na tu poznámku "lékař je bůh" ). Splést se přece muže každej i doktor (kor když to třeba vybírá v PC z nějaký databáze). Mně když dycky dávaj něco na recept, tak tam ještě většinou píšou dávkování a nezřídka mi k tomu něco řeknou (třeba podávat po jídle atp.), nebo se kolikrát i ptá, jestli je to pro dítě a jak je starý, i když to rodný číslo vidí.