Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dneska jsem si dal Slovensko, kdyby to náhodou zítra zavřeli.[/url]


krasny okruh. Obcas to jezdime s trineckou grupou a vetsinou to potahnem trosku dal pres Makov. V kolik jsi dojizdel do FM? Jamnik-Ostravice-Frydlant-FM jsem jel s kamosem dneska taky. Mezi Prznem a Baskou se k nam pripojil jeden castelli man. Beztak jsi to byl ty


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předem se omlouvám za dotaz, který tu byl asi mnohokrát zodpovězen... ale tlačí mne čas. Jsem zrovna v Praze a potřebuju koupit nebo aspoň objednat pláště na silničku, 22x622 nebo 23x622. Osm let jsem nejezdil. Kde mají solidní výběr a umí poradit? Nechci hladký gumy, ale něco s dezénem, na ježdění do práce.

Edit: existují dneska i úzký špuntovky? V devadesátych letech se dělaly na kros, sice jako galusky, ale dělaly.

Google jsem použil, ale jsem z toho trochu jelen.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, martar napsal:

Předem se omlouvám za dotaz, který tu byl asi mnohokrát zodpovězen... ale tlačí mne čas. Jsem zrovna v Praze a potřebuju koupit nebo aspoň objednat pláště na silničku, 22x622 nebo 23x622. Osm let jsem nejezdil. Kde mají solidní výběr a umí poradit? Nechci hladký gumy, ale něco s dezénem, na ježdění do práce.

Edit: existují dneska i úzký špuntovky? V devadesátych letech se dělaly na kros, sice jako galusky, ale dělaly.

Google jsem použil, ale jsem z toho trochu jelen.

22 jsem nevidel a 23 se pry doporucuje jen na hodne pekny asfalt a budu to ziletky.
podle me spuntove plaste budou sirsi, alespon tak 30-32x622 - napriklad - https://www.koloshop.cz/cyklokrosove-plaste/?params=true&values=688 - ale to zase nevim, kolik se vejde do celisti u klasickeho silnicniho kola?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, že většinou se 28 mm vejde. Mám ale ani ne 10 let starý rám, kdy se vozily ještě standardně 23 mm pláště a 28 mm tam nejde pořádně ani hladký. Jak píše Anela, dezén bude tak od 30-32 mm. Velký sortiment mají myslím v Kobylisích https://www.bike-eshop.cz/ ... nebo mám zkušenost s Atombike v Dejvicích a BikeLive u Kongresáku. Ale tam úplně nevím co mají za sortiment, jen že jsou šikovní...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuju :) tohle je do 21 let starého Pinarella a třicítky gumy se do rámu fakt nevejdou (především na výšku profilu)... nebo vejdou tak natěsno, že projedu hovínkem, naberu kamínek a bloknu kolo. Navíc to mám osazené stejně stařičkými čelistmi a pákami Campagnolo Mirage, u kterých se servisního rozevření čelistí dosahuje přehozením válečku v pákách a jejich většímu vyklopení, bohužel ale ne dostatečnému. Třiadvacítky gumy protlačím kolem brzdových špalíků tak akoràt.

I tak díky za tipy. Myslel jsem, že si dneska po letech zase vyjedu, ale neklapne to. Vyndal jsem boty (Diadora) - vypadají pořád pěkně, ale během těch let začala degradace plastu. Pata bot se samovolně rozpadla a zbyla lepivá hmota. Z výstelky pŕilby (takových těch polštářků) vzniklo lepkavé černé bahno. Vivat moderní hmoty :) Trochu se bojím vlězt i na Pináče.

No a to vůbec nemluvím o tom, jak se mi zmenšil dres a kraťasy - ale tam bude asi problém jinde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Igicz napsal:

emoji1303.png krasny okruh. Obcas to jezdime s trineckou grupou a vetsinou to potahnem trosku dal pres Makov. V kolik jsi dojizdel do FM? Jamnik-Ostravice-Frydlant-FM jsem jel s kamosem dneska taky. Mezi Prznem a Baskou se k nam pripojil jeden castelli man. Beztak jsi to byl tyemoji38.png

 

Jo, ten okruh mám rád a ve více lidech to musí být paráda :)  Taky jsem mířil do Makova, ale v Kelčově jsem to vzal přes Kelčovské sedlo - poslední úsek má 14%, masakr. Ve Frýdku jsem byl někdy o půl druhé, castelli man jsem nebyl já :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Robertilos napsal:

Jo, ten okruh mám rád a ve více lidech to musí být paráda :)  Taky jsem mířil do Makova, ale v Kelčově jsem to vzal přes Kelčovské sedlo - poslední úsek má 14%, masakr. Ve Frýdku jsem byl někdy o půl druhé, castelli man jsem nebyl já :D 

Kelčovským sedlem jsem ještě nejel, prubnu. Co jsem objevil trasu Podolánky - Srdce - lesem na Hamry - Jamník, tak se zase více motám na Frýdecku. A pomalu objevuju Polsko. Bialy Krzyz, Kubalonka...to si někdy zajeď, taky hezké stoupáčky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už se na svoje éčko docela těším. :)

Dokud to nandám našemu mladýmu (a o 30 kilo a 10 let lehčímu bratrovi) jak nahoru do kopce tak dolů, tak si nechám šlapací. ;)

Řekl bych že tak nějak to má většina lidí tady, netřeba se stresovat :)ale prdel si ze sebe dělat můžeme, to zas jo ;)

Moje "osvícené" šlapací u kapličky. Krásný místo na Hané uprostřed polí, vidím na ten lesík od baráku z vířivky. :D

20200914_192403_copy_1612x1209.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2020 v 21:18, Robertilos napsal:

Dneska jsem si dal Slovensko, kdyby to náhodou zítra zavřeli.

F3ABC2F6-40D3-43F6-9DC1-C2CBB3B37214.jpeg

Možno sme sa niekde stretli. Jazdil som časť toho okruhu smerom na Šance. Boli sme taká slabá partia. Vracali sme sa cez Megoňky a na spiatočnej ceste som už tlačil/viezol sa, keďže mi praskla reťaz.😀 Môj starý bicykel mi chce naznačiť že treba kúpiť nový. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze si chodim plavat se uz asi vi. Dari se mi plnit a trenovat bez absenci. Jakoliv se to zda nemozne, zlepsuji se s zaplavanymi casy a pridavam si davky, aniz bych se nejak moc tyral. Stale je ve vode faktor teseni, radosti, chuti. Trosku mi nyni pote, co zacala skola narusily uplnou volnost vlastni deti, ktere maji rymu a manzelka protoze je pedagog, rozhodla ze budou doma.
Jsem tedy nucen je "hlidat" a "ucit se s nima" coz ovsem koliduje s casove narocnym sportovnim programem, ktery si ordinuji ve volnych dnech. Nastesti mam moznost vyuzit aktivni babicky, ktera i kdyz lamentuje, ze neni normalni, abych jezdil kazdej den do vody a ze tam urcite neco chytnu deti v urceny cas obstara a probere s nimi zameskanou latku.
Ja se v dobrem rozpolozeni po vynikajicim sportovnim vykonu kolem 11,30 vracim, s detmi si pohraji, snim babickou cerstve uvareny a nachystany obed a odejdu relaxovat na otoman, abych az se manzelka navrati ze skoly mohl dostecne odpocinuty vyslechnout jeji pracovni strasti.
Priznam se, ze si proste uvedomuji, ze se mam bajecne. Tyhle teple od rana slunecne zarijove dny si neuveritelne uzivam, dokonce tak, ze jsem si vymyslel, urcitou nastavbu.
Abych nemusel po plavani cekat na vlak, vezmu si sbou nove kolo sebou, tasku pres rameno vymenim za batoh a ihned potom, co vylezu vyrazim na bicyklu k domovu. Da mi to zhruba hodinku, takze dorazim prakticky stejne. Nepojedu pilu, spis pianko kochacka, do sluchatek budou hrat cernosi ut ut ut rytmicke odrhovacky a ja v pravidelne kadenci odslapu 25km na ves.
Je velky provoz a nechci, aby mne prejel nakladak proto volim trasu prostou provozu a vyrazim.
Stale se nedokazu dostatecne nabazit pohledu na hodinky, ktere mi ukazuji ze jedu docela rychle, mnohem rychleji nez bych cekal. Drzim tempo, jsem pravdepodobne zvyklej na trvalou zatez a ukrajuji prvni kilometry, prosmyknu se pres most kolem pardubicke nemocnice a mirim na Cernou za bory…
Za ni je nova silnice a na dalku vidim cyklistu ktery jede prede mnou. Je ode mne odhadem tak 500 metru. Si v duchu rikam: "dojedu ho" a pridavam. Radostne pozoruji, jak se mi zveda tep. Jako na zavodech.
Neco je spatne.
Neblizim se, jsme stale stejne daleko. To mne docela sere!
Mam strasnou povahu, kdyz mne neco stve, vyvinu neuveritelne usili, i za cenu ze bych mel pojit. Zacinam se vztekat, jeste pridavam, tepovka ukazuje max- zvlastni, ze se ale nezadychavam.
Kilometr, dva, tri priblizil jsem se. Kopec pred nami, tady ho mam. Kdepak, dokonce mi ujizdi. V ten okamzik mi doslo, ze jsem narazil na jezdce s elektrokolem. Podvodnik, tvl to snad neni mozny! Chvilku jsem si rikal, ze to nema cenu, jenomze uz jsem byl od protivnika jen asi 200 metru. Za jizdy si ho blejsknu, admin mne totiz hubuje ze malo fotim-zastavit nemuzu, to by mi ten pacholek zase ujel! :D
Ani jednou jsem zatim nesel ze sedla. Znova rovinka, pridam tempo a dojizdim tesne za kolare a konecne, asi po 9km jizdy ho vitezoslavne predjizdim. Navic do sluchatek zacnou hrat Prodigy, coz mi pripomene divoke mladi a vlije mi dalsi rezervu energie do žil.
Panacek s elektrokolem se mi nemuze rovnat, nyni zurocim hodiny a hodiny trvale zateze a priletim k domovu s prumerem, ktery bere dech.
Propoceny ohoz hodim manzelce do pracky, rychla sprcha, jeste pred obedem si to spokojene sepisu.
........

Admin hubuje, prej to je malo vlakovy. Ale zase do  bike vlakna mozna dobry.
Ach jo.

Screenshot_20200914-152427_Connect_copy_700x1119.jpg

IMG_20200914_105401_copy_1612x1209.jpg

Screenshot_20200916-164613_Connect_copy_700x1119.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 9. 2020 v 8:01, Igicz napsal:

Kelčovským sedlem jsem ještě nejel, prubnu. Co jsem objevil trasu Podolánky - Srdce - lesem na Hamry - Jamník, tak se zase více motám na Frýdecku. A pomalu objevuju Polsko. Bialy Krzyz, Kubalonka...to si někdy zajeď, taky hezké stoupáčky:-)

Podolánky taky jezdím, na Lhotské je to trošku rozbité, ale dá se. Polsko jsem jel přes Wislu, Istebnou a Koniaków - krásná krajina, ale ty kopce jsou tam fakt výživné. 

 

V 15. 9. 2020 v 20:25, Tom19 napsal:

Možno sme sa niekde stretli. Jazdil som časť toho okruhu smerom na Šance. Boli sme taká slabá partia. Vracali sme sa cez Megoňky a na spiatočnej ceste som už tlačil/viezol sa, keďže mi praskla reťaz.😀 Môj starý bicykel mi chce naznačiť že treba kúpiť nový. 

Žádnou partiu jsem nepotkal. Vlastně jsem potkal strašně málo cyklistů. A přitom bylo parádní počasí a na Slovensku bezvětří - to jsem zažil poprvé :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...