Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 21 minutami, TLD napsal:

Sido, kola co mas ty nejsou muj salek...., ale to Tvoje se me moc libi. Pekny to mas.

díky, chtěl sem komplet Italii, tak sem nemohl jinak :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Gustaf napsal:

Hezkypekne...;) Jj, měli jí tam... já dal jen pivka. Taky dobrej pohon. No další pak na Hracholuskách na hrázi...

Odkud si jel?

Jenom z Plzně, jako součást jednoho z mých okruhů - jezdím hlavně skrz les, takže ne takový dálky jako Ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, RomanP napsal:

Já budu muset asi vyměnit sedlo. To defaultní Bontrager, co dává Trek na Procaliber mi prostě nevyhovuje. Jezdím teď okruh okolo 70km a hlavním limitem je prdel. Vždycky mi trvalo tak tři vyjížďky než si to nějak sedlo, ale tady si to nesedá.

Já mám Procaliber 9.8 se sedlem Bontrager Montrose Elite a jsem s ním teda fakt spokojenej. Když to teda srovnám s tou hujdou co mám na elektrokole ... tam mě bolí prdel po 20 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@RomanP @Tomas_2002 nechci Vam do toho kecat, ale sedlo prdel nevyresi, tu je potreba vyresit poradnejma kratasama resp vlozkou, ta tlumi a pripadne zabranuje odreninam atd... sjezdil sem za 20let kde jaky sedlo a nakonec jezdim karbonove AX lightness bez tlumeni a k tomu kratasy od Assosu a nemam problem na tom sedet celej den.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové, jdu pro radu s výběrem. Aktuálně jezdím na hybridním (fitness) kole s pevnou přední vidlici, základní osazení Altus..prostě nic extra. Kolo bych si rád nechal na cesty "na pivko" po stezce po městě,..

V okolí jsou trasy vyloženě na horské kolo, tak pokukuju. Už jsem to tady jednou řešil, koupil krásnýho Ghosta, ujel 100km....a prodal :D tak teď koukám znovu

Aktuálně u lokálního projedce řeším tyto tři skladove modely. Cannodale a Scott jsou cenově cca ve stejné kategorii (16 tisíc), Trek X Caliber je 26 tisíc. Teoreticky bych měl peníze i na toho Treka a vím, že ta výbava je mnohem lepší, ale říkám si jestli by nebylo lepší vzít něco levnějšího (v případě, že mě to zas pustí). Zatím vede Scott, ale třeba u něj narazíte na něco, co je velký "nou gou" a já budu hledat dál. Cannodale má zas na druhou stranu asi o něco lepší rám 

Není to kolo na trail a těžký terén, proto si myslím, že ty dva levnější kousky by mi mohly stačit. 

Díky za Vaše připomínky, snad nevadí odkazy na různé prodejce 

https://www.koloshop.cz/horska-kola-mtb-pevna-xc-29/Cannondale-Trail-29-8-2021-HLT-horske-kolo.html?gclid=CjwKCAjw1uiEBhBzEiwAO9B_HWgj7W8XWc70tF9iROYE5fdJFXzrPi4gTXCPTYhyglLw5b0_otVWWBoC2eMQAvD_BwE

https://www.scott-sports.com/cz/cs/product/scott-aspect-950-smith-green-bike

https://www.kolasvorada.cz/trek-x-caliber-7-factory-orangelithium-grey-2021-m

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PavelSch: no hele ten Trek se tvari aspon trochu jako kolo:) obecne si vybral nejdrazsi znacky z mainstreamu, ktery maji krasny top modely, ale v cene Rolexek:) nekoukal jsi na Decathlon? Nevim jak je se skladovou dostupnosti, ale maji v dane cene vetsinou o kategorii lepsi osazeni a treba RockRider XC500 je za ty prach super osazenej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, xcmaniax napsal:

PavelSch: no hele ten Trek se tvari aspon trochu jako kolo:) obecne si vybral nejdrazsi znacky z mainstreamu, ktery maji krasny top modely, ale v cene Rolexek:) nekoukal jsi na Decathlon? Nevim jak je se skladovou dostupnosti, ale maji v dane cene vetsinou o kategorii lepsi osazeni a treba RockRider XC500 je za ty prach super osazenej. 

Decathlon je vybrakovanej :( Když vidím jaký kola se občas válí na bazarech a za kolik, tak mi ten Scott/Cannondale za cca 16 tisíc nepřijdou tak hrozný. A dost možná by mi to mohlo stačit..je to takové slabší průměr, ale co jiného v téhle ceně (vel. XL)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, PavelSch napsal:

Decathlon je vybrakovanej :( Když vidím jaký kola se občas válí na bazarech a za kolik, tak mi ten Scott/Cannondale za cca 16 tisíc nepřijdou tak hrozný. A dost možná by mi to mohlo stačit..je to takové slabší průměr, ale co jiného v téhle ceně (vel. XL)

Tak ani s jedním ostudu neuděláš, jsou to dobré značky a ty rámy i jejich geometrie budou dobré... líbí se mi asi nejvíc ten Trek, každopádně bych neváhal pokud jsou skladem, protože po kolech je hlad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, African napsal:

Tak ani s jedním ostudu neuděláš, jsou to dobré značky a ty rámy i jejich geometrie budou dobré... líbí se mi asi nejvíc ten Trek, každopádně bych neváhal pokud jsou skladem, protože po kolech je hlad.

No hele tan Cannondale je osazenim zoufalost. Vim, ze se v tyhle cene neda vyskakovat, ale kombinaci Altus a Turney bych nedal ani na detsky kolo, proste uz nic horsiho ani neni. Nevim kolik Pavel vazi, ale ty brzdy budou mit i tak problem chlapa zastavit. Jestli je to na jezdeni na pivo proc ne, tady bych to prirovnal k hodinkam, ze kolik je hodin se taky clovek dozvi:)) Ten Trek ma aspon Deorko i kdyz ve verzi 1x10. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, PavelSch napsal:

Zítra ráno si je jedu projet, ale nakonec to asi bude mezi Scott a Can. a to hlavně kvůli ušetřeným 10k a papírově by měl být lepší ten Scott. Navíc ta zelená se mi líbí o něco víc než žlutá, ale na barvu to nejede 

Všechno je důležitý včetně barvy, to kolo prostě musíš mít od srdce rád, jinak tě brzy přestane bavit. Jop, ten Scott je taky fajnový, a ačkoliv jsem Cannondejl fanoušek, tak ten žluťásek je opravdu takový neslaný, nemastný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, xcmaniax napsal:

No hele tan Cannondale je osazenim zoufalost. Vim, ze se v tyhle cene neda vyskakovat, ale kombinaci Altus a Turney bych nedal ani na detsky kolo, proste uz nic horsiho ani neni. Nevim kolik Pavel vazi, ale ty brzdy budou mit i tak problem chlapa zastavit. Jestli je to na jezdeni na pivo proc ne, tady bych to prirovnal k hodinkam, ze kolik je hodin se taky clovek dozvi:)) Ten Trek ma aspon Deorko i kdyz ve verzi 1x10. 

Pavel váží 90kg při 190cm, takže žádný pírko. No právě, že na pivo bych si nechal ticho fitnessa, kterej po cyklostezce valí krásně, ale jakýkoliv jiný trasy s ním jsou za trest. Takže to nový bude hlavní kolo na vyjížďky, aktuální zůstane v záloze jako pivní.

Ještě zvažuju toho fitness Cannondale prodat a ty peníze dohodit do jednoho lepšího univerzála, pak už by dražší Trek tolik nebolel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...