Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

@kuncák7 Odborně se tomu říká "přímé měření délek". Chválíme!

před 1 minutou, dawe009 napsal:

Buď rád, že seš v práci. Doma bys poslouchal kecy a vyučoval prvouku.

Já byl doma dopo (žena byla na procházce), byla lehká douka IT v souvislosti s komunikací se školou, jinak děti to dávaj celkem v pohodě. A navíc mam obavu že v těch IT se budu za chvíli učit já od nich. Jinak pracuju doma často a rád, asi i radši než v kanclu, ale za těhle okolností se musíme doma nějak prostřídat (počet komunikačních prostředků, počet místností, hladina hluku.... no dyť to znáte, kdo má doma děti). Jinak teda držím všem palce, aby to dali pokud možno bez úhony!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si opět potvrdil že svět je plný idiotů a doprava je jejich hnízdo. Silnice se neopravují podle stavu ale losují je na Silvestra o půlnoci jako tombolu z klobouku a cílem opravy není zlepšení stavu ale cosi nepochopitelně bizarního co připomíná polygon na ničení podvozků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2020 v 10:52, dawe009 napsal:

...

Má ta nálepka nějakou speciální funkci? Jako že může jezdit vlevo, nezastavit na červenou nebo jet po dálnici 60? Nebo co všechno musím tolerovat u řidiče s nálepkou? Já fakt nevím, klidně se nechám poučit. Myslím si ale, že ne. To že je někde napsáno, že máš brát ohled, ale není řečeno, co to znamená a nejsou ani dány sankce, nemá v reálném životě žádný smysl ani váhu. 

Já to beru tak, že u onálepkovaného je třeba spíš očekávat nějakou neočekávanou reakci.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2020 v 8:59, martar napsal:

Hllasovací srdíčka přistály u mých příspěvků - netušim proč, tak chytrý nebo vtipný urcitě nebyly :) Ty Tome vidíš,, kdo to lajknul? Mně to na mobilu ukazuje jen "osoba". Že bych tu měl fanynku? :)

U nás na foru to zobrazuje nicky, takže to jde nastavit v administraci...

Snimek-obrazovky-2020-10-17-122856.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, PepaSFI napsal:

tak jsem si opět potvrdil že svět je plný idiotů a doprava je jejich hnízdo. Silnice se neopravují podle stavu ale losují je na Silvestra o půlnoci jako tombolu z klobouku a cílem opravy není zlepšení stavu ale cosi nepochopitelně bizarního co připomíná polygon na ničení podvozků.

Omyl - cílem opravy bývá v první řadě vývar firmy která tu “opravu” realizuje, včetně všimného pro organizátory oné tomboly... 🤑

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, PepaSFI napsal:

tak jsem si opět potvrdil že svět je plný idiotů a doprava je jejich hnízdo. Silnice se neopravují podle stavu ale losují je na Silvestra o půlnoci jako tombolu z klobouku a cílem opravy není zlepšení stavu ale cosi nepochopitelně bizarního co připomíná polygon na ničení podvozků.

Má to nějakej hlubší význam, nebo so to má vztáhnout i na sebe?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kuncák7 napsal:

Má to nějakej hlubší význam, nebo so to má vztáhnout i na sebe?? 

ale zas nám tady opravili kus silnice. Normální, nezničená, na místní poměry dokonce velice pěkná silnice. Bylo tam pár záplat ale neobvykle kvalitně udělaných, že skoro nebylo poznat že nějaké přejíždím. A najednou uzavírka, semafory a že prý oprava komunikace a mikropotah nebo tak nějak. Už to mě vyděsilo, kdysi to už nedaleko provedli, pod trapnou záminkou že to klouže potáhli skoro novou krásnou silnici hlučnou drkotavou hrůzou, která se navíc za pár měsíců začala rozpadat.

No a v tomhle aktuálním případě to vypadá stejně. Dnes ráno jsem po tom jel. Ještě tam nejsou omalovánky takže omezená rychlost ale je to strašný. Hlučí to, je to děsně hrubé, dokonce jsem měl pocit že v tom jsou už koleje a je to hrozně křivé. Což je asi nějaká norma protože to pozoruju na všech nových silnicích. Dyť je to jak na Lochnesce. Jak to dřív ti silničáři dělali že starý silnice jsou rovný a ty dnešní, se všema těma hypersuper mašinama jsou jak švihnutej had?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, PepaSFI napsal:

ale zas nám tady opravili kus silnice. Normální, nezničená, na místní poměry dokonce velice pěkná silnice. Bylo tam pár záplat ale neobvykle kvalitně udělaných, že skoro nebylo poznat že nějaké přejíždím. A najednou uzavírka, semafory a že prý oprava komunikace a mikropotah nebo tak nějak. Už to mě vyděsilo, kdysi to už nedaleko provedli, pod trapnou záminkou že to klouže potáhli skoro novou krásnou silnici hlučnou drkotavou hrůzou, která se navíc za pár měsíců začala rozpadat.

No a v tomhle aktuálním případě to vypadá stejně. Dnes ráno jsem po tom jel. Ještě tam nejsou omalovánky takže omezená rychlost ale je to strašný. Hlučí to, je to děsně hrubé, dokonce jsem měl pocit že v tom jsou už koleje a je to hrozně křivé. Což je asi nějaká norma protože to pozoruju na všech nových silnicích. Dyť je to jak na Lochnesce. Jak to dřív ti silničáři dělali že starý silnice jsou rovný a ty dnešní, se všema těma hypersuper mašinama jsou jak švihnutej had?

Chapu a tys mě pochopil též správně :-)). Podle mého to bude na něco popud (vyšší nehodovost, děti, bus,....), snaha o zvýšení bezpečnosti. Zkus zapatrat na úřední desce u vás, jistě to tam bude a zdůvodnění též. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, kuncák7 napsal:

Chapu a tys mě pochopil též správně :-)). Podle mého to bude na něco popud (vyšší nehodovost, děti, bus,....), snaha o zvýšení bezpečnosti. Zkus zapatrat na úřední desce u vás, jistě to tam bude a zdůvodnění též. 

Mnó, já bych tady viděl ještě jednu možnost - když jedeš po Polsku, tak tam maj novejch silnic a dálnic spousty, všechno rovňoučký a hlaďoučký, radost pohledět - stavěj je tam Češi. Podívej se na složení toho, co se po těch stavbách potlouká tady - česky se nedomluvíš!

Upraveno uživatelem Irwinek
pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, taky u nás ten prima “experimentální” povrch s drtí z pneumatik před pár lety nainstalovali na celkem vytíženou cestu údolím kolem řeky.  Nevím jestli jsou v tom namleté i ventilky, ale hlučné to je jak trvalá jízda po zdrsněné čáře (takže chataři kolem si to musejí užívat), trakce za vlhka stojí za prd, v zatáčkách je kvůli citelnému podélnému zvlnění (ve finišéru prostě seděla kunda) co chvíli nehoda. Místo reklamace se na silnici kde se dalo za sucha a slabého večerního/nočního provozu valit i přes 140 prostě osadila 70ka a basta, dokonce mi přijde že i dřív hojní motorkáři už se tomu (kdysi populárnímu) úseku radši vyhýbají... :skull::skull::skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Irwinek napsal:

Mnó, já bych tady viděl ještě jednu možnost - když jedeš po Polsku, tak tam maj novejch silnic a dálnic spousty, všechno rovňoučký a hlaďoučký, radost pohledět - stavěj je tam Češi. Podívej se na složení toho, co se po těch stavbách potlouká tady - česky se nedomluvíš!

Tak trochu máš pravdu, ale technologické složení ukrajincem a kluci z SK prominou ani slovakem neovlivnís (sám jsem se divil, co za opravdové odborníky tady pokládá asfalt a to myslím zcela vážně) . To už je daný cenou zakázky a maj to "navareny" předem. Tohle mě též štve-když vidím, jaké technologie už běží v DE či Svycarsku, tak je mi do breku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci ze Slovenska mívali “za císaře pána” propachtované drátování hrnců, na silnice a železnice se (nejen v monarchii!) jednoznačně preferovali Taloši. A přiznejme si že i díky jim tu máme dodnes po čem jezdit, protože s místníma zbytečně nevykecávali, nekšeftovali -  a když už někde vylezl místní Čolkař že za svýma humnama vláček nechce, dostal přes držku a hnali ho lopatou... Jó to byly časy :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Radek124 napsal:

Kluci ze Slovenska mívali “za císaře pána” propachtované drátování hrnců, na silnice a železnice se (nejen v monarchii!) jednoznačně preferovali Taloši. A přiznejme si že i díky jim tu máme dodnes po čem jezdit, protože s místníma zbytečně nevykecávali...

Občas se "zakecali", třeba při stavbě tunelů na zubačce z Tanvaldu do Harrachova, od té doby tady máme Kolombovi😎

https://www.prijmeni.cz/Kolombo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...