Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Ad ty pruhy, co třeba:

V §12 odst. 5 zákona o provozu na pozemních komunikacích se píše o "přejíždění" z jednoho pruhu do druhého, avšak v odst. 7 o "zařazování". V souvislosti se zařazováním nikde není zmíněno ohrožení. Přejíždění a zařazování, toť dvě různé věci, jen je zapomněl zákonodárce v § 2 zadefinovat 🙂

Nicméně chlapci, to nejdůležitější, na co dneska hromada lidí sere a nejen na silnicích, je v §4 písm. a), víme:

 

§ 4

Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích

Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen

a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace,1) povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,

 

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Kuncák. Máš svislý a vodorovný. Svislý je nadřazený a né vždy musí bejt některý značky opatřeny jak svislou tak vodorovnou. S tou stopkou je to spíš pro zajímavost, samostatně by se to ani nemělo objevit. Ale nikoho už v Praze nepřekvapí, že v obytný zóně se provádí výkop a dělňasové k tomu výkopu daj třicítku. Ta informovanost co se týče dopravního značení je slabá s tim přechodem by to, ale měli všichni znát. Na ty přechody pozor, někde sou třeba na náměstích vyznačený přechody jako dlažební kostky, to samozřejmě taky není správný značení přechodu, což může bejt dost zavádějící a taky se to často děje.

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že vodorovné a svislé dopravní značení mají nějakou hierarchii, ale žil jsem v tom, že vodorovné bez svislého nemůže být. Příklad ‐ pravidelné parkuju na V10e, kzere je nakreslene na zemi, ale není doplněno svislou značkou, která by dávala na vědomí, pro koho je stání vyhrazeno. Já jsem tam dycky bez papírku od městapa, ale už jsem tam pár aut a lístečkem viděl a jsem přesvědčen, že neoprávněně, nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Maro napsal:

Vím, že vodorovné a svislé dopravní značení mají nějakou hierarchii, ale žil jsem v tom, že vodorovné bez svislého nemůže být. Příklad ‐ pravidelné parkuju na V10e, kzere je nakreslene na zemi, ale není doplněno svislou značkou, která by dávala na vědomí, pro koho je stání vyhrazeno. Já jsem tam dycky bez papírku od městapa, ale už jsem tam pár aut a lístečkem viděl a jsem přesvědčen, že neoprávněně, nebo se pletu?

V tomhle případě by mělo být svislé i vodorovné ( musel bych vědět lokaci, jestli je to Praha - tam jsem schopen zjistit víc). Může se totiž jednat o odstraněné dopravní značení a to se dělá tak, že se odstraní svislá značka a vodorovná se nechá "zmizet" oježděním. Přiznám se ale, že první se osazuje v tomto případě vždy svislé značení a vodorovné se dodělává později, ne naopak. Jestli se do tohodle pustila MP tak je dost lituju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to značka vyhrazeného parkoviště, proto aby tě někdo seknul, tak musí bejt vyznačený pro koho to je, když tam nic neni, tak by si neměl být pokutován. To označení pro koho je to vyhrazené místo nemusí být jenom na svislé, ale stačí i na vodorovné tzn. namalovaný na silnici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Strocek napsal:

je to značka vyhrazeného parkoviště, proto aby tě někdo seknul, tak musí bejt vyznačený pro koho to je, když tam nic neni, tak by si neměl být pokutován. To označení pro koho je to vyhrazené místo nemusí být jenom na svislé, ale stačí i na vodorovné tzn. namalovaný na silnici. 

Hele, nemáš tohodle nějakej názornej příklad?? Myslím to koho je ve vodorovném značení ( klidně do SZ ). Já se s tím nesetkal a měl bych to jako zajímavost ( a nemyslím namalováno zásobování, bus,.. :-))). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Maro napsal:

@kuncák7 @Strocek

Jo přesně to jsem si myslel. Je to ulice husova v Mladé Boleslavi konkrétně u č.p. 35). Tak jsem rád, že jsem si to myslel správně, diky, budu tam stát dal 🙂

Tak jsem na to koukal- v tvém konkrétním případě se jedná o mnou zmiňovanou situaci - svislé dopravní značení se odstranilo ( vyhrazená stání zrušena ) a vodorovné se nechává ojezdit ( u patky prvního stání je viditelná "profi" úprava chodníku po odstraněné značce ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, zceyee napsal:

Takze mam ty deti pustit nebo ne, kdyz svisla znacka prechodu je pryc a zebra je napul zmizela ojezdenim. :D

Vždy pustit, i kdybys tam měl třeba jen místo pro přecházení -  viz. geometr :cheers::thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, řidiči ohleduplně a rodiče ukázněně v tomhle případě jo 🙂 Když vidim z auta ty děti, tak je třeba radši nechám přejít já, než aby je zajel ten za mnou. Naproti tomu ty rodiče je taky nemusej hned pustit pod auto, když tam ten chudák řidič, co zrovna nečumí do mobilu, tu svislou značku přechodu nevidí, protože tam není (zebra nemusí bejt včas vidět, kor když je oježděná nebo je mokro).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel jsem tim nastinit hloupost postupu "nechat znacku zmizet ojezdenim" a upozornit na sankce co za nerespektovani takto napul zmizele znacky hrozi (a treba prave vam kdyz budete predjizdet cyklistu) - kdyz pisete ze i tak plati. Ale to si kazdej pak obhajujte pred uradem az vam pujde o papiry, good luck. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, zceyee napsal:

Chtel jsem tim nastinit hloupost postupu "nechat znacku zmizet ojezdenim" a upozornit na sankce co za nerespektovani takto napul zmizele znacky hrozi (a treba prave vam kdyz budete predjizdet cyklistu) - kdyz pisete ze i tak plati. Ale to si kazdej pak obhajujte pred uradem az vam pujde o papiry, good luck. :)

Tak u přechodů pro chodce se tento systém nevede ( nebo o tom alespoň nevím ). Ale u V10e, V10f - vyhrazená parkoviště, V12a či c) - čáry, bohužel ano. Ovlivnit tohle moc nedokážu, jen na to upozorňuju opakovaně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl pánové, já zírám!

Připojování na dálnici: 1) Jsem v průběžném pruhu, připojovák je 100 m přede mnou, vidím v něm auto, které jede pomaleji než já => nohu lehce z plynu a nechám ho zařadit. Případně, když nikde nikdo jiný není, najedu do levého pruhu.

2) Najíždím krátkým připojovákem ve stoupání s naloženou Caddynou a vím, jak je ten připojovák krátký => řadím trojku a dávám plnej kotel hned jak se na připojovák z III. třídy stočím, abych měl na jeho konci co nejvyšší rychlost. Počítám s tím, že když se do průběžného nevejdu, pojedu ještě pár metrů odstavným, pořád je to lepší cesta než 80% silnic v Praze a Středočeském kraji. Pokud je v odstavném překážka, tak auta za sebou holt omezím.

Jinak dneska jsem přibrzdil na 20 km/h, i když na silnici nebyl přechod, když jsem viděl malé dítě, které z boční ulice utíkalo tátovi a viditelně nehodlalo uposlechnout jeho výzvy k zastavení.

Dal jsem bliknutím a máváním přednost autobusu MHD na zacpaném kruháči.

A když na mě zezadu troubil pán ve služební oktávce poté, co jsem lehce přibrzdil před zpomalovacím prahem, jel jsem třicítkou dalších 50 metrů k druhému prahu s očima na stopkách, když mě takhle ochotně varoval před hrozícím nebezpečím.

Dělám něco blbě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Filip.J napsal:

Případně, když nikde nikdo jiný není, najedu do levého pruhu.

Dělám něco blbě?

Z. č. 361/2000 Sb., § 12, odst. 1. "Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování."

Po praktický stránce se to samozřejmě dá pochopit, ale po teoretický to blbě děláš. Samozřejmě jen v případě, pokud do levého najedeš před tím, než on se zařadí.

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...