Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Měl bych na zkušenější dvě prosby o rady. První dotaz je na montážní stojan, aby vydržel i elektrokolo za rozumnou cenu. Druhý je na typ pneu do terénu, aby vydržely trochu proti defektu. Jezdím sice nejvíc po loukách a lese, ale otravných trnů jsem pobral už hromadu.

Díky

Upraveno uživatelem ade_jirka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ade_jirka ad pláště - já jsem jen hobík, ale s tímhle jsem se potýkal taky, moje poznatky z praxe jsou:

hmotnost pláště hodně napoví, jednoduše málo materiálu = lehčí plášť = tenčí plášť = náchylnější k defektu

TPI, tedy počet vláken na palec, závodní lehké pláště mají méně, těžší robustnější více, tady se podle toho
orientuju, pláště s vyšším počtem vláken jsou "hustější" a tedy více odolné proti defektům

podle výrobce plášťů, kteří mají pro výrobky různá značení, například Schwalbe "DD" znamená Double Defense,
podívej se na web, mají to hezky i graficky znázorněno jaké jsou tam rozdíly oproti jiným plášťům, co je zesílené,
stejně tak třeba Maxxis "EXO Protection" a podobné najdeš u skoro všech výrobců

uvedené vedu v patrnosti při výběru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Tom4 napsal:

@ade_jirka ad pláště - já jsem jen hobík, ale s tímhle jsem se potýkal taky, moje poznatky z praxe jsou:

hmotnost pláště hodně napoví, jednoduše málo materiálu = lehčí plášť = tenčí plášť = náchylnější k defektu

TPI, tedy počet vláken na palec, závodní lehké pláště mají méně, těžší robustnější více, tady se podle toho
orientuju, pláště s vyšším počtem vláken jsou "hustější" a tedy více odolné proti defektům

podle výrobce plášťů, kteří mají pro výrobky různá značení, například Schwalbe "DD" znamená Double Defense,
podívej se na web, mají to hezky i graficky znázorněno jaké jsou tam rozdíly oproti jiným plášťům, co je zesílené,
stejně tak třeba Maxxis "EXO Protection" a podobné najdeš u skoro všech výrobců

uvedené vedu v patrnosti při výběru

Zapomněl jsem napsat, že se jedná o e-bike. Mám původně vybrané Schwalbe Smart Sam Plus 27,5x2.60 . Bohužel obchody jsou zavřené, rady po telefonu nic moc a tak proto dotaz tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jedno že to je ebike. Je jen o 10 kilo těžší než běžné kolo. A třeba já jsem o 20 kilo těžší než běžný cyklista :)

Ty Smart Sam Plus vypadají slušně, nebo podle tohoto přehledu https://www.schwalbe.com/en/newsreader/schwalbe-protection-benchmark-of-puncture-protection

ještě zkusit Marathon, ty mají snad 5mm nebo kolik silnou extra vrstvu pod béhounem, to už bude snad i neprůstřelné  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, ade_jirka napsal:

Zapomněl jsem napsat, že se jedná o e-bike. Mám původně vybrané Schwalbe Smart Sam Plus 27,5x2.60 . Bohužel obchody jsou zavřené, rady po telefonu nic moc a tak proto dotaz tady.

Smart Sam mam na ebajku a za rok som pichol 4x. Stojan si kup z lidla v pohode udrží aj ebajk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Micey napsal:

No a nebo, pokud nechces bezdusaky, tam nacpi neco takovyho..

https://dolekop.com/clanek/8338-test-tannus-armour-vlozka-do-plaste-ktera-funguje-s-dusemi

 

Vypadá to hezky, ale na moji zručnost to není. Ty bezduše jsem původně zavrhl, ve spoustě recenzí byly problémy s těsností apod. Neznám ale nikoho přímo kdo by je používal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Ajaj napsal:

i kdyz jsou ráfky ZTR? Nějak jsem chápal, že páska je potřeba když předělám normální ráfky na bezduše...

CAED130A-130A-4C25-BBC5-84038737597D.jpeg

Já měl ráfky Stans podlepené páskou už od výrobce :) Mrkni no, to je hned..

Mimochodem, kdo fandí Norco? 💪

 

Screenshot_20210411-135909__01.jpg

Upraveno uživatelem rendyG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, TLD napsal:

Afri, skvely. My si to taky paradne uzili, hlavne svacu :)

 

Taková pohoda, pěkné :guitar: Co to máš na té láhvy za bordel? Od zítra u nás hlásí brutál chumelenici, tak si to dáváme všichni dokud to jde....kluka už jsem zbořil, na řadu přišla pidi žena 🤙

 

DSC_0768.JPG

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, TLD napsal:

Super! 

U nas taky vyhrožují snehem, tak uvidime 😉

Myslíš tu izolacku? Lepsi to drzi v kosiku a nevyskakuje. 

Aha, já myslel že ti sákne :D Já to mám přesně naopak, nějakou silnější láhev, velice úzký karbon držák a mám co dělat abych ji vyndal a zandal...nechce se mi to měnit, tak rozjíždím co mám nový batoh zase Camelbak. Tedy jenom když jedu někam dál....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, TLD napsal:

Njn, karbon drzak, za to mam ja kolo😂. Ja mam obyc. A batoh vozim taky. Od roku 2000 vozim camelbak, mam 3 kusy a nemenil bych 👍

Kdepak, levňas za šest stovek, ale překvapil mě jak je perfektní a mám ho haldu let. Akorát láhev jsem poslední nevychytal...Mě vůbec pár těch levných věci od značky Acor překvapilo, batůžek jsem měl léta.

340300040.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...