Jump to content

Recommended Posts

Vsak ale ty nepodjizdis. Ty se zaradis do sveho volneho praveho pruhu a jedes. Neni samozrejme dobre to tam palit 130, kdyz v prostrednim jedou 80, ale jet mirne rychleji je cajk. Mne tady to nezarazovani a drzeni se vlevo taky prestava bavit.

Na prázdné tříproudové jedu vpravo. Když se blížím k loudovi v prostředním, ukázkové jedu za něj, pak doleva, pak před něj a zpět doprava. Správně?  ;)

Já samozřejmě chápu, kam tím oba směřujete, viz souběžná jízda, ale obávám se, že v reálu bych to schytal akorát já, protože to zrovna nebude případ souběžné jízdy, ale podjíždění. Ono tomu nahrává i to, že když v prostředním jedou 100, v levém 120 (aneb klasika, kdo by je chtěl předjíždět, když jedou skoro maximální povolenou :D) a já bych jel v pravém 130 (+), tak jsem tuplem nahraný.

Jak jsem psal, vážně se snažím být defenzivní, takže ani nenajíždím a nelepím se na ty pomalejší apod., jak to někteří dělají, fakt se nehodlám pak někomu podívat do kufru, ale občas je to vážně ke vzteku, respektive poslední dobou už ne občas, ale prakticky neustále. Nejhorší je, že tohle jsou vážně až komické situace a naprosto zbytečné, vždyť jaký je problém se zařadit kam mám proboha. Samozřejmě ne každý jede na dálnici těch 130 a absolutně s tím nemám problém, ale ať si tak jede tam, kde má.

Edit:

@Tom4 No tak by to mělo normálně fungovat, respektive ten v prostředním tam nemá co dělat, když je pravý prázdný, ale tvá jízda je podle mě na prosto OK...kéž by to tak bylo obecně. A teda vážně mi přijde, že ten problém je snad jen u nás.

Edited by Bells

Myslím, že žádný podjíždění už dávno neexistuje. 

" Jezdí se vždy v pravém pruhu a při pravém okraji vozovky, krom předjíždění a pokud tomu nebrání žádná zvláštní okolnost".

No a arogantní sebestřední zmetci co jezdí výhradně prostředním či levým, protože dva kiláky před nima je náklaďák nejsou zvláštní jev, je jich už většina. Smutný.

Pro souběžnou jízdu by ale musely jet v levém pruhu minimálně dvě pomalý auta za sebou, ne? Jinak se to aplikovat nedá.

Edited by Milan59

Ja dneska ctu ze se pomalu zacina s barrandakem a ze oprava bude trvat 5 let, z toho 4 roky bude omezeny prujezd. Tak nejak jsem zil v predstave ze za 1-2 roky to musi byt hotove. 

Kuncaku vidis do toho nejak, opravdu je potreba 5 let na opravu? Asi jsem si to s tim bydlenim na Barrandove mel loni jeste rozmyslet :)

před 7 minutami, kloubik napsal:

Ja dneska ctu ze se pomalu zacina s barrandakem a ze oprava bude trvat 5 let, z toho 4 roky bude omezeny prujezd. Tak nejak jsem zil v predstave ze za 1-2 roky to musi byt hotove. 

Kuncaku vidis do toho nejak, opravdu je potreba 5 let na opravu? Asi jsem si to s tim bydlenim na Barrandove mel loni jeste rozmyslet :)

Je to vše komplet - přípravné práce které zasáhnou do uzavirek minimálně až po opravdu masakr uzavírky a svadění do režimu 1+1.Me spíš víc děsí to, že tohle nemůžou stihnout, při tempu přípravných práci je můj tajnej typ 7 let. 

A radost z toho nemám, jezdím tudy každý týden a teď každý den a skriptu zubama. 

Jinak celá věc byla na stránkách magistrátu. Já to jen prolitl. 

Ještě otázka k tý dálnici - nejsem řidič, ale nehraje v tom chování řidičů štítících se praveho a často i středního pruhu roli ještě něco? Třeba kamiony, koleje vyjeté vozidly s nadměrným nákladem, nebo tak něco? Nic nenaznačuju, nerozumím tomu, prostě se jen ptám.

před 17 minutami, martar napsal:

Ještě otázka k tý dálnici - nejsem řidič, ale nehraje v tom chování řidičů štítících se praveho a často i středního pruhu roli ještě něco? Třeba kamiony, koleje vyjeté vozidly s nadměrným nákladem, nebo tak něco? Nic nenaznačuju, nerozumím tomu, prostě se jen ptám.

Ano, to je dle mého hlavní důvod, proč se ten pravej pruh nepoužívá.. Jen to není úplně ta "pravá omluva".

Například kolem Mirošovic se po D1 do nedávna v pravým pruhu vůbec jezdit nedalo a ještě teď tam kousek neopravili, to samý bývalá hradecká před Prahou. Na okruhu mezi nájezdem z karlovarky a výjezdem na plzeňskou to taky začíná stát za ho...

Edited by geometr

před 20 minutami, martar napsal:

Dřív určitě platilo, že např. pravý pruh na D1 byl katastrofální a dlouhodobě v tom jet bylo o auto. Dnes už to ale pravda není, na D1 je jediné místo kde se v tom pravém pruhu nedá pořádně jet (okolo 175-180km).

Jako velký důvod ale vidím stádní chování - ten přede mnou nezajel doprava, tak přece nepojedu ani já. To vidím pořád, kolona v levém pruhu jede 110kmh a v pravém co 500 metrů jeden kamion. 

To neni jenom stádní chování, to je taky o tom, že jak zajedu jedinej doprava, pak mě tam nikdo zpátky nepustí, pokud to tam nešvihnu jako to prase.

Jinak když už jsme u dálnic, tam mě dlouhodobě sere, že hodně málokdo využívá při napojování celou dýlku toho připojovacího pruhu a naopak si většina lidí vynucuje připojení úplně nesmyslně brzo, když nemaj rychlost.

Edited by Micey

Já bych v tom viděl především neznalost a ignoranci. Taky si myslím, že podstatná část se chce v případě 3 pruhů vyhnout situaci, kdy se budou muset zase zařadit. Však plno lidí ani neví, jak správně využít připojovací pruh. Perou to tam hned na začátku sotva v 80km/h rychlosti.

před 27 minutami, martar napsal:

Proč mi to tím dotazem děláš??? Marto, proč? :cheers:

před 1 minutou, Milan59 napsal:

...

Však plno lidí ani neví, jak správně využít připojovací pruh. Perou to tam hned na začátku sotva v 80km/h rychlosti.

Jo, to je taky dobrej nešvar, 300 m dlouhej připojovák a borci to tam sypou už pomalu přes tu plnou na začátku, z toho taky nevim. A ještě větší nářez je, když za někým jedu po nájezdu na dálnici a on si po vjezdu do toho připojováku přibrzdí asi aby se mohl pokochat výhledem do zrcátka nebo rozhlídnout, místo aby se pořádně rozjel.

To ještě nic není, já jsem nedávno jen za nějakým dědou co to na úplným začátku připojováku na fleku zastavil, najel si a přísahám že jsem přesvědčenej že chtěl zahybat doleva. Pak na něj někdo z dálnice zatroubil, já na něj taky troubil aby mu to došlo a pak se srovnal a pokračoval vlevo 🙂 

Frajer s gulama přece svého času velkohubě hlásal, že třípruh je přežitek a že budoucnost má "chytrá dálnice" (rozuměj "se svítícíma cedulema od sponzorující firmy").
Akorát při tom honění hlasů pro modrýho ptáka pozapomněl na detail, že už tehdy byl ten tankodrom v obou pruzích přeplněnej a že cizí kamioňáci co si toho česky moc nepočtou...

tabule1.jpg

Edited by Radek124