Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 23 minutami, ewolucionar napsal:

Bol to rodeny Viedencan,20 rocny...

Tím horší....

můj kamarád, se dva roky zpět odstěhoval za práci právě do Vídně....je tem jen kvůli prachům, jinak je to město pěkně v prdeli, co ten mi občas vykládá, to mi hlava nebere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, ewolucionar napsal:

Bol to rodeny Viedencan,20 rocny...

 
Kujtim Fejzulai mal rakúske štátne občianstvo, pochádzal zo Severného Macedónska a útočil mačetou a samopaľom AK-47.

Chcel bojovať za IS

Pre políciu nešlo o neznámu osobu. Fejzulai patril do  skupiny 90 radikálov, ktorí sa v minulosti plánovali zúčastniť vojny v Sýrii.

Za pokus o pripojenie sa k Islamskému štátu bol  25. apríla 2019 odsúdený na 22 mesiacov väzenia.

https://www.aktuality.sk/clanok/836902/utocnik-z-viedne-chcel-bojovat-v-syrii-za-islamistov-z-vazenia-ho-prepustili-v-decembri/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok1&utm_campaign=HP-azet-new

 

Upraveno uživatelem milan79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Bert napsal:

Zdroj?

Já to našel třeba tady:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/utocnik-ve-vidni-byl-v-hledacku-policie-kvuli-terorismu/1953360

"Pondělní teroristický útok v centru Vídně, který si vyžádal čtyři oběti, spáchal dvacetiletý muž s kořeny v Severní Makedonii. Měl pas této země i rakouský pas. Potvrdil agentuře APA ministr vnitra Karl Nehammer. Řekl také, že muž byl loni odsouzen ke 22 měsícům vězení kvůli teroristickému spolčení. V prosinci byl ale podmínečně propuštěn. Podle kosovského informačního serveru Gazeta Express se útočník narodil ve Vídni a měl albánské kořeny."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já furt nevím, co ten argument (že nějaký terorista - pardon labilní jedinec - je "rodilý") má jako vyřešit. Že za to jako migrace z jiných kultur nemůže? Já to teda vnímám tak, že za to migrace z jiných kultur může - protože jeho rodiče či prarodiče prostě přimigrovali - a navíc to potvrzuje neasimilovatelnost některých rodin ani po jedné çi dvou generacích. A pozor - i v dobře asimilované muslimské rodině se můžou děti v rámci dospívání, hledàní sama sebe a vymezovàní vůči rodičům a společnosti snadno zradikalizovat. Puberta a postpuberta je občas masakr bez ohledu na konfesi :) , ovšem v kombinaci s náboženstvím může vytvořit extra výbušnou směs.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, martar napsal:

 Já to teda vnímám tak, že za to migrace z jiných kultur může - protože jeho rodiče či prarodiče prostě přimigrovali - a navíc to potvrzuje neasimilovatelnost některých rodin ani po jedné çi dvou generacích. A pozor - i v dobře asimilované muslimské rodině se můžou děti v rámci dospívání, hledàní sama sebe a vymezovàní vůči rodičům a společnosti snadno zradikalizovat. Puberta a postpuberta je občas masakr bez ohledu na konfesi :) , ovšem v kombinaci s náboženstvím může vytvořit extra výbušnou směs.

Sám bych to líp nenapsal. A opakuju, že nechápu, proč - když je pro ně tak lehké se do EU dostat - není umožněno odejít těm, kteří si odejít jinam přejí. Když chce na frontu do Sýrie, hurá, chlapče, běž, a vezmi co nejvíc kamarádů s sebou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ten argument "rodílý" má váhu, a je to dobře zmiňovat, ať je vidět, že teroristi se nejen importují, ale i radikalizují třeba od obyčejné rodiny, kdy vybuzelý týpek (pubertou, novým kámošem z mešity, co bojoval) fotrovi vyčte, že za prachy infidelů zpohodlněl a zapomněl na svatou válku.

Takže já jsem tu zmínku o rodilých belgánech, anglánech, rakušanech rád. jen ať je to vidět, že problém nejsou jen migranti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, bandicoot napsal:

On ten argument "rodílý" má váhu, a je to dobře zmiňovat, ať je vidět, že teroristi se nejen importují, ale i radikalizují třeba od obyčejné rodiny, kdy vybuzelý týpek (pubertou, novým kámošem z mešity, co bojoval) fotrovi vyčte, že za prachy infidelů zpohodlněl a zapomněl na svatou válku.

Takže já jsem tu zmínku o rodilých belgánech, anglánech, rakušanech rád. jen ať je to vidět, že problém nejsou jen migranti.

 

Presne tak,videl som film nepametam si nazov,kde sa radikalizovali dievcata a isli do Syrie tusim zo Svedska...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Migrace není fenomén zahrnující jen generaci, která přicestovala. Zahrnuje všechny problémy dané třením odlišných kultur, a to je věc, která se netýká jen první generace. Takže třeba mně vůbec nezajímá rodilý/nerodilý, ale s migračními kořeny/bez nebo muslum/nemuslim. Až tu bude někdo střílet do lidí s křikem Budhááá, Jahvéé, Nazaretskýýý nebo Banííík, ochotně svou předsudečnou nedůvěru a opatrnost rozšířím i na další skupiny. Je to možná nefér vůči těm asimilivaným a slušným, ale prostě to tak mám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ewolucionar napsal:

Nevidim moc do toho,ale boli to mlady zfanatizovany chlapci,bez napojenia na IS,v opacnom pripade by nemali na sebe atrapu vybusniny,ale boli by vyzbrojeny ostrou bombou a ich misia by bola ucinnejsia.....

Že teda neměli taky atrapy bouchaček...? 

Když jsi policajt nebo příslušník jednotek rychlého nasazení, asi si třikrát  rozmyslíš, jestli vystřelíš v centru velkoměsta na člověka, který vypadá, že má na těle výbušniny...

Upraveno uživatelem straspol
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, straspol napsal:

Že teda neměli taky atrapy bouchaček...? 

Když jsi policajt nebo příslušník jednotek rychlého nasazení, asi si třikrát  rozmyslíš, jestli vystřelíš v centru velkoměsta na člověka, který vypadá, že má na těle výbušniny...

Mozno nemas pravdu,strelis ho hned,aby si neriskoval ze vbehne do este vacsieho davu,budovy,atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...