Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Takovej mozna offtopic dotaz. 

Resim uskladneni kol, kocarkarna vs sklep. Co myslite? V kocarkarne jsoi nase kola z pohledu re-sale hodnoty top. Ted jsem je tam zaparkoval a davam jim tejden, maximalne dva. :)

Ale vazne, jak je co nejlip zabezpecit? Nebo to kryje pojisteni domacnosti? 

ALternativa je sklepni koje, ale kdyz je naposledy vykradali (napr. udajne sousedovi vzali i RS kola na Oktavku), tak maji zrcatko na tyci a do koji krasne vidi zeshora. A problem zabezpeceni je podobnej jak v kocarkarne... 

No mam dilema, jak to resite vy? Do bytu ani na terasu je fakt nechci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řetěz s kotvou. Pojištění domácnosti to v základu myslím nekryje. Musíš se podívat co vše tam máš.

Btw. to máš to benzínový? Jezdíš vůbec na tom? Jestli by nebylo nejlepší si je nechat ukrást a bude klid :D

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklepy se vykradaji a kocarkarny jeste vic. A nebo si "jen" nekdo ze sousedu z toho kola neco "vypujci". U nas mel jeden soused v kocarkarne takovy box, proste plechovou skrin na kolo, delal si to sam, ale zase byly reci, ze to zabira moc mista. I tak by se to ale urco dalo otevrit. Za me balkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Lion napsal:

Řetěz s kotvou. Pojištění domácnosti to v základu myslím nekryje. Musíš se podívat co vše tam máš.

Btw. to máš to benzínový? Jezdíš vůbec na tom? Jestli by nebylo nejlepší si je nechat ukrást a bude klid :D

Ten benzinovej werk jeste drzim, ale defakto na nem  nejezdim a mam ho uskladnenej v garazi u tchana. 

Retez s kotvou? Jakoze chemickou kotvou do zdi? Chapu spravne?  Ani netusim, jestli mi to SVJ dovoli... Kazdopadne asi koupim nakej stojan i pro sousedy, je to tam desne neorganizovane nasazeny. A pak spekuluju sundat oznaceni kolarna / kocarkarna. 

Pro zacatek asi zkusim diverzifikaci. Dve kola v kocarkarne a jedno ve sklepe. Schvalne, ktery pujde prvni. :)

Balkon a byt fakt neeee. Ja kolo fakt nemusim (ale jezdim kvuli rodine) a jeste na nej cumet doma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, potřebuji prosím nějaké návrhy na brejle na kolo (momentálně styl gravel)

zatím jsem jezdil jen čirá skla, dnes jsem jel poprvé v  tomto roce do práce a praskl mi rámeček na cca 8 let starých Relax za pár korun

hlavně nechci celorámečkový kvůli potu, taky jsem uvažoval, že zainvestuji do  photochromických, ale z toho mám strach

moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention]uff [/mention]

Neco na tenhle zpusob. Taky o tom momentalne premyslim, ze si to poridim do sklepa.
https://www.abusplus.cz/ABUS-Granit-WBA-100-d64.htm

Jinak pojistka to mit muze, projdi si podminky, nektery pojistky maji sklep branej jako soucast domacnosti i kdyz je mimo (tj typicky v bytovych domech prave). Nebo to jde pojistit separé to kolo. Kocarkarna uz z hlediska pojisteni bude asi horsi (protoze tam maji pristup vsichni). Ale nejsem odbornik, jen vim ze v me pojistce domacnosti ten sklep mam, limit na kolo je tam ale mizernej (snad jen 30k jestli si to pamatuju dobre).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Arthur N. napsal:

kluci, potřebuji prosím nějaké návrhy na brejle na kolo (momentálně styl gravel)

zatím jsem jezdil jen čirá skla, dnes jsem jel poprvé v  tomto roce do práce a praskl mi rámeček na cca 8 let starých Relax za pár korun

hlavně nechci celorámečkový kvůli potu, taky jsem uvažoval, že zainvestuji do  photochromických, ale z toho mám strach

moc děkuji

oakley radar ev path photochromic, lepší neseženeš

 

oakley-radar-ev-path-steel-photochromic.jpg.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uff: něco na způsob co postuje Happy88, řetěz pevně ukotvenej do zdi/podlahy...

Jinak pojištění separe na sportovní výbavu k domácnosti je kolem tisícovky... Nemusí to být úplně marný, kryje to stan, lyže, kola a co já vím ještě všechno... Ale opruz sou podmínky.... Mají stanovené podmínky, jak to má být zamčeno, kde a ještě od kdy dokdy.... Např. v domě kryje pojistka celej den, venku (auto s nosiči) jen přes den... 

A nakonec ti někdo od stolu řekne, že dveře či zámek nic moc a společný prostory úplně špatně a základní limit je 30k... Pak ti to někdo hodí to tabulek a nový kolo za 50k ti řeknou že je po pěti letech prodejný za 20k... Aniž by znal značku, osazení, nájezd nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Arthur N. napsal:

@mocodíky, cenu jsem sice neudával, ale to je skoro dražší než moje kolo:)

Pokud kupuješ na Ali, tak tyto: ROCKBROS Photochromic Cycling Glasses Bicycle Outdoor Sports Sunglasses Discoloration Glasses MTB Road Bike Goggles Bike Eyewear|myopia frame|photochromic cyclingbike glasses - AliExpress

Mám typ: 10112

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte prosím tip na "enduro" přilbu? Něco v podobném stylu: https://www.dookie.cz/prilba-oneal-trailfinder-split-seda/?v=6330

Nosit jí budu na enduro i gravel. Na výběr jich je mnoho, proto pokud má někdo osvědčený model, budu rád za tip. Vím, že je přilbu ideální  vyzkoušet, bohužel aktuálně si nejsem jist, jestli je čekání na otevření obchodů na místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázka odkud to koupíš ... Helmu jsem řešil tři neděle zpátky. Objednal jsem tu samou značku, jako jsem měl u starou helmu, naštěstí to šlo vyzvednout osobně u nás ve městě. Vyzvedla žena, dovezla, zkusil jsem, nepasovala ... Jel jsem to vrátit a paní prodavačka byla ochotná a v klidu jsem si tam během pěti minut vyzkoušel další tři helmy, až mně jedna sedla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kloubiktak to je parádní, gratulace

- při hledání brýlí jsem našel i přilbu, takže bych mohl vyměnit i starou UVEXu Supersonic (2013) za set - SADA HELMY CORSA LIGHT A BRÝLÍ PERSOEVO4 BÍLÁ/FOTOCHROMATICKÉ SKLO, značkuk Ekoi vůbec neznám, nemáte prosím někdo zkušenosti?, že bych koupí zabil 2 mouchy jednou ranou, díky

https://www.ekoi.cz/cs/helma-na-silnicni-kolo/11196-pack-corsa-light-persoevo4-blanc-ph.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...