Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 11 minutami, dawe009 napsal:

Tak to pak jo..to je hlavní požadavek :)

Nějaký Scalpel  by jsi mohl sehnat v carbonu na Leftyně ať máš o zábavu postaráno. Ten jde výborně zamknout, že z něho budeš mít klidně i ten Hardtail ;) 

https://www.koloshop.cz/horska-kola-mtb-celoodpruzena-29/Cannondale-Scalpel-Carbon-3-2021-BLK-horske-kolo.html?gclid=CjwKCAjwjbCDBhAwEiwAiudBy23bDtOnxtS0Citwd3VlCURPKRMp1aecdsTzkmiFUTaU7sh-KmpGaRoCGbAQAvD_BwE

77160ca21-M.jpeg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyšší váhu fulla s většími zdvihy, jako Turbo Levo, vykompenzuje právě ta elektropřípomoc a komfort a schopnosti v terénu zůstanou. Na čas kolem padesátky není o čem, IMHO. V konečném důsledku každý starší ogar na na první pohled těžkém elektrofullu projede, uvidí, vyjede, sjede, zažije daleko více, v daleko větším komfortu a s daleko více lidmi (mladými, starými, rychlými, pomalými, vytrénovanými, na elektrech, na neelektrech,..), než na na první pohled lehkém HT, které amatérovi v terénu skáče jak koza, buší do zadku a nekompromisně vyžaduje stejnou, nebo lepší fyzičku, jako mají ostatní spolubajkující, což je po odeznělé krizi středního věku, s dětma, břichem, chujem šéfem a hypotékou stále více mimo realitu. IMHO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Díky. Tohle je klasika klasik, ale já holt patřím k těm, co chtěj za svejch 130 celou vidli a ne jen půlku :)

@Hasňa To si řekl tak krásně, že na tom něco bude. Že bych se fakt plácnul přes šrajtofli a šel do té elektriky? 
 

Kuci, jste všichni moc hodní. Ale já su z toho nějakej přechytřenej. Budu to muset zapít a rozmyslet. Minimálně jste mi rozmluvili toho Rock Machine, což je asi dobře. Protože velmi podobné kolo jsem doma měl a nevyšlo to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, dawe009 napsal:

@African Díky. Tohle je klasika klasik, ale já holt patřím k těm, co chtěj za svejch 130 celou vidli a ne jen půlku :)

@Hasňa To si řekl tak krásně, že na tom něco bude. Že bych se fakt plácnul přes šrajtofli a šel do té elektriky? 
 

Kuci, jste všichni moc hodní. Ale já su z toho nějakej přechytřenej. Budu to muset zapít a rozmyslet. Minimálně jste mi rozmluvili toho Rock Machine, což je asi dobře. Protože velmi podobné kolo jsem doma měl a nevyšlo to.

Jasný nechceš kupovat rozbité kolo, to chápu, ale je to žihadlo, věř mi :punk: A nebuď líná lemra, na elektriku máš času dost....o to víc si sám sebe budeš na kopci vážit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, African napsal:

Jasný nechceš kupovat rozbité kolo, to chápu, ale je to žihadlo, věř mi :punk: A nebuď líná lemra, na elektriku máš času dost....o to víc si sám sebe budeš na kopci vážit.

Já ti věřím!

Línej jsem, tak si říkám, jestli by mě ta elektrika nedonutila to tahat ven častěji. Ono jedna věc je vyšlapat kopec s hrdostí, druhá zase vyšlapat ho bez infarktu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, dawe009 napsal:

Já ti věřím!

Línej jsem, tak si říkám, jestli by mě ta elektrika nedonutila to tahat ven častěji. Ono jedna věc je vyšlapat kopec s hrdostí, druhá zase vyšlapat ho bez infarktu :)

Jasný, dělej jak myslíš, sejdeme se na Trautenberkovi :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Tomak napsal:

Pokud nedrtíš traily bude full docela zbytečnej, akorát váha navíc. Jsem si dal na kolo v podstatě neomezený rozpočet a chtěl jsem něco lehkého a přitom pohodlného a skončil jsem u 29" hardtaila celého v karbonu. Karbonový rám jsem vybral takový, který poskytuje něco přes cenťák odpružení. S velkými obručemi mi to pak komfortem vsedě dost připomíná můj původní full na menších kolech, ale ve zrychlení je ta úspora váhy (na absenci tlumiče, čepu a pár trubkách rámu fullu) dost znát. Na biku jsou nejdůležitější lehká tuhá kola, tam bych rozhodně nešetřil, já mám karbonové ráfky.           

Reálně to asi budu řešit až příští rok, ale nějaký ty příjemný úvahy o dalším kole už mi hlavou běhají teď a přesně tohle jsem si chtěl přečíst... Na moje vyjížďky, většinou do 50 km, občas víc (polňačky, lesy, okresky ...) není jednoznačná volba, takže se mi to mele v makovici, jestli nepřejít z HT na... celopéro? trek? gravel? Ale největší smysl mi dává přejít z alu na karbon, z 27,5 na 29, z 3x10 na 2x11, ale zůstat u pevňáka. Takže Ti dík za názor napsanej akorát pro mě a teď se sem hlavně nevracet 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, M.K. napsal:

Reálně to asi budu řešit až příští rok, ale nějaký ty příjemný úvahy o dalším kole už mi hlavou běhají teď a přesně tohle jsem si chtěl přečíst... Na moje vyjížďky, většinou do 50 km, občas víc (polňačky, lesy, okresky ...) není jednoznačná volba, takže se mi to mele v makovici, jestli nepřejít z HT na... celopéro? trek? gravel? Ale největší smysl mi dává přejít z alu na karbon, z 27,5 na 29, z 3x10 na 2x11, ale zůstat u pevňáka. Takže Ti dík za názor napsanej akorát pro mě a teď se sem hlavně nevracet 😁

Já jsem tohle řešil vloni. Až doteď jsem měl z běžnejch kol vždy v cenový relaci +-10tis, takže celkem low-end. Nejdřív jsem chtěl zkusit silničku. Čistokrevnou, lehkou, a když už, tak karbonovou. Ale pak jsem objevil karbon gravel (28, 2x11). Váhal jsem hóóódně dlouho, měl jsem strach, že to budou vyhozený peníze, ale od loňský koupě doteď mám najeto přes 6 tis. a teď už vím, že to byl nejlepší stroj kterej jsem si kdy koupil. Žádný jiný kolo jsem asi tak neproháněl jako tohle. Tož můj názor... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, African napsal:

Jasný nechceš kupovat rozbité kolo, to chápu, ale je to žihadlo, věř mi :punk: A nebuď líná lemra, na elektriku máš času dost....o to víc si sám sebe budeš na kopci vážit.

Ja ti dam rozbity kolo, Trautenberku! 
 

B17137C0-25E7-47A3-BFBD-E25ACAEF2346.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska rano byla strasna kosa, pocitove, ficel ledovej vitr jak prase. Takovej ten paradni holomraz :). Ale v lese jeste lezi nejakej snih, tak sem se hecnul a jel si to uzit. Bylo to super, ale uz se moc tesim na tech avizovanych 16C na vikend :)

 

20210407_090406-01.jpeg

20210407_092700-01.jpeg

20210407_093043-01.jpeg

20210407_094415-02.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TLD seš hustej.... Kolem Brna taková kosa není, ale rybníky zamrzaj... Jsem z toho výjimečně slezl kvůli obrázku. Nakonec zasloužená chmelová odměna.... 866f4f15a23dd16cd76e7a522fed1580.jpgc2cb1753a0d9a3b4edce8aeb17ed5837.jpg

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...