Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

K nemocem. Ja zacal brat pred 6 lety imunosupresiva. A jak jsem nebral atb od 15. Tak najednou jsem mel anginu a atb na 14 dni 2x rocne, ale jakoze horecky 40+, zanety crp silne pres 50 atd... a nachlazeni jsem nosil mesic. No a posledni tri roky jsem zacal cvicit a potom do sauny a zacal jsem celou zimu brat decko. A ted uplne v pohode, za posledni tri roky jsem mel covid (3 dny bez cichu a kaslani) a 1x zvysenou teplotu co presla za 1 den a uplne v pohode. 

Sportoval jsem porad a beru c, mg atd celou dobu. Ale musim rict, ze sauna a silovy trenink mi dela dobre a pres zimu tedy i to decko si myslim. 

No neco se zmenilo, protoze jeste nedavno jsem chytl skrze ikunosupresiva naprosto vse a ted jsem byl xkrat s nekym nemocnym i v delsim a intenzivnejsim kontaktu a naprosto nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojta1 napsal:

... Sportoval jsem porad a beru c, mg atd celou dobu. Ale musim rict, ze sauna a silovy trenink mi dela dobre a pres zimu tedy i to decko si myslim. ...

Já bejvám nemocnej raritně a krom dalšího dělám totéž co Ty. Co tam vidím jako důležitý a pořád ještě málo zdůrazňovaný je to Déčko. V podstatě by ho měl suplementovat každej, od dětství do stáří, celoročně. Nejen kvůli imunitě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Waya03 - jo zuby jsou na hovno, vyhrals 🙂

@vojta1 - to me prave totalne sere. Jim vitaminy pravidelne - C, A, D, Mg, Zinek, Echinacea a stejne se v tom od listopadu furt placam. Nejvic me sere, ze uz to bude druhej svatek, dalsi dny volna, ktere misto abych si uzil nekde venku, tak zase prolezim. Fakt su nasranej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, AndyAaron napsal:

@Waya03 - jo zuby jsou na hovno, vyhrals 🙂

@vojta1 - to me prave totalne sere. Jim vitaminy pravidelne - C, A, D, Mg, Zinek, Echinacea a stejne se v tom od listopadu furt placam. Nejvic me sere, ze uz to bude druhej svatek, dalsi dny volna, ktere misto abych si uzil nekde venku, tak zase prolezim. Fakt su nasranej.

Ondro, a není to nemoc z ozáření?
P.s.: modří vědí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě se před měsícem podařilo přivézt si z Nepálu černý kasel, i kámoš co tam se mnou byl...
Bylo to teda strašný peklo, úleva až byla když jsem se z toho kašle vždycky poblil :(
Natažené všechny mezižeberní svaly, ještě teď je trochu cítím.....naštěstí antibiotika zabrala a u mě to nikdo jiný nechytli. U kámoše jeho manželka plus jo ještě hnali na rtg ljestli nemá tuberkulozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, AndyAaron napsal:

@Waya03 - jo zuby jsou na hovno, vyhrals 🙂

@vojta1 - to me prave totalne sere. Jim vitaminy pravidelne - C, A, D, Mg, Zinek, Echinacea a stejne se v tom od listopadu furt placam. Nejvic me sere, ze uz to bude druhej svatek, dalsi dny volna, ktere misto abych si uzil nekde venku, tak zase prolezim. Fakt su nasranej.

Hele a nenaštval jsi ženu a netráví Tě savem postupně? :)

Jinak jak píše i M.K, fakt doporučuji to déčko aspoň přes zimu. Já právě chodím skrze nemoc na krevní testy pravidelně a tam ke vidět ten drop přes zimu. A on to je hormon, co pak fakt chybí. Co mi to doktorka předepsala a já to začal brát, tsk se cítím fakt líp. 

Ale myslím tedy, že je i fajn občas zvednout něco těžkého nebo silové cvičení. Kardio je supr, ale on je důvod proč chlapům klesl brutálně testosteron poslední desítky let.

Když se o to člověk trochu zajímá, tak se dočte, že ideální je občas něco zvednout, vitamíny, c,d, mg a kardio ideálně kolo + jídlo nějak rozumně. A asi obecně kysané věci jsou supr. Já miluju kefír a snažím se aspoň 1x týdně zařadit kysané zelí. Btw mí praprarodiče byli zemědělci, jedli v podstatě brambory právě se zelím, vajíčka a zeleninu. Pracovali venku a o víkendu maso. V rámci práce měli ten mix cardia a síly. No a prapradědu si pamatuji jako prcek, když mu bylo už 93, tak vzal pytel s omítkou na záda a vynesl ho do 2.patra. Umřel v 97, to není špatný recept.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, vojta1 napsal:

... Když se o to člověk trochu zajímá, tak se dočte, že ideální je občas něco zvednout, vitamíny, c,d, mg a kardio ideálně kolo + jídlo nějak rozumně. A asi obecně kysané věci jsou supr. ...

Amen 👍

Já to nechtěl nezáživně rozvádět, ale vit. D potřebuješ kvůli metabolismu vápníku, imunitnímu systému a jeho deplece zdá se souvisí i s kardiovaskulárním rizikem ve vyšším věku. V intenzivní péči jsme začali nabírat jeho hladinu u těžkých forem covidu a následně ho skoro všem hradili. Teď to děláme skoro paušálně u všech kritických stavů a většinou bejvaj hladiny nízký...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Roman I. napsal:

Zoufala doba si zada zoufale ciny. 

A4C6ECA0-A8D7-4712-8433-42446DDF271F.jpeg

To nevypadá zrovna jako zoufalý čin, tohle je zoufalý čin 😅

Dvě oloupané cibule pokrájíme, dáme do kastrolku, zalijeme půllitrem vody a přivedeme k varu. Na mírném plameni vaříme 10-15 minut. Pak scedíme, cibulový vývar osladíme medem nebo cukrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, African napsal:

To nevypadá zrovna jako zoufalý čin, tohle je zoufalý čin 😅

Dvě oloupané cibule pokrájíme, dáme do kastrolku, zalijeme půllitrem vody a přivedeme k varu. Na mírném plameni vaříme 10-15 minut. Pak scedíme, cibulový vývar osladíme medem nebo cukrem.

Prej to hrozně pomáhá....ale já bych z toho blil jako Alík.... mám pocit, že to dělala i žena pro dceru, když byla malá a nemocná. Jen když otevřela krabičku s tímhle stiskem, zvedal se mi kufr, jak to smrdelo....ale dcera statečně polykala. Mám husí kůži už jen při té představě....

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Gustaf napsal:

Prej to hrozně pomáhá....ale já bych z toho blil jako Alík.... mám pocit, že to dělala i žena pro dceru, když byla malá a nemocná. Jen když otevřela krabičku s tímhle stiskem, zvedal se mi kufr, jak to smrdelo....ale dcera statečně polykala. Mám husí kůži už jen při té představě....

Mohu potvrdit, před léty jsem jeden vypil a hned ho vzápětí vyblil...ale pomáhá to prý 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...