Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Někde tady je čerstvě i něco o elektrokoloběžce potřebné pro společné vyjížďky s cyklistama :D ale tam raději nee ;)

 

Osobně mi tady ten mix neva, stejně je tady dohromady mix kol od sjezdových po silnici a řekl bych že to éčko je většinou jako druhý či 3. kolo. Problém bych viděl v tom že sem dávají málo fotek, na to že mají čas se kochat. A s ochlazením ty baterky asi prd vydrží, takže nějaký fotoreport z vyjížďky jak sliboval třeba  @Roman I.jsem neviděl od loňska  ;)

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tom4 napsal:

. A s ochlazením ty baterky asi prd vydrží, takže nějaký fotoreport z vyjížďky jak sliboval třeba  @Roman I.jsem neviděl od loňska  ;)

Mi v listopadu byla zima na nohy, cekal jsem, az mi prijdou pedaly, abych mohl jezdit v kotnikovych teplych botach a pak napadlo 🙂. Baterky vydrzi mene, vyzkousene to nemam. 
 

FC20B02D-442A-472E-B7F7-CD7CB0370B8C.jpeg

9E980144-9705-4075-8A3C-AA2068AEF417.jpeg

34D6FB19-B313-487E-8912-B6D422F7B875.jpeg

6E202CAE-91D6-4E0D-B331-1094A3537181.jpeg

A48DBD13-93DF-4442-A50B-375810251ECB.jpeg

74A60A18-CA0D-4ABA-A8AB-B0E63B3E3108.jpeg

6F9313BB-F2C5-4638-802B-A6054768EA19.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Duke650 napsal:

Málo fotek jo? 🙂 Na FB sleduju skupinu Fazua riders, takže ano, je potvrzené, že nízké teploty nesvědčí výdrži baterky, tak to lidi různě balí do fólie nebo neoprenu... Já pod 10 stupňů nejezdím, tak na to dlabu

139497057_246822846843946_3561803352446261759_o.jpg

2021-01-14 20.51.53.jpg

 

 

Ej, to je krásné kolo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj Španělé umí pěkný design, líbí se mi Orbea i Mondraker...

v případě BH iLynx je mým favoritem verze černý rám s decentním modrým logem + černá vidlice... aby se to vizuálně co nejméně lišilo od mého Ferdy (můj stealth Scott má neoficiální přezdívku Lucifer :-)) BH - podobně jako Orbea - nabízí taky individuální lakování, program BH Unique, prý bez příplatku

https://www.bhbikes.com/en_GB/bicicletas-electricas/bicicletas-electricas-montana/ilynx-race

 

ec821_4ne_n1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Duke650 napsal:

Sedni si někdy na sportovní elektrokolo a pochopíš, že to fakt není motorka

Tak už spojení slov "sportovní elektokolo" je naprostý nesmysl.

Elektrokolo mi naštěstí zatím žádný smysl nedává. Možná to pochopím u důchodců nebo nějak nemocných lidí, nebo manželek, aby uvisely rodinný výlet, ale u normální populace? Lidstvo se prostě řítí do záhuby. :)

Jasně za 15-20 let budu možná mluvit jinak, ale to už budu ten důchodce. 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl to zase bude slovíčkaření... dobře, přeformuluju to na relativně elektrokolo se sportovní geometrií, něco jako zmíněný Wilier (cca geometrie jako čisté XC kolo) nebo BH iLynx - verze se zdvihy 100 mm je XC geo skoro jako u modelu Lynx, verze LT se zdvihy 120 mm zapadá do "nové" kategorie down country - něco mezi XC a trail

Jasně, kdybych měl v občance rok narození 2000, tak bych možná ohrnoval nos a tvrdil, že baterku nepotřebuje nikdo, maximálně lenoch / kripl / senior...
Vídám mladíky o 30-35 let mladší než jsem já, kteří se kochají na hodně nadupaných ekolech, a jsem si jistý, že kdyby seděli na šlapacím kole, tak bych půlce z nich ujel (aspoň teda před mojí bouračkou v létě 2019). Ale netrhá mi to žíly, každý ať si sedí na čem chce...

Já tu baterku beru jako dar, díky kterému nepověsím kolo na hřebík, až kyčle a kolena řeknou, že už fakt ne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Duke650 napsal:

 

Já tu baterku beru jako dar, díky kterému nepověsím kolo na hřebík, až kyčle a kolena řeknou, že už fakt ne ...

Ajajaj, to může být ale klidně až za pět nebo deset let, je to tak? 😣 To už budou kola možná i létat, to bude teprve něco a začneme zase od začátku 😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zase prdka tady 😂. Hele, ekolo je prca, kdyz sedis v hospode vedle bandy kluku tak kolem 20ti,jak si vypravej, ze dali 35km a fakt sou husty a maj jeste pul baterky... 😂

Ja zkusil dva modely, sportovni, typu trail/enduro, takze mejma ocima sportovni. 🙂. Kola v cene kolem 300k,takze topovky. 

A jako zarytej odmitac toho, pro zdrave a mlade lidi, se me to silene libilo. Oblibenej trail si das 4x,misto jednou, nahoru letis jak blazen atd... Kdyz me bavi si i do kopce jet za sve a picovat u toho🙂. Takze ne, dokud budu moc, nechci to. Ale klido si dovedu predstavit, az me bude 60sat,ze si necham enduro ht na kraeni a enduro ekolo na jezdeni. Proc ne. A zaroven si uz nemyslim, ze na ekole se nezapotis, zapotis a pekne. Takze se na tom da i pekne sportovat. 

Prinos pro lidi s nejakym trablem, stare lidi, kterym to umozni jezdit dal, nez cumet doma, chlap, kterej jezdi co muze vzit zenskou sebou na výlet atd je jasnej a uznavam jo. 

Tak vidim ekolo. 

Ze je to zatim hnusny je jasny😂😂😂😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, jednou budeme možná nabíjet všichni a Duke to má také srovnaný pro jaké účely jak který model byl stvořen. Ale ta masírka výrobců za podpory vrcholových sportovců jet tak silná, že většina lidí si už začala myslet, že ekolo je pro ně větším přínosem než klasické kolo kde musí zamakat a to není dobré. Okolo mě většina kluků okolo čtyřicítky, zdravých podotýkám, elektrokola...a se všemi, kterými kecám, tak je to strašná dřina :D Já ho taky zkoušel a beru to prostě jako motorku, vůbec nechápu rozdíl mezi lehkou kroskou, navíc moji kámoši mají i podobné strojení, full helmy, páteřáky a další.... Do tvé mysli Duke650 samozřejmě nevidím, ale myslím si že taky se sebou dost bojuješ, jestli ano nebo ne ....a zkoušíš si vytvářet stále nějaká pozitiva. Kup si ho a be happy a naše kecy vůbec neřeš, navíc já jen tak popichuji, nic nemyslím osobně :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi pripomina, kdyz jsem v davnych dobach zkousel nejaky zavod z „Kolo pro zivot“. Jsme s kamosem v umyvarce, posledni priprava a kamos rika: „cejtim se dobre, sem dal minulej vikend 25...“ Borec vedle se na nas otoci a rika klidnym hlasem: „to se ty vole beha, ne?“

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, no flame, já přesně vím, co chci a nechci.
Chci letošní sezonu dát celou na Scottovi bez baterky, cíl je 77.777 výškových metrů. Tím si pravděpodobně odje.u 55-letá kolena a kyčle 🙂 a pokud ne, tak jedině dobře, potom bude i sezona ´22 na biopohon ...
Ale jeden nikdy neví, jak se k tomu postaví tělo. Ono když tě po hodině nikterak extrémní jízdy začnou pálit kyčle způsobem, že po zastavení sotva slezeš z kola a uvažuješ, že si potupně zavoláš odvoz a při čekání si budeš googlovat kde se dělají kyčelní endoprotézy ... žádný med. Naštěstí jsem to zatím vždy dokázal rozchodit a pokračovat v jízdě další dvě tři někdy i čtyři hodiny ...

A samozřejmě nechci nikomu nutit, čím má jezdit, a taky nehodlám poslouchat rady, čím mám jezdit já 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, bike-forum.cz jsem přestal navštěvovat mimo jiné pro převládající intoleranci mnoha hlasitých členů k jiným názorům. Tam se to furt hádá, 26” vs 29”, alu vs karbon, Sram vs Shimano,  biky vs e-biky, úroveň debaty nevalná, jeden argumentační faul vedle druhého... v zájmu duševní hygieny si asi naordinuju redukci screentime 🙂 i jinde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Duke650 napsal:

Hmm, bike-forum.cz jsem přestal navštěvovat mimo jiné pro převládající intoleranci mnoha hlasitých členů k jiným názorům. Tam se to furt hádá, 26” vs 29”, alu vs karbon, Sram vs Shimano,  biky vs e-biky, úroveň debaty nevalná, jeden argumentační faul vedle druhého... v zájmu duševní hygieny si asi naordinuju redukci screentime 🙂 i jinde

To se upřímně divím, že jsi zůstal na hifi fórum, protože co tam jsem zažil za ty dva měsíce, co jsem tam lezl, to byl vůbec brutál 😂 Konec konců tady u nás na chronomagu taky žádná prdel, příklad automat vs baterka, Rolex vs Damasco, originál vs kopírka a mohl bych vřele pokračovat :D Je to vše právě o té toleranci a trocha toho nadhledu :guitar: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...