Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

vymyslim bike pro dceru, neco lehkeho, jednoducheho, barva univerzalni (zdedi to syn), na jezdeni kolem baraku a po udrzovanych okolnich polnich cestach, zadne rodinne vylety po kopcich neporadame a v dohledne dobe asi ani neplanujem.
https://www.albie.cz/detska-kola/orbea--mx24-team-2018/

uz jsme neco zkouseli i v obchode, nejlepsi byl jeden author, podobne staveny, ale s odpruzenou vidlou. tady je pevna vidla a je to tim padem samozrejme skoro o kilo a pul lehci. akorat nevim, jestli to objednat z netu, na severni morave jsem tohle kolo nenasel...

nevite nekdo, ze by tohle, nebo podobne, meli v nekterem kamennem obchode v ostrave treba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Anela napsal:

vymyslim bike pro dceru, neco lehkeho, jednoducheho, barva univerzalni (zdedi to syn), na jezdeni kolem baraku a po udrzovanych okolnich polnich cestach, zadne rodinne vylety po kopcich neporadame a v dohledne dobe asi ani neplanujem.
https://www.albie.cz/detska-kola/orbea--mx24-team-2018/

uz jsme neco zkouseli i v obchode, nejlepsi byl jeden author, podobne staveny, ale s odpruzenou vidlou. tady je pevna vidla a je to tim padem samozrejme skoro o kilo a pul lehci. akorat nevim, jestli to objednat z netu, na severni morave jsem tohle kolo nenasel...

nevite nekdo, ze by tohle, nebo podobne, meli v nekterem kamennem obchode v ostrave treba?

Přesně tohle jsem u Pavla kupoval pro dceru...na živo moc pěkný kolo. Neboj se ho koupit. Pavel ho složí, promaze, seridi, pak ho zase hodí do krabice a pošle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to tak dávno, co jsem taky sháněl dětské kolo. Myslím, že docela hezky a fundovaně se k tomu vyjádřil Jarret (to sem s dovolením fouknu):

Něco k váze dětských kol. Rodiče váhu u dětských kol hrozně přeceňují, ano je důležitá, ale není to všechno. Zejména proto, že poměr tělesné síly a hmotnosti je u dítěte úplně jiný, než u dospělého. Takže není pravda, že 12kg kolo pro 24kg dítě je stejné, jak 30kg kolo pro 60kg dospělého. To je častý mýtus, který pak vede k tomu, že rodiče kupují to, co se líbí a připadá dobré jim ... přitom děti potřebují úplně něco jiného.

Důležitá je geometrie, bezpečné ovládání kola a odpovídající převody.

Rozhodně je na místě odpružená vidlice, protože výrazně zvyšuje ovladatelnost kola a jistotu řízení. Dítěti, které často kouká kolem sebe a většinou neumí tak dobře číst povahu terénu před sebou, odpouští chyby a přehlédnutí. Samozřejmě musí jít o vidlici, která je dostatečně citlivá, klidně pružinová, vzduchová má hlavně nižší hmotnost, ale není citlivější k drobným nerovnostem.

Ideální je, aby si dítě kolo vyzkoušelo, u 24" si už samo řekne, na kterém se mu nejlíp jede a které se mu líbí. Za tu dobu co dělám cyklistiku, vyučuju ji na VŠ a učím děti na kole jezdit, jsem potkal armádu rodičů, kteří nejlíp ví, co je pro jejich děti nejlepší a kolo dítěti vyberou sami ... akorát ta jejich ratolest na něm pak nechce jezdit :D

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože 10leté dítě udělá více dřepů než dospělý? Nebo méně? Trochu mi to připomíná počátky 29" kol, kdy prodejci tvrdili, jak je díky setrvačnosti úžasné mít těžká kola. A naopak odpružené vidle na dětských kolech často fungují dost mizerně a to zejména ty pružinové, protože pružina není přizpůsobena hmotnosti cyklisty. Asi je dobré, aby si dítě na kolo sedlo (což může být z mnoha důvodů problém) a pak jezdit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenost s tímto Hakr nosičem? Mám od Hakra rakev, příčníky a spokojenost, tak si říkám že by haha od nich vzal i ty držáky kol.... 
https://www.hakrbrno.cz/stresni-nosic-kol-hakr-speed-alu
2059992284_speedaluHV0902_2_uv.jpg.440381ced65de704b69995187ae00e6c.jpg

Klidně ho kup. Mám ho tuším 2 roky a neměl jsem s ním problém. Teda narozdíl od boxu, na kterém mi už dvakrát měnili jeden ze zámků. Jinak cajk a to včetně příčníků
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Jasný, dík, objednáno :guitar: 

mám stejný jen v černé barvě  a není problém dát 4 ks na střechu . Bacha jen na jedinou věc , ty klíče k zámkům jsou takový fórový a když sem to měl nový tak se mi  podařilo zamknout jeden nějak šikovně zkříženej a  klíček sem ukroutil . V podstatě se nic neděje,  zámek sem nakonec  vydělal , ulomenej klíč vytáhl a vzhledem k tomu , že každýmu zámku sou dva tak funguju dál. Jinak nemůžu na HAKR říct půl slova . Není to žádnej high tech , ale za ty prachy dobrý .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez mame mx24 z albie a je to pekný a lahky bike, teraz ho podedil mladší syn.

Na polňačky dobrý, jediné čo som menil boli silikonove ESI gripy a hlinikove flat pedale z ali.


vymyslim bike pro dceru, neco lehkeho, jednoducheho, barva univerzalni (zdedi to syn), na jezdeni kolem baraku a po udrzovanych okolnich polnich cestach, zadne rodinne vylety po kopcich neporadame a v dohledne dobe asi ani neplanujem.
https://www.albie.cz/detska-kola/orbea--mx24-team-2018/




Odoslané z SM-A600FN pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...