Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V 24. 11. 2020 v 21:06, roura74 napsal:

Žena spálila XT kotouč na ebiku v průměru tak za měsíc. Pak jsem asi po třetí výměně změnil původní 160 na 180mm a navíc jsem zjistil, že vůbec nepoužívá přední brzdu. Tak jsme se lehce pohádali, neb jsem jí to nasraně vysvětlil a od té doby má pořád jeden.
Na nadávání že řadí v tahu jsem už rezignoval. To se nenaučí asi nikdy.

Bud rád, že ta tvoje alespoň řadí :axehead:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším takové dilema a potřebuju znát názor zkušených bikerů. Na první fotce vidíte moje aktuální "horské" kolo. Vím, že už má leccos za sebou a dost toho se mnou zažilo. A ty otřesy v terénu už mým stárnoucím kostem taky nedělají dobře, ale vzhledem k nájezdu, po tom co přišly na svět děti, jsem upgrade neřešil. Můj hlavní sport je běhání a pokud jezdím na kole, tak v 98% na silničce. Letos ale nemůžu ze zdravotních důvodů běhat a tak jezdím trochu na kole. Letos zatím nájezd 2800km, což je víc než dohromady za uplynulých 8 let.

Nechal jsem se letos ukecat a závodil jsem na začátku října (těsně před covidovou uzávěrou) za naši vesnici v bajkových závodech. Kámoška mi půjčila 29" a po závodě mě můžete vidět na druhé fotce. Musím říct, že svezení na tomhle kole bylo o čtyři levely výš, než na mém starém kostitřasu. Ty 29" jsou pecka, jednotalíř je taky neuvěřitelně komfortní, kotoučovky a vůbec, technologie šly evidentně za těch zhruba 25 let neuvěřitelně nahoru. Prostě jsem byl nadšený a neuvěřitelně jsem si to bahno, vodu a vůbec terén užil.

Takže začal hlodat červík, že by jsem koupil něco nového na ježdění u nás v lese. Mám celkem jasno co bych chtěl. Neco takového, co jsem měl půjčené. Čili HT na 29" a asi Sramu (jen vnitřní pocit, že nechci Shinmano). A teď nastává to dilema. Pokud opravím nohu budu zase běhat, kolo půjde stranou a pokud na něho sednu, tak zase spíš na silničku. Na druhou stranu se mi to neskutečně líbilo a pokud bych měl dobré kolo, tak věřím, že bych toho v terénu najezdil po našich okolních lesích, trochu víc. Po zvážení všeho výše uvedeného bych do toho nechtěl dát moc peněz. Stanovil jsem si vniřní limit 20k, úplně max. asi 25k. Moje představa byla třeba nějaký loňský model co stál nový 30k a letos se vyprodává třeba za 23k. Když jsem si to tak užil na Lapierre, tak by se mi líbil třeba tento model https://www.mojekolo.cz/lapierre-edge-9-9-m-17-5/

Věřím, že v dané cenovce se najde něco na čem si to budu při těch občasných výjezdech užívat. Uvažuju správně, nebo jsem úplně mimo a budu muset přitlačit? Případně nějaký tip na dobré kolo v dané cenovce? 

DSC_0834.thumb.JPG.1ca44035e878f3f221fce3cd2cab1190.JPG

DSC_0685.thumb.jpeg.8c10aa0cc275aca1542d7636efb628c8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, chválim dobrý rozhodnutí! Já todle řešil před pár měsíci pro kamaráda a po dlouhym vybíraní dopadlo MMR. Značka celkem neznámá, prodejce.. zvláštní, ale to kolo jako takový moc dobrý, poměr cena - výkon těžko překonatelnej. Trochu slabina jsou akorát brzdy, ale do 25 myslim nebudou o moc lepší na ničem.
 Jo a u těhlech levnějších kol by bral stopro radši Shimano, než Sram - natož tahle kombinace SLX/XT oproti SX Sramu, kterej rozhodí každej větříček a pak se fakt blbě seřizuje.

https://www.tsbohemia.cz/mmr-2020-29-kendo-00-m-17-cerna-seda_d344021.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Beet Cau, jen obecna poznamka k materialu ramu. Ten tvuj kellys je chrommolybden. Material, na ktery uz dnes nenarazis (cest vyjimkam). Vlastnost toho materialu je, ze pruzi. Kdyz poridis Alu HT, cemuz se vzhledem k rozpoctu nevyhnes - tak to bude teprve kostitras pro tvoji prdel a pater na ni navazujici. Ruce odpruzeny samozrejme. A tady jsme u tech zdravotnich problemu. Budes setrit klouby, ale zacnes utocit na pater. Alu HT bych nikdy nedoporucil cloveku, kteryho telo zacina zrazovat. Mam podobny vek. Zdravi je jen jedno.

Kdyby nahodou bylo mozne rozpocet navysit - tak tohle je asi nejlacinejsi bajk na karbonu, ktery coby material pruzi a je lehky, a jeho osazeni nema zadny kompromis. Nejlepsi pomer cena vykon.

https://www.decathlon.cz/horske-kolo-29-xc-900-id_8558254.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, fakt myslíš, že je to tak markantní? Já už na ocel nepamatuju, ale mezi dobrym karbonem a hliníkem jsem tedy nikdy žádnej moc rozdíl v pohodlí nepozoroval, určitě teda nic, co by nebylo řešitelný gumama a sedlem..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Beet napsal:

Řeším takové dilema a potřebuju znát názor zkušených bikerů. Na první fotce vidíte moje aktuální "horské" kolo. Vím, že už má leccos za sebou a dost toho se mnou zažilo. A ty otřesy v terénu už mým stárnoucím kostem taky nedělají dobře, ale vzhledem k nájezdu, po tom co přišly na svět děti, jsem upgrade neřešil. Můj hlavní sport je běhání a pokud jezdím na kole, tak v 98% na silničce. Letos ale nemůžu ze zdravotních důvodů běhat a tak jezdím trochu na kole. Letos zatím nájezd 2800km, což je víc než dohromady za uplynulých 8 let.

Nechal jsem se letos ukecat a závodil jsem na začátku října (těsně před covidovou uzávěrou) za naši vesnici v bajkových závodech. Kámoška mi půjčila 29" a po závodě mě můžete vidět na druhé fotce. Musím říct, že svezení na tomhle kole bylo o čtyři levely výš, než na mém starém kostitřasu. Ty 29" jsou pecka, jednotalíř je taky neuvěřitelně komfortní, kotoučovky a vůbec, technologie šly evidentně za těch zhruba 25 let neuvěřitelně nahoru. Prostě jsem byl nadšený a neuvěřitelně jsem si to bahno, vodu a vůbec terén užil.

Takže začal hlodat červík, že by jsem koupil něco nového na ježdění u nás v lese. Mám celkem jasno co bych chtěl. Neco takového, co jsem měl půjčené. Čili HT na 29" a asi Sramu (jen vnitřní pocit, že nechci Shinmano). A teď nastává to dilema. Pokud opravím nohu budu zase běhat, kolo půjde stranou a pokud na něho sednu, tak zase spíš na silničku. Na druhou stranu se mi to neskutečně líbilo a pokud bych měl dobré kolo, tak věřím, že bych toho v terénu najezdil po našich okolních lesích, trochu víc. Po zvážení všeho výše uvedeného bych do toho nechtěl dát moc peněz. Stanovil jsem si vniřní limit 20k, úplně max. asi 25k. Moje představa byla třeba nějaký loňský model co stál nový 30k a letos se vyprodává třeba za 23k. Když jsem si to tak užil na Lapierre, tak by se mi líbil třeba tento model https://www.mojekolo.cz/lapierre-edge-9-9-m-17-5/

Věřím, že v dané cenovce se najde něco na čem si to budu při těch občasných výjezdech užívat. Uvažuju správně, nebo jsem úplně mimo a budu muset přitlačit? Případně nějaký tip na dobré kolo v dané cenovce? 

Nevím kolik měříš, ale @Z. Paul tady prodává parádní celopéro za tašku hrušek

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky za názory a komentáře. Hliník mám na silničce a to je teda tvrďárna, ale tam samozřejmě nemá moc co tlumit a ta karbonová vidlice to nezachrání.

Mi vždy vadily na tom mém kole ty nárazy do rukou. Když srovnám svezení na tom mém CrMo a tom hliníkovém Lapierre, tak je to pocitově jako běh bosky a v tlumených botech. Ale ten pocit může být způsoben hlavně tou vidlicí, to uznávám. Ale v této chvíli v hliníku žádný zádrhel nevidím. HT bych chtěl, protože můj styl jízdy je spíše sportovní a terén spíše šotoliny a lesní cesty. Takže IMHO celopéro neuživím a bylo by to asi i kontraproduktivní. Navíc ten závod se mi docela líbil, tak pokud by mě to nepustilo, tak bych 1-2 závody ročně zajel.

Na druhou stranu to bude asi můj poslední horák v životě. Za dvacet let možná upgrade na elektriku. 😀

Kdo sledujete cenový vývoj karbonu. Jak rychle ceny těch karbonových kol klesají v řádech let?

@mocoJak už jsem psal fulla spíš nechci. Navíc měřím 170cm, takže velikost L, ne e. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To MMR, co postoval Micey je s přehledem nejlepší nabídka, co tady padla. Kolo je na pevných osách, vidlice vzduch, nastavíš na svou váhu, micro spline ořech, takže rozsah kazety 10-51 (tam se Sram v té ceně vůbec nechytá). Sedí velikost, máš to v Ostravě. Ten Lapierre má vzadu RU, jestli dobře vidím... Hodíš to na bezduše, foukneš nižší tlaky, můžeš vyměnit sedlovku za něco pružnějšího a pohodlí bude dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet, trosku pritlac a koukni na RB CR, Team vybava. Pekny , jezdivy kolo a budes spokojenej a vyberes si kolo akorat na sebe a nebudes muset koukat co zbejva ze starejch kolekci...

Ocel je ocel, o tom zadna. Na druhou stranu ten hlinik na 29 balonech se v klidu da. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beat, těším podobnou situaci,  jen z29 Ghosta Lektora chci něco nového.  Chtěl jsem taky skrze zdraví celopero, ale vzhledem k tomu,  že  kvalita na karbonu začíná nad 100 tisíci půjdu zpět do HT.Byl jsem zkoušet Trek Procaliber 9.7 a je to super uvidím jaká bude cena když mi to přehážou na XT. Jinak mám v merku ještě  SUP 979. Jdi určitě do karbonu.  Klidně to MMR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Beet napsal:

Na první fotce vidíte moje aktuální "horské" kolo. Vím, že už má leccos za sebou a dost toho se mnou zažilo.

DSC_0834.thumb.JPG.1ca44035e878f3f221fce3cd2cab1190.JPG

 

Presne tenhle kousek jsem dostal k patnactinam, ale do maturity jsem z nej vyrostl. Cr-Mo ale hlavne plaste tehdy s velmi modernim bilym sidewallem - byl jsem ve tride nejvetsi KING a nezapomenutelnych par tisic kilometru v puberte. to kolo vydrzelo neskutecne :D

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Anela napsal:

Presne tenhle kousek jsem dostal k patnactinam, ale do maturity jsem z nej vyrostl. Cr-Mo ale hlavne plaste tehdy s velmi modernim bilym sidewallem - byl jsem ve tride nejvetsi KING a nezapomenutelnych par tisic kilometru v puberte. to kolo vydrzelo neskutecne :D

Myslíš takhle? Fotka z roku 2004. Myslím, že to jsou ještě ty původní pláště (ale jistý si nejsem). Koukám, že tam mám ještě původní brzdy, žádná véčka. 😆

Já ho kupoval ještě na výšce. Bylo se mnou v Rakousku, v Maďarsku na zatmění slunce 1999 a to na těžko.P6264519.thumb.JPG.ebf92392147d08fbb42afdc7860673a5.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joooo!!! ja mel teda verzi comp 7000, osazeno shimano alivilo, klasicke brzdy, ale s podkovama! a kipsny (prvni jizda z obchodu, dojel jsem pred panelak a... uz jsem lezel)

tahle fotka by mela byt z 2002 (nasel jsem jakysi prehistoricky scan v silene kvalite), turistak Francie. na zatmeni slunce jsme byli na vrchu Kozakov v Ceskem Raji (asi jo, rok 99 - to jsem ho dostal).

image.png.006b628a8ca32176f71849039e18429e.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky všem za názory a postřehy. Ono to zas až tak aktuální není. Letos už to Ježíšek nestihne (už má nakoupíno) a já stejně v zimě nejezdím. Takže to bude aktuální někdy na jaře, pokud stále nebudu běhat. Pokud spravím patu, tak ještě později. Já chtěl hlavně načerpat nějakou inspiraci a názory jestli uvažuju alespoň trochu správně.

Koukal jsem na ty španěly MMR a mají tam carbon za 36k. Jezdíte někdo tuhle značku? Jestli jo, jaké jsou zkušenosti? @MiceyJaké má kámoš po pár měsících zkušenosti?

Tady píšou https://www.tsbohemia.cz/mmr-2020-29-rakish-70-m-17-race-red_d352088.html hmotnost 12,3kg. Není to na carbon moc? Nevím, jen se ptám, ať jsem v obraze.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Anela napsal:

joooo!!! ja mel teda verzi comp 7000, osazeno shimano alivilo, klasicke brzdy, ale s podkovama! a kipsny (prvni jizda z obchodu, dojel jsem pred panelak a... uz jsem lezel)

tahle fotka by mela byt z 2002 (nasel jsem jakysi prehistoricky scan v silene kvalite), turistak Francie. na zatmeni slunce jsme byli na vrchu Kozakov v Ceskem Raji (asi jo, rok 99 - to jsem ho dostal).

image.png.006b628a8ca32176f71849039e18429e.png

Pěkné retro vlákno jsme tu z toho udělali. 😆 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...