Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jen pro ulehčení práce takovej tip, mapy umí po kliknutí na ikonku "sdílet" vygenerovat krátký odkaz (nebo taky qr kód, případně rovnou prolink na další použití), docela praktická vychytávka. 

2021-04-29 08.27.08.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



Jinak poraďte, má cenu zkoušet předělat ty obyč kola na Marinu na bezdušaky? Lepit tam pásky a tak. Mě to láká pro ten pocit že jsem to předělal, ale kazdej mě od toho odrazuje a asi to bude dost pakarna předpokládám s nejistým výsledkem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si tohle vlákno poctivě prošel od začátku a jako pěkný to máte, pánové!
Dřív jsem sem nelezl, protože jsem nějakých 17 let na kole nejezdil. Předtím od malička (v 5 jsem se naučil a od 6 ujížděl rodičům na "švihy" do okolí za město... v 10 mi pořídili favoritku, v 15 MTB, byl jsem v lesích za městem na kole denně 2 - 4 hodiny po škole... pak mě na VŠ začalo bolet koleno a ortoped mi řekl, že když to bolí za jízdy na kole, tak nemám jezdit na kole. Tak jsem pak nejezdil, po letech jenom sporadicky, pak jsme si s ženou koupili silničky a pak paní otěhotněla, poslední roky nebyl čas vůbec na nic.
Teď je synkovi 5, na kole se naučil přede dvěma měsíci a hrozně ho to baví, takže začínáme vyrážet po cyklostezkách a parcích spolu. Já ze své 20 let staré Meridy, co jsem měl na té VŠ, sundal 20 let starého Bombera (momentálně je na tom kole zbytečný a hlavně potřebuje servis) a upgradoval na novou ocelovou pevnou vidli Force, ještě ty 20 let staré Rubeny přezuju na nějaké městské pláště a mám myslím na rok až tři vystaráno, pak se uvidí, jak to synkovi půjde a co ho bude bavit. Rád ho vezmu na MTB do terénu, za mlada jsem jezdil docela divočinu (i když ne takhle hezky technicky jako @TLDs juniorem, to fakt klobouk dolů!) a bavila mě i ta favoritka po silnici...
No tož tak. Teď ještě přemýšlím, že bych od plísně očistil a dofoukal i tu silničku a zkusil se někdy urvat sám, podívat se, jak daleko dojedu a jestli se zas ozve to koleno... podle všeho jsem jezdil moc těžké převody a nekompenzoval kolo jiným pohybem, tak teď aspoň vím, na co dát bacha a pohlídat mladého, mně to tenkrát nikdo neřekl a nenasměroval mě - nejsou na to od @Jarettnějaká skripta?

IMG_28042021_115536_(748_x_997_pixel).jpg.4678598a48d2a3494a0bee069c74d02e.jpg

IMG_28042021_115605_(997_x_748_pixel).jpg.303e174d316ac6b34167c82e738939d9.jpg

IMG_28042021_115516_(997_x_748_pixel).jpg.94783ec23a1b97d9df3abe3931c0b723.jpg

IMG_28042021_115424_(997_x_748_pixel).jpg.379193c8a2e9433a5fa77c45e6a1b197.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebereš, byl využíván jako pozorovatelna CO, nicméně bunkr je vedený v zaznamech s datem vzniku 1927, je poměrně rozsáhlý ale v dezolátním stavu.
Vazne 27? Tak beru zpet a iluze neberu
Ted na to asi koukam, to je u Prerova? Vznik 27, ale upravovano az do 73.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to je on, na Švédských šancích, taky mě překvapilo datum vzniku. Mimochodem když budete poblíž tak kopeček stojí za návštěvu jak kolmo tak pěšo, krom bunkru a jedné dost temné kapitoly naší minulosti (Masakr na Švédských šancích - wikipedie) je odtud na místní poměry úplně nevídaný výhled na celý hřeben Hostýnských vrchů, Moravskou bránu a Oderské vrchy, celý Přerov a Hornomoravský úval, dalekohled s sebou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...