Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Právě teď, spineshank napsal:

Tý vogo, to by mohlo být ono. Já starý detailista mám vždycky největší problém s tím, jak je přesně rychloupínak s rámem, tento kousek by to mohl vyřešit :D Zítra si ještě ověřím jestli bude pasovat a objednám. Děkuji za tip :cheers:

To MR1990: Fajnový Scott, pěkná barevná kombinace :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tý vogo, to by mohlo být ono. Já starý detailista mám vždycky největší problém s tím, jak je přesně rychloupínak s rámem, tento kousek by to mohl vyřešit  Zítra si ještě ověřím jestli bude pasovat a objednám. Děkuji za tip :cheers:
To MR1990: Fajnový Scott, pěkná barevná kombinace :thumbsup_anim:

Já co mám pevnou osu na Cube, tak přesně sedí rozměrově na DT Swiss, ale mají jiný stoupání závitu. Dej si na to bacha.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, roura74 napsal:


Já co mám pevnou osu na Cube, tak přesně sedí rozměrově na DT Swiss, ale mají jiný stoupání závitu. Dej si na to bacha.

Jasný, díky za info. Jsem už rozhodnut pro ten Synace X12, protože jsem koukal že přímo Cannondejl to dává na své nejvyšší řady modelů, takže si budou rozumět. Jen je vícero variant, takže teď obchod zjišťuje, který přesně jde na mého fešáka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, African napsal:

Jasný, díky za info. Jsem už rozhodnut pro ten Synace X12, protože jsem koukal že přímo Cannondejl to dává na své nejvyšší řady modelů, takže si budou rozumět. Jen je vícero variant, takže teď obchod zjišťuje, který přesně jde na mého fešáka ;)

Afri,

Syntace je top  takže super volba👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od teď si budu všechny servisní práce na kole dělat sám a nepustím k tomu žádného rádoby profíka, tvl, mohl jsem se zabít...

včera jsem dal kolo do servisu s prosbou o výměnu obou převodníků. Doma jsem to dělat nechtěl, musí se sundat levá klika, vyndat pravá klika s osou, jsou tam předepsané utahovací momenty, doma nemám momentový klíč, říkal jsem si OK dám to profíkům

dnes kolem poledne jsem si to vyzvedl, zacvakal dvě stovky (říkal jsem si safra to se s tím ten mechanik moc dlouho nezdržoval), kolo jsem odvezl domů v autě, odpoledne jsem vyrazil na projížďku. Od prvního šlápnutí jsem cítil v levé klice jasný vakl. Po sto metrech jsem to otočil a zamířil do servisu. Tam jsem poprosil majitele o dokončení zakázky, ten vakl tam předtím nebyl. No jó pane mechanik tady už dnes není, musíte přijít zítra. WTF? Pak mu asi docvaklo, jak blbě to vyznělo, a prý “tak já vám to utáhnu”, vytasil velký imbusák, zabral a povídá “no nic, utažený to je, vaklá to i tak, problém bude v ložisku, stavte se v pondělí” Povídám to je divný, to středové složení bylo do včerejška bez vůle. No nic, nebudu se hádat, odjíždím. Ujel jsem asi 400 metrů a upadla levá klika, zůstala viset na botě díky SPD pedálu. Naštěstí jsem nejel rychle... No tak jsem do krámu nakráčel s klikou v ruce a povídám “tak hádám, že problém nebyl v ložisku?”

pán kouknul na levý konec osy, která čouhala z rámu, a znalecky prohlásil “no jooo, to je urvaný šroub, ten je hliníkový, ten prd vydrží, stavte se v pondělí”

ani náznak omluvy, že urvali šroub, u kterého je na levé klice viditelně napsaný utahovací moment... fakt profiservis na úrovni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Duke650 napsal:

ani náznak omluvy, že urvali šroub, u kterého je na levé klice viditelně napsaný utahovací moment... fakt profiservis na úrovni

Ve většině servisů na momenťák kašlou bohužel. Co jde tak si dělám sám, protože když si to sjedu momenťákem, tak mám z toho lepší pocit :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Duke650 napsal:

Já mám tento https://www.amazon.co.uk/Pro-Bike-Tool-Torque-Wrench/dp/B07JKJTDWC/ref=sr_1_9?dchild=1&keywords=bike+pro+tool&qid=1590820345&sr=8-9 a jsem spokojený, na 40 Nm používám momenťák co mám na auto s rozsahem 40-200.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Duke650 napsal:

No, zkoušel jsem sám sebe přesvědčit, že jsem vlastně měl štěstí. Klika upadla pár stovek metrů od servisu v nízké rychlosti, a doma jsem byl pěšky za čtvrt hodiny. Stát se o dvě hodiny později 40 kiláků od domova v kopci, tak bych asi skončil v nemocnici a pak v base

Teď tedy koukám že bych si to doma taky nelajsknul, aspoň bych tedy vůbec nevěděl kdekoliv začít :D 

_20200530_112613.JPG

DSC_0141_copy_1161x2064.jpg

DSC_0140.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Micey napsal:

Neco podobnyho mi ted poslal kamarad.. nechal si vcera v ofiko Cannondale dat novou kazetu s vetsim velkym pastorkem, prej neni problem, jen za praci si vzali litr. No a dnes po 35 km todle.. nepochybuju o tom, ze bude za debila:)

No pěkný :wacko: Ani nemluv,  já ti měl super autorizák deset km od baráku, kamarád co si dával záležet, výborný dva servisáky tam měl. Pak se rozvedl, prodejnu kol a servis nechal manželce, a šlo to od pěti k jedny. První co bylo zdražila, odešli servisáci, nabrala nějaký ňoumy a pak ji sebrali i autorizaci, protože kluky neposílala na povinná školení a ty dělali kopanec za kopancem. Mě zkusili třikrát za sebou vycentrovat kolo a prostě to nedali :lol: Dej pak vědět jak se k tomu postavili, doufám že uznájí chybu. U mě pohoda, akorát si musím hlídat ten zadní rychloupínák....takže vlastně stres a ne pohoda :D Čas na oběd, yes, už se to vaří..... 

_20200530_120627.JPG

_20200530_120652.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď tedy koukám že bych si to doma taky nelajsknul, aspoň bych tedy vůbec nevěděl kdekoliv začít  
_20200530_112613.thumb.JPG.ed071079f6f25971c5fbf260d7034ffa.JPG
DSC_0141_copy_1161x2064.thumb.jpg.3b487853e70491b3cac21ec35f98fabe.jpg
DSC_0140.thumb.JPG.c26242ad6f5a3791462c4bcc3f5e821c.JPG
No vždyť tam máš všechno napsaný, co bys ještě víc chtěl?

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...