Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

V 30. 4. 2021 v 20:21, Jarett napsal:

No já jsem před pár lety něco sepsal :D Mají je k dispozici studenti FTK UPOL. Ale popravdě, jezdi na pocit, to bych ti poradil jako první. Dobrý pocit. Tak, aby tě to bavilo a těšil ses na další kolo. Biomechanika pohybu na kole má smysl jen jako celek, tedy kompletní nastavení posedu. No a u dětí je to hlavně o zábavě, tam bych to neřešil, a když, tak až tak od 10 let.

To já nemám problém jezdit na dobrý pocit, mně to vždycky bavilo tak moc, že jsem si tím právě málem odrovnal kolena 😄

Předminulý týden jsem měl chvilku, tak jsem protáhl silničku, udiven vynálezem gravelu jsem ji vyzkoušel i kousek po polňačce a po cestě v trávě a jo, tohle by mě bavilo. Hlídám si frekvenci šlapání a jezdím lehčí převody, zatím dobrý.

IMG_11052021_193310_(997_x_778_pixel).jpg.c52080d0489c1f040b1ce669042e8edb.jpg

V 30. 4. 2021 v 20:27, TLD napsal:

Filip.J tak vitej zpet v sedle. A dobre delas, prcek je ten nej partak na kolo...i kdyz jeste nepije pivo. Tak si to uzivejte!

Díky díky, užíváme! S pivem mi kolo moc nefunguje, ale to je holt můj problém 🙂 Synka to zatím baví, snad mu to vydrží. Dneska mi řekl "Táto, ty jsi nuuudááá!" Ale je fakt, že na kolo jsem ho vytáhl až potom a pak si už nestěžoval 😄

1134497543_Screenshot_20210510-2000362.png.241f31d6514b43c995660c082e6a43c5.png

Přezul jsem na gumy co nejvíc podobné těm jeho, jednak zatím stejně nejvíc najezdíme po cyklostezkách, a když už z nich teda sem tam sjedem, tak ať je to fér 🙂

IMG_15052021_171833_(997_x_748_pixel).jpg.5bd8e4cd4c475e685801a95cca107459.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 5. 2021 v 15:32, TLD napsal:

Filipe, taky nelemtam cestou, ale pivko po kole me smakuje nejvic🙂

Tak to jo, jednoho lahváče doma zvládnu. Připomněls mi bikery, co vídám u stánku v parku na konci vyjížďky, doplňují tam jedno točené z kelímku - je to fajn, ale udělat to já, už pak neujedu ani ten poslední kilák domů 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem si říkal, že když neutrácím za hodinky, že bych si třeba na stará kolena pořídil nové kolo. Vzhledem k tomu, jaký terén a cesty mám v okolí, nabízí se coby volba rozumem gravel, tam bych asi jenom řešil, jestli berany nebo rovná řídítka kvůli pohodlnějšímu posedu, ale srdce křičí '29" hardtail s minimálně 10 cm vpředu!' - akorát bych asi tolik nevyužil jeho vlastností v terénu. Pokud není všechno jinak a není ta 29" výrazně rychlejší a efektivnější než 26" HT i po rovné polňačce...

Předchozí diskusi tady ve vlákně jsem samozřejmě četl, ale moc mi nepomohla 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, díky za reakce ohledně těch gripů.

@shaggy to je právě přesně to, nad čím elaboruju. Pokud koupím plnou délku gripu a vedle něj na vnitřní stranu dám ještě SQlab rohy, tak mám strach, že nedosáhnu na řazení a brzdy, resp. bude se mi na to blbě natahovat a šahat. Řešením by možná bylo dát tam ten zkrácenej GripShift grip, ale to by chtělo vyzkoušet.

No du prostě objednat ty GA3 a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Filip.J napsal:

Jinak jsem si říkal, že když neutrácím za hodinky, že bych si třeba na stará kolena pořídil nové kolo. Vzhledem k tomu, jaký terén a cesty mám v okolí, nabízí se coby volba rozumem gravel, tam bych asi jenom řešil, jestli berany nebo rovná řídítka kvůli pohodlnějšímu posedu, ale srdce křičí '29" hardtail s minimálně 10 cm vpředu!' - akorát bych asi tolik nevyužil jeho vlastností v terénu. Pokud není všechno jinak a není ta 29" výrazně rychlejší a efektivnější než 26" HT i po rovné polňačce...

Předchozí diskusi tady ve vlákně jsem samozřejmě četl, ale moc mi nepomohla 🙂

Vždyť ty to máš neuvěřitelně jednoduchý. 

Neutrácíš za hodinky? => kup si gravel s rovnýma řídítkama A k tomu HT29. 

Není zač  😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Tom4 napsal:

Vždyť ty to máš neuvěřitelně jednoduchý. 

Neutrácíš za hodinky? => kup si gravel s rovnýma řídítkama A k tomu HT29. 

Není zač  😃

To bylo rychlý 😆 Díky!

před 4 hodinami, Tom4 napsal:

Uz jsem to sem tuším psal, Canyon řada Pathlite nebo Roadlite. 

Tenhle tip jsem si napamatoval, hezký kola.

Ještě to nechám chvilku uzrát a zkusím u toho teda nevymýšlet kraviny, to je taky dobrá rada 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jezdit na čem mám, silnička i ten starý 26" HT pořád fungují, takže žádný stres. Díly na to jsou, když jsem sháněl větší kolo pro synka (měl přesný požadavek na barvu), sehnal jsem ho na FB tržišti za týden a viděl, co tam lítá za kola pro dospělé, gravely nevyjímaje...  třeba budu mít kliku ještě jednou (nebo dvakrát 😉).

A když ne, tak se taky 💩 stane 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Happy88 napsal:

Pánové, díky za reakce ohledně těch gripů.

@shaggy to je právě přesně to, nad čím elaboruju. Pokud koupím plnou délku gripu a vedle něj na vnitřní stranu dám ještě SQlab rohy, tak mám strach, že nedosáhnu na řazení a brzdy, resp. bude se mi na to blbě natahovat a šahat. Řešením by možná bylo dát tam ten zkrácenej GripShift grip, ale to by chtělo vyzkoušet.

No du prostě objednat ty GA3 a uvidíme.

Ahoj, já jsem s SQlab spokojenej, řazení a brzdy vpoho obšáhnu.

20210521_091929.jpg

20210521_091948.jpg

Upraveno uživatelem ouskavl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Happy88 napsal:

Super, díky za foto. Takže normálně plnohodnotný gripy + rohy a neměl by být problém.

Za 14 dní mám narozeniny nebo co, tak si ty rohy naložím :)

https://www.bikemax.cz/rohy-nastavce/7822-sqlab-410-402-rohy-vnitrni-cerne.html

Já to mám tak Gripy 710 + rohy 410/402

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že pokud ten déšť konečně odtáhne tak vyrazím na kole na zmrzlinu, tak abych se vrátil kouknout na dnešní závěr Gira, který slibuje tenhle bláznivý kopec na závěr :)

 

2021-05-22 13.43.12.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeseníky dneska pěkně větrné a studené, i nějaký deštík se našel, ovšem závěr na kryté zahrádce v hospodě jako normální lidi :)

S testem a po očkování, of course.

 

20210523_143228_copy_1008x756.jpg

20210523_163116_copy_1008x756.jpg

20210523_142956_copy_728x947.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...