Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ako dobrý nápad a hlavne ako zložité je prerábať 2x11 GRX Di2 na 1x12 Di2? Konečne som našiel bajk, ktorý mi vyhovuje, len ten pohon... Ako som zbežne pozeral, prevodník by nemal byť problém, takže výmena prehadzovačky, kazety a zadného náboja? Myslel som, že páčka by mala byť zvládať aj 12speed, ale v kompatibilite píšu len 11speed. Warum? Páčke je snáď jedno, koľko impulzov pošle, nie?

 

před 14 hodinami, kral083 napsal:

Nakonec jsme natočili za tři dny skoro 100km. Dcera si to užila, už se vyptávala,kdy zase pojedem.

Klobúk dolu. No, máte to v rodine :thumbsup_anim: Už pri tej fotke zo stanice som sa chcel opýtať - z tých pohárov pod sedlovkou potom naozaj pijete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělá myslim (a kdyby dělalo, bude se na něj čekat dloooouho)..

 @wawrik Pokud bych chtěl 1x12, musel bys asi vyměnit i nábu (ten ořech myslim neni kompatibilní s 1x12, jestli se nepletu) a hlavně pořídit SRAM. Takže buďto nechat todle, nebo jít do 1 x 11, obávám se..
 Todle kolo mám na Force viz výše a musim říct že s těma 2 x 12 převodama jsem spokojenej, jednoplacka by mi nestačila. Hlavně do kopce:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Micey @Duke650 Myslel som MTB 1x12 (XTR/XT), mal som to napísať. To by snáď v Di2 malo byť, ak mi niečo zásadné neuchádza, napríklad že GRX Di2 páky nie sú komptaibilné s XT Di2 prehadzovačkou..

Ja by som 2x11 aj prežil, ale na tom Giante mi chýbajú ľahšie prevody. S väčšími kazetami musím meniť aj prehadzovačku, a tá je iba pre 1x11, takže som na tom plus/mínus rovnako, ako pri prerábke na 1x12. Okrem toho náboja teda.

Presne tieto veci nechcem riešiť, lenže to znamená, že už dva roky na ten svoj gravel čakám... A chýba mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, kral083 napsal:

Nejdřív ale musíš umýt ten bordel,co se tam za den nashromáždí

No ved práve. Keď si predstavím, koľko zvyškov rôznych hovien som pravidelne na SK umýval zo sedlovky/rámu... Ale asi som precitlivelý :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Micey napsal:

A dyk oni dvanáctkovou XT/XTR elektrickou sadu vůbec nemaj, nebo?

Ježišikriste, naozaj! V zime tu Lauf (miestna islandská značka) pobehovala s novými a vtedy neznámymi XPLR sadami a dvanástkovými Di2, pričom bajk bol ohádzaný XTR/XT vecami, tak som bol v tom, že to už je všetko na trhu, XPLR som jazdil na skúšobnom Laufe začiatkom leta. To 12x Shimano bolo asi niečo vyskladané alebo som ich zle pochopil... No, to je daň za to, že do toho nevidím.

Ospravedlňujem sa všetkým (obzvlášť tým, čo už googlia, kde sa dá tá sada zohnať :D ) za mystifikáciu.

 

před 30 minutami, Micey napsal:

Ten Pro 0 co mám já má převody 43/30 vepředu a 10/36 vzadu, tam nechybí nic.. akorát je mnohem hnusnější než ten tvůj vybranej, musim uznat:)

Na Sram tu dosť brblú, a ja by som hlavne kvôli brzdám dosť chcel Shimano. Inak farba je vyslovene hnusná, hnedá je iba na fotkách, v reáli na dennom svetle hádže fialovo-ružové odtiene. Strašná farba, ale prežil by som, ak by to malo byť to jediné, čo nespĺňa checklist :D Toto je na stojane v predajni, kde sa odráža len okno. Vonku bol taký skoro celý... Dosť diskotéka.

20210819_134906.thumb.jpg.128960a1fa5c8813b2ca42a3790773a6.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naopak, mne se ta tvoje barva prave libi, to moje je oproti ni hnusny. Kvuli barve jsem chtel tu jednicku, ale vyhrala modernejsi sada s vetsim rozsahem prevodu, no. Jinak brzdy uplne v pohode, sjizdej jsem ted v Rakousku nejakejch 700m vejskovejch na jeden zatah a furt jednim prstem.

 Uplne nahovno sou na tom kole akorat plaste.

 

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Micey napsal:

Naopak, mne se ta tvoje barva prave libi, to moje je oproti ni hnusny. ...

Uplne nahovno sou na tom kole akorat plaste.

Nahovno celkovo alebo nahovno v „teréne“?

Btw, akú máš veľkosť? Teoreticky môžeme pomeniť farby :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak kolo dorazilo, ale v rozdelanem stavu v krabici. Namontovane je zadni kolo. Riditka je potreba zastrcit do vidlice, dat predni kolo, sedlovku a pedaly. 
otazka c.1 Jaké potrebuju klice?

otazka c.2 jake koupit mazivo?

Nikde jsem nenasel zadny navod k montazi bad boye.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...