Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 24 minutami, kuncák7 napsal:

Marťo, každá rýmička co kdy mám, je ta nejpekelnější ( mnohem horší, než ty předchozí ), takže se tomu nepoddávej 🤣.

Jo a vítej v klubu, mám od včerejška náběh na totéž ( po 14-ti dnech opět ) a už se nemůžu dočkat, ach jo.

Tvl Martine ty jsi nemocnej kazdou chvili co tu tak ctu. To neni uplne normalni 🙂

Nemel bys navstivit treba nejakyho imunologa, samana, nebo babu korenarku? 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

To nejsou žádný starosti co máte... Já mám rýmičku! (Nutno teda říct že nejpekelnější co jsem kdy měl). Nejsem schopen práce, souvislého přemýšlení a téměř ani pohybu. Chodím jen na záchod a k zrcadlu, abych se přesvědčil, že mi někdo nevrazil dranžírák do hlavy. Při výdechu vydávám zvuky jako neudržovaný varhany. Xakru!

Tak tím se ledacos vysvětluje. Já mám po otci rýmu chronickou, tj. v podstatě permanetní, jen se to někdy projevuje víc a někdy míň. Nicméně jsem až doteď neznal příčinu svý neschopnosti práce ani souvislýho přemýšlení, přičemž s tím pohybem už to taky není žádná sláva. Považoval jsem to za vrozený dispozice a ono je to rýmou ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Lucky Lucaso napsal:

Tvl Martine ty jsi nemocnej kazdou chvili co tu tak ctu. To neni uplne normalni 🙂

Nemel bys navstivit treba nejakyho imunologa, samana, nebo babu korenarku? 🤣

Mám to od malička, jsem astmatik ( neberouc prášky), těžkej alergik ( neléčíci se, protože mě léky přitěžují ). Mě ofoukne cokoliv, bohužel. Jako malej jsem jezdil do ozdravoven, dostával nějaké olejové injekce ( od té doby se bojím jehel ), teď se otuzuju ( vše k ničemu ). Takže asi budu muset zkusit šamana 🤣🤣, ale už je pozdě, jsem neperspektivní kus 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, martar napsal:

Se vam tu kamaradi snazim sdelit, ze takhle nikdo nikdy netrpel, a vy to zlehcujete a srovnavate se svyma rymickama! :D

To víš, tady je to samej cynik zahleděnej jen do sebe 🤣. V duchu tě litujeme, ale nepřizname si to 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, kuncák7 napsal:

Mám to od malička, jsem astmatik ( neberouc prášky), těžkej alergik ( neléčíci se, protože mě léky přitěžují ). Mě ofoukne cokoliv, bohužel. Jako malej jsem jezdil do ozdravoven, dostával nějaké olejové injekce ( od té doby se bojím jehel ), teď se otuzuju ( vše k ničemu ). Takže asi budu muset zkusit šamana 🤣🤣, ale už je pozdě, jsem neperspektivní kus 

Ale je od tebe hezký, že ses identifikoval jako žena. Nebo snad to dokonce "to"?

To se musí v dnešní době ocenit jako velmi pokrokové a chválohodné 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, kuncák7 napsal:

Mám to od malička, jsem astmatik ( neberouc prášky), těžkej alergik ( neléčíci se, protože mě léky přitěžují ). Mě ofoukne cokoliv, bohužel. Jako malej jsem jezdil do ozdravoven, dostával nějaké olejové injekce ( od té doby se bojím jehel ), teď se otuzuju ( vše k ničemu ). Takže asi budu muset zkusit šamana 🤣🤣, ale už je pozdě, jsem neperspektivní kus 

Taky jsem alergik a astmatik. Jednou za mesic pigaro na alergologii a kazdy rano a vecer si foukam do plic. Ale normalne cvicim,udejcham i velky zateze a nemocnej jsem byl naposledy v lednu s covidem. Tak ja ti nevim co delas blbe 🤷‍♂️😀

Jo taaak, se bojis jehel. No ale hodne by ti to pomohlo si myslim. Ja byl vdycky vopuchlej a oteklej ale od ty doby co mi davaj ty injekce tak muzu v podstate cokoli.

Upraveno uživatelem Lucky Lucaso
Edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

Mám to od malička, jsem astmatik ( neberouc prášky), těžkej alergik ( neléčíci se, protože mě léky přitěžují ). Mě ofoukne cokoliv, bohužel. Jako malej jsem jezdil do ozdravoven, dostával nějaké olejové injekce ( od té doby se bojím jehel ), teď se otuzuju ( vše k ničemu ). Takže asi budu muset zkusit šamana 🤣🤣, ale už je pozdě, jsem neperspektivní kus 

Šamana ne.. ale zkus nějakou dobrou imunoložku nebo doktora, který se zaměřuje na celostní medicínu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, warann napsal:

Ale je od tebe hezký, že ses identifikoval jako žena. Nebo snad to dokonce "to"?

To se musí v dnešní době ocenit jako velmi pokrokové a chválohodné 😀

Tak s tímhle na mě nechoď, to by byla debata rychlá a velice nekorektní :cheers:. V tomhle mám hodně zpátečnickej názor ( na "to").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoření přechodníku přítomného

Tvoří se od sloves nedokonavých (lze u nich vytvořit tvar budoucího času s „budu“). Jak postupovat:

  1. Vytvoříme tvar slovesa ve 3. osobě množ. čísla v přítomném čase (př. nést → oni nesou, létat → oni létají).
  2. Od tohoto tvaru odtrhneme koncovku -ou/-í.
  3. K získané části slova přidáme koncovky přechodníku:
  rod mužský j. č. rod ženský a střední j. č. všechny rody množ. č.
slovesa končící na -ou (nesou) -a (on nesa) -ouc (ona nesouc) -ouce (oni nesouce)
slovesa končící na -í (prosí) -ě/e (on prose) -íc (ona prosíc) -íce (oni prosíce)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, warann napsal:

V pohode. To mela bejt narazka na ten prechodnik, a to si jeste nejsem 100 % jist, ze mam pravdu 🍻

Vidíš cos rozpoutal?? 🤣🤣Okénko českého jazyka, což jsem už ve škole nenáviděl. A proč? Pro jednu automatickou opravu blbyho telefonu, co mi utekla😂.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

@kuncák7 za coming out se tady nemusíš stydět 😛 My se ti kolektivně složíme na GS s růžovým číselníkem 😛 

wole 🤣

před 56 minutami, nickie napsal:

@kuncák7nedá mi to. co zkusit vyměnit blbý telefon za chytrý ?😀

jinak klid a mír, přechodníky stejně vymírají. to mi daleko víc vadí i/y

Tady není chyba v telefonu, ale v uživateli a v klidu to beru ( ale přece nepřiznám, že když tvůj post jen přelétnu, tak vůbec nevím, cos napsal :cheers:, protože já doma začínám oprašovat vyjmenovaná slova 😂 a ty starší už dávno opravuje právě chytrej telefon ). Ale pro zajímavost se pokusím tomu porozumět, sakra, to už je dávno co já tohle někde viděl.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přechodníky jsou mrtvá záležitost. Fór "peču kuře manželovi"* už dneska skoro nikdo nechápe...

* Volá češtinářka matikářce: 
- "Ahoj, co děláš?" 
- "Peču kuře manželovi."
- "Aha, tak to já nebudu rušit. Jo a ten přechodník máš špatně."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...