Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, nooski napsal:

Updatoval jsem jednici o nová kola - Mavic Cosmic SLR 40. Teď má černá krasavice 6,7 Kg se vším 🙂

1550832072_NewProject(6).thumb.jpg.9db528bbaf9dbbfdd828cf768ad714e9.jpg

Nádhera. Jediné, co mi není jasné, jak lze jezdit s takovýma převodama. Když vezmu, že tu běžně dupu 13 až 17% hrůzy, tak říkám rovnou, že jsem příliš gravitační a s tímto bych to prostě nedal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové dokud jsem bydlel v Beskydech, tak jsem tahal 53/39 a 11/23. Výjezd na Pustevny na 39/18 nebo 39/17. Teď bydlím JV od Brna a protože jsem přibral a zfotrovatěl, tak mám 53/39 a 11/25, bohatě mi to stačí. Na krosce se občas drápu do pěkných krpálů a třeba i na sněhu, tak tam už mám fotrovských 50/34 a 11/30. Nejsem žádné pírko, ale nohy mám jak kůň a preferuju malé skoky mezi převody a nižší kadenci. Řešit gravela na pohodové ježdění, tak bych se nebránil něčemu jako 46/30 a 11/32.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, taky nejsem vrchař, 90-93 kg a docela jezdím. Pustevny jsem nejel, ač to mám kousek, ale určitě to nebude lehčí, než třeba Soláň v Karlovicích. A jet to na 39/19, to snad ani nejde. Dřepuju, výpaduju, chodím s 30 kg vestou do kopců, ale tohle je mi prostě záhadou. Hážu to na genetiku, ať mám klid v duši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.. trochu mě nasral Giant, že na relativně drahý lehký kolo dá todle sedlo https://www.giant-bicycles.com/cz/approach s ocelovejma lyžinama. Tak jsem špekuloval.. a usoudil že delší švihy než dvě hodiny stejnak nejezdim, dost chodim ze sedla, ta zadní stavba je pohodlná.. tak zkusim nějakou blbost. Mno, předpokládám, že za tejden bude na prodej:)

 

D7D519DC-4C6F-4C5C-A1CE-AE64A22685FC.jpeg

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tohle nedělá jenom Giant... Já teď právě také kupoval sedlo na karbon silničku, ale šel jsem raději po pohodlí https://www.kupkolo.cz/sedlo-selle-italia-slr-tm-superflow-manganese-tube-2021_z109329/, protože ty 4-5 hodinové vyjížďky jezdím docela často.

Ale tak třeba sedne dobře, záleží na tvaru. Předpokládám, že máš vyzkoušeno... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tady čtu ty převody, tak moc nechápu. Já mám na silničce 50/34 a 12-25 kazetu. Ale uvažuju že bych pořídil 13-29, protože nejtěžší 2-3 převody nejezdím prakticky vůbec a naopak mi začínají občas chybět lehčí převody.

Ale možná se budou ty těžké převody ještě hodit, protože mám zasazeného v hlavě červíka, dát Garmin odznáček 40km pod hodinu. Nemáteho ho někdo? Je třeba to podpořit správným profilem trasy, samozřejmě. Dostal jsem tip na trasu Dlouhé Stráně - Šumperk. Nejeli jste to někdo? Případné tipy jak se vyhnout v závěru v Šumperku semaforům, či podobným zpomalovacím záležitostem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...