Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

@Miceytak jsem si to jednu dobu myslel a kdyby mi dali pistoli k hlavě, ať si vyberu,na gravel bych ukázal 🙂Ale pak sedne člověk na celopero a misto,aby byl naklepanej jak řízek,tak se krásně houpe po kamenech a kořenech. Každý má něco do sebe a jsem rád, že si dle potřeby můžu volit mezi silnicí,gravlem a MTB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové, po 20 letech jsem si koupil nové kolo. Jedná se o model Cannondale Bad Boy 2. Vzhledem k tomu, že jsem úplná lama. Naposled jsem měl Favorita. Měl bych několik otázek:

Je možné používat přilbu z in-line bruslí anebo je potřeba helma na kolo?

Je potřeba koupit zámek (přemýšlím o Abus) anebo postačí, že je zamykání někde v řídítkách nebo ve vidlici?

Jak do kola namontuju stojan? Potřebuju k tomu koupit nějaké speciální klíče?

Četl jsem, že Cannondale kola od roku 2019 vybavuje tzv. Wheel senzorem", ale ve specifikaci modelu z roku 2021 jsem jej nenašel.

Jakou cyklonavigaci. Máte tip na nějakou  mac appku? Jakým způsobem se mám rozhodovat při nákupu stojánku na řidička podle kola nebo telefonu? Asi podle telefonu

Uvítám Vaše tipy/triky co a jak vylepšit. Předem moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přilbu kup na kolo, je lépe odvětraná a určena pro kolo, tedy i pro naráz ve vyšší rychlosti, rozhodně vyzkoušet v obchodě aby seděla! 

Zámek na řídítkách a vidlici ti uzamkne / odemkne pružení vidlice, s bezpečnostním to nemá nic společného. Kup zámek dle svých potřeb co nejlepší, kola se kradou, ideálně nenechávat kolo bez dozoru.

Stojan si vem v obchodě jak půjdeš pro přilbu, rovnou ti ho i namontují většinou zdarma když ho tam kupuješ.

Wheel senzor bohužel netuším.

Garmin nebo mapy.cz v mobilu (i offline verzenve starším mobili bez simky funguje bezvadně) na řídítkách.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

knihomol: překvapivě dobrý ceny a výběr mají v tsbohemia...

Na stojan se vyprdni, stějně kolo zamkneš ke stromu/lampě/stojan... A jako nouzovku.... Není problém ukrást kolo v poledne v centru Prahy u obchodního centra, během 20 minut... 

Držák telefonu ber typu quadlock... Ty gumový univerzální se většinou klepou, nebo nedrží

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2021 v 14:07, wawrik napsal:

Potreboval som jednoduchý bicykel, ktorý mi nie je ľúto požičať, keď sa niekto chce previezť po okolí. Tak som zo starej vlhkej garáže vytiahol môj tínedžerský povoz, ktorý tam nepohnute stál vyše 30 rokov, dofúkal gumy - a ide! :clap:

20210813_114154.thumb.jpg.63b5ba361a894cc5afd463daa519e106.jpg

Len to chelo pár dobre mierených rán kladivom do prevodníka, ktorý kedysi prežil nehodu a bol nakrivo. Pri tej príležitosti - je niečo so súčasnej produkcie, čo je s týmto obstarožným črepom kompatibilné? Čojaviem nejaká páka na indexové radenie, dosť by sa hodilo stredové zloženie bez klinov (to sa nedalo poriadne nastaviť ani nové), etc...

20210813_113712.thumb.jpg.4f03596dc09159203260f45b18ebd08d.jpg

Jo, 2×5 je najviac! :D

Za pár kaček pořád ještě všechno seženeš. Zrovna minuly týden jsem ohnul na chatařským kole šlapku a zničil tím závit na klice. V prvním krámě jsem sehnal náhradu + “retro šlapky na elektrokolo” úplně stejný jako ty moje původní 40 let starý. Popřípadě můžeš provést upgrade z klínku na čtverhran. Páčky koupíš taky, akorát spíš jen s plynulým posunem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, vraby napsal:

Zdravím

Na novém kole mám tuhle sedačku a prdel si stále nemůže zvyknout(350Km). Můžete poradit něco na čem bych tak netrpěl? Nerad bych to kolo zabil nějakým futrálem na housle. 😅 Díky

selle_san_marco_monza_saddle_1597904419_a5433a14_progressive.jpg

selle_san_marco_monza_saddle_1597904419_550418c9_progressive.jpg

selle_san_marco_monza_saddle_1597904419_74256d21_progressive.jpg

selle_san_marco_monza_saddle_1597904419_33519b3f_progressive.jpg

nechci mudrcovat, ale zadek na kole vetsinou nevyresis vymenou sedla, ale primarne poradnyma kratasama, resp poradnou vlozkou v nich ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik karbonovou mám jen na silničce a tam brašny nevozim. Ostatní mam pocit, že bude klasicky hlína.

Jinak si ten bikepacking s malou moc užíváme. I když včera v potemnělém lese v ní byla malá dušička. Dneska už chatka a pohoda. Škoda jen, že není počasí na koupačku.

PXL_20210817_182703133-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ruzny podle znacky.

Treba WTB ma na svym webu pruvodce, zadas rozmery zadele, jizdni styl atd a vyjede ti doporuceni na konkretni typ. Mam pocit, ze to nejakej ceskej eshop i pujcuje ty jejich sedla ale nevzpomenu si kterej.

https://www.wtb.com/pages/fit-right-system

Ergon ma na webu neco podobnyho

https://www.ergonbike.com/en/saddle-selector.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...