Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 40 minutami, Jarett napsal:

Já v cyklistice podnikám a to co se teď děje je naprostý rozklad toho, co doposud fungovalo ... není skoro nic a dlouho nebude. Nejbližší přibližný datumy nových kol, potažmo dílů jsou kolem srpna ... je to masakr :(

https://forbes.cz/spadl-retez-po-celem-svete-dochazeji-kola-vyrobci-hlasi-nedostatek-soucastek/

Kvůli několikatýdennímu uzavření továren v loňském roce + navýšení poptávky v jednotlivých zemích mezi 10 až 25 procenty = naprosto zhroucený logistický systém...?

+náhlý nedostatek množství oceli a duralu v Asii a přetížení kontejnerové dopravy z Asie do Evropy a Severní Ameriky. Jedná se o klasický snowball effect nebo mi tady něco uniká?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Roland Sands napsal:

Kvůli několikatýdennímu uzavření továren v loňském roce + navýšení poptávky v jednotlivých zemích mezi 10 až 25 procenty = naprosto zhroucený logistický systém...?

+náhlý nedostatek množství oceli a duralu v Asii a přetížení kontejnerové dopravy z Asie do Evropy a Severní Ameriky. Jedná se o klasický snowball effect nebo mi tady něco uniká?

Těžko říct, rozplést ten zauzlovaný chumel vztahů je teď už nemožný, ale v zásadě máš pravdu ... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co teda vlastně není? Nejsou kola nebo i spotřební nateriál (řetězy, kazety, destičky)? Má to cenu se předzásobit? Zajímalo by mě, jestli se pak debata přesune do vlákna "Kam investovat"  a bude tam pokračovat ve stylu "mám tu pěknej investiční řetěz, už se mně zhodnotil o 100%".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, blackhead napsal:
před 11 hodinami, Tom4 napsal:
Jde, dělali mi to na jednom kole. Asi musíš vyměnit i představec kvůli šířce řídítek počítej. Jaký tam máš převody, 2x10?

2x11, riditka + predstavec je ok, spis mi jde o to razeni a brzdy jestli to nebude problem.

V pohodě to funguje, jen vyměníš dualy za dvoje páčky :) . Řazení na to dáš Shimano SL RS700, to je Ultegra pro rovné řídítka pro 2x11. Brzdové páčky klasické s lankem, akorát si vyber jestli chceš s kratším/delším ramínkem (dvou / tříprstové). Přeházet a seřídit to je otázka hodiny práce odhadem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

V pohodě to funguje, jen vyměníš dualy za dvoje páčky :) . Řazení na to dáš Shimano SL RS700, to je Ultegra pro rovné řídítka pro 2x11. Brzdové páčky klasické s lankem, akorát si vyber jestli chceš s kratším/delším ramínkem (dvou / tříprstové). Přeházet a seřídit to je otázka hodiny práce odhadem.

Super, mrknu na to, diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, bez tých hrotov na pneumatikách to tu fakt nejde... Viete niekto poradiť pneu s hrotmi? Aké mám chcieť - veľa hrotov/málo hrotov, úzke/široké... Bežné pneu mám 26×2,1" vpredu a 1,9" vzadu, dostupné hrotové gumy majú buď 1,75" (to sú len bloky bez záberových drážok - Nokian Suomi Extreme) alebo 2,1" (so záberovými drážkami ako na zimných autopneumatikách - Schwalbe Marathon). Rozumnejšie mi prídu tie širšie, vzhľadom k snehu, ale bez drážok...

Nejaké názory či skúsenosti?

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsme tu spolu řešili svítilny a jejich decentní a elegantní uchycení na řídítka, v mém případě areo-ergo cockpit.

Tak dneska přišly poslední dílky do skládačky - mého "projektu" 🙂

Jsem spokojen. 

 

IMG_0083.jpeg

IMG_0082-4.jpeg

IMG_0079.jpeg

IMG_0080-2.jpeg

IMG_0081-3.jpeg

IMG_0084-2.jpeg

IMG_0085-3.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wawriku, a řešíš jízdu na sněhu nebo ledu? Na led asi hroty smysl mají,ale do sněhu ti moc nepomůžou. Jízda ve sněhu se spíš řeší šířkou plášťů a co nejnižším tlakem. Ale to ti radí někdo,kdo si vzal na jih gravel s nafoukanymi třemi bary a v neděli se chystá na návrat do Prahy 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kral083 Sneh zvládam, k zemi ma vždy pošle ľad alebo zamrzutý šmykľavý firn... Dnes asi tridsaťkrát :D Ale vďaka tvojmu príspevku som si uvedomil, že tie záberové drážky asi nepotrebujem, keďže to má hroty, a v snehu je širšia guma až na špecifické prípady výhoda. Takže mám jasnejšie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád sem pomohl. Už mám druhou sklenku Pyrata,tak ti dám ještě jednu dobrou radu. Ve středu jsem sjížděl na gravlu Divokou Šárkou. Silnice totálně pod ledem. Když nebudeš zatáčet,brzdit a moc šlapat,tak ani na ledu padat nebudeš 😄

Ale každý projíždějící auto mi stáhlo půlky tak k sobě, že bys párátko neprostrčil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsme tu spolu řešili svítilny a jejich decentní a elegantní uchycení na řídítka, v mém případě areo-ergo cockpit.
Tak dneska přišly poslední dílky do skládačky - mého "projektu"
Jsem spokojen. 
 
IMG_0083.jpeg.c38374b08c1cc83ee33543cef1e0e185.jpeg
IMG_0082-4.jpeg.5a25fb67fd64ed54835b38e03f05f1ed.jpeg
IMG_0079.jpeg.f3ed7b3c3d1be685bcd504ddfaabd8ea.jpeg
IMG_0080-2.thumb.jpeg.92b8bbe223f98d98e5474d016e8db4eb.jpeg
IMG_0081-3.jpeg.9650a79663696bc943c8c2327fd6fefe.jpeg
IMG_0084-2.thumb.jpeg.28fde32a276fc28a832deeae834e9c77.jpeg
IMG_0085-3.jpeg.2159a651098bda456fbd3a60dfd45fa9.jpeg
Dobrá práce Moco

Odesláno z mého SM-G998B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, cdale napsal:

Já zase včera zabudoval Smart tag od Samsungu, který mi přišel s S21 Ultra, do představce na svém Cannondale. 

Odesláno z mého SM-G998B pomocí Tapatalk
 

Cituji z popisu produktu:

"Spárování nového přívěšku probíhá v aplikaci SmartThings, kde si můžete označit, k čemu je SmartTag připojen (například ke klíčkům od vozu). Následně uvidíte polohu přívěšku na mapě. Pokud je přívěšek v dosahu Bluetooth LE, objeví se v aplikaci ukazatel, pomocí nějž můžete sledovat, v jak těsné blízkosti přívěšku se právě nacházíte. Zároveň takto můžete SmartTag „prozvonit“ a najít jej například zapadlý za sedačkou."

Ten Smart tag funguje jako "pípák" na věc kterou nemůžu najít a někam jsem ji založil, viz. uváděné klíče atd., potud dobrý. Ale jen v dosahu BT, v  ideálním případě bez zdí "až 120m". Na klíče pořád dobrý.

Vrtá mi hlavou, jak často zašantročíš představec, aby jsi jej musel hledat přes BT? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatní samsungy dokážou detekovat tvůj přívěsek. A to byl ten důvod, proč jsem to dal do kola. Pokud mi jej někdo ukradne, je alespoň jakas takas šance, že se dozvím, kde přibližně je. Samozřejmě vím, že to není úplně Top řešení a třeba takovy GPS přijímač společně s GSM modulem bude někde jinde.

Odesláno z mého SM-G998B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ostatní Samsungy ale jen z řady Galaxy, jen s Androidem 8 a jen s funkcí Startthings Find (plus musí být v dosahu, musí mít zapnuté BT a tvoje zařízení musí být již označeno jako ztracené). No, šance tady určitě je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome mrkni na tile, kteří tohle rozjeli už před X lety v US.

https://www.thetileapp.com/?ref=tiledotcom&utm_source=tiledotcom

Jde o to, že všichni uživatelé kteří tile a jejich appku používají vytvoří síť lidí, kterou můžeš pak v rámci ztráty využít k lokalizaci věci.

Teď po letech se toho chytil Apple (i když oficiálně svůj produkt ještě neuvedli) a samsung, který apple předběhl. Apple a Samsung budou mít nejspíš tu výhodu, že si to ošefuji na úrovni telefonu a OS, nebude potřeba aplikace jako pro tile. Tzn např Apple bude mít nejspíše okamžitě celosvětovou síť která může pomoci najít cokoli máš otagovany a nahlásíš ztrátu.

V San Francisco už si tile dávají lidi do rámu kola roky. Tile se to snaží tlačit i jako platformu - např spolupracují se Samsonite na cestování zavazadla, s HP na notebooky a další firmy na spotřební elektroniku jako sluchátka atd. a tu funkcionalitu zabudují přímo do produktu.

Sorry za dlouhý příspěvek, přítelkyně pro tile dělá tak mám trochu víc info :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...