Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 3 minutami, kral083 napsal:

Knihomol,tak jak to dopadlo, už jezdíš?

Nakonec mi ho slozili a seridili v servisu. Trochu mi trvalo nez jsem prisel na to jak se zapina zadni svetlo integrovane na sedlovce😀Dneska jsem byl poprve a hruza. Boli me ruce, nohy a prd** od toho sedla. Zjistil jsem, ze nemam zadnou fyzicku😩Give me my fyzicka back!! U nas na Brevnove je to samy kopec, takze jsem zjistoval puvaby lehkeho prevodu👍, kde jsem zjistil, ze to neni vsespasne a musel jsem si dat pauzu. Jinak jsem rad, ze jsem do toho sel. Zitra pojedu k letohradku, tak uvidim. Suma sumarum. Kolo je fajn, jezdec hruza😞 Takze az pojedete nekde kolem na Brevnove a uvidite cyklistu popadajici dech na cernem kole, kde chybi jedna vidlice, tak jsem to ja😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, knihomol napsal:

Nakonec mi ho slozili a seridili v servisu. Trochu mi trvalo nez jsem prisel na to jak se zapina zadni svetlo integrovane na sedlovce😀Dneska jsem byl poprve a hruza. Boli me ruce, nohy a prd** od toho sedla. Zjistil jsem, ze nemam zadnou fyzicku😩Give me my fyzicka back!! U nas na Brevnove je to samy kopec, takze jsem zjistoval puvaby lehkeho prevodu👍, kde jsem zjistil, ze to neni vsespasne a musel jsem si dat pauzu. Jinak jsem rad, ze jsem do toho sel. Zitra pojedu k letohradku, tak uvidim. Suma sumarum. Kolo je fajn, jezdec hruza😞 Takze az pojedete nekde kolem na Brevnove a uvidite cyklistu popadajici dech na cernem kole, kde chybi jedna vidlice, tak jsem to ja😀

Nic si z toho nedělej, časem se to podá. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kral083 @knihomol Naposledy, když jsem stavěl kolo, pyšně koupil vidlici na bazoši, smontoval, a po jednom bunnyhopu praskla v krku a strašně jsem si rozbil držku, tak na to pozor 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Kenevo je konecne doma - po pul roce od toho, co na kramu ukradli skladovku, na kterou jsem poslal zalohu.

A ma jednu supr vychytavku - zrychlovac:)

Normalne je na brzdovym kotouci prisroubovany magnet, a jeho rotaci snima cidlo v ramu - a to si povida s elektronikou motoru a omezuje maximalni rychlost dopomoci motoru na 26kmh. Coz je dost vopruz, protoze kdyz pri sjezdu pred prekazkou zasprintujete, abyste nabrali rychlost, tak tech 26kmh hrave dosahnete a pedal celkem znatelne ztuhne, coz pred skokem trochu rozhodi - nebo spis fakt, ze od ty chvile bajk akceleruje o dost pomaleji. Moc bych si pral, aby tu byl speed limit jak na Zelandu - 35kmh. Bajky se tam s timhle speed limitem normalne prodavaj, takze motor a ostatni streva to museji zvladat.

Vubec jsem netusil, ze existuje tenhle bazgmeg (skoro jako planetova prevodovka), kterej umozni, ze magnet poletuje rychlosti mensi nez je rotace kola. A bajk frci do 36kmh :) Jsou v tom vozubeny kolecka, tak se vam to musi libit. Kdyby nekdo tusil kde to koupit, link sem. Ja zatim nasel jen jiny kousky. Ja tam mam jedno kolecko navic. Mozna vymezovaci, mozna nahradni.

Screenshot_20210829-220251_Gallery.thumb.jpg.eb654890b5165446acbe23c647bf43f4.jpg

Screenshot_20210829-220333_Gallery.thumb.jpg.ef933b40db30fc6858ae4b0b7cbba67e.jpg

https://www.emtbforums.com/community/threads/diy-2020-specialized-levo-comp-mechanical-speed-limit-remover.10311/

https://jd3dlss.wordpress.com/

Tady slibujou rychlost 3nasobnou, coz je asi blbost, ale zuby jsem nepocital.

https://www.ebay.com/itm/264923406134

20210829_220116.thumb.jpg.308cf0c7e520be6073e04703e986ca64.jpg

Upraveno uživatelem maama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 8. 2021 v 16:05, Tom4 napsal:

Dneska jsem zkoušel jak profíci mají zákaz sedat na rám z kopce . . . tvl . . . to je šus jako, fuj. 

Čim to měříš, Tome?

Mě takhle Strava app na Apple watch naměřila 108, což sem samozřejmě nejel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, maama napsal:

Tak Kenevo je konecne doma - po pul roce od toho, co na kramu ukradli skladovku, na kterou jsem poslal zalohu.

A ma jednu supr vychytavku - zrychlovac:)

Normalne je na brzdovym kotouci prisroubovany magnet, a jeho rotaci snima cidlo v ramu - a to si povida s elektronikou motoru a omezuje maximalni rychlost dopomoci motoru na 26kmh. Coz je dost vopruz, protoze kdyz pri sjezdu pred prekazkou zasprintujete, abyste nabrali rychlost, tak tech 26kmh hrave dosahnete a pedal celkem znatelne ztuhne, coz pred skokem trochu rozhodi - nebo spis fakt, ze od ty chvile bajk akceleruje o dost pomaleji. Moc bych si pral, aby tu byl speed limit jak na Zelandu - 35kmh. Bajky se tam s timhle speed limitem normalne prodavaj, takze motor a ostatni streva to museji zvladat.

Vubec jsem netusil, ze existuje tenhle bazgmeg (skoro jako planetova prevodovka), kterej umozni, ze magnet poletuje rychlosti mensi nez je rotace kola. A bajk frci do 36kmh :) Jsou v tom vozubeny kolecka, tak se vam to musi libit. Kdyby nekdo tusil kde to koupit, link sem. Ja zatim nasel jen jiny kousky. Ja tam mam jedno kolecko navic. Mozna vymezovaci, mozna nahradni.

 

 

https://www.emtbforums.com/community/threads/diy-2020-specialized-levo-comp-mechanical-speed-limit-remover.10311/

https://jd3dlss.wordpress.com/

Tady slibujou rychlost 3nasobnou, coz je asi blbost, ale zuby jsem nepocital.

https://www.ebay.com/itm/264923406134

 

A to je etě něco jinýho než takovýto odblokování, jak slibuje většina prodejců? Případně, nebylo by to jednodušší..? Jestli to chápu správně, cíl je stejnej = jet s motorem rychlejc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Moty mám zaplou Strava appku v mobilu co mám někde v kapse / batohu s sebou
jako bylo to rychle, to rozhodně, ale na tu cifru jsem doma docela koukal, spíš jako s hrůzou teda,
nejsem sebevrah . . .  nevzalo mi to asi 3km segment co tam je z kopce dolů, že jako jen partial match,
na tomhle celým segmentu mají žiletkáři průměr 70+km/h, i junior co tam jel s náma je schopnej jet průměrkou přes 40, a to má 40 kilo :D 
ta křivka nevypadá v daným úseku jako úlet gps, ale tak nebyl jsem tam poprvé ani naposledy, tak 
uvidíme co to naměří příště . . .  ;) že bych jako rozrážel krizi středního věku sbíráním speed rekordů? :D (vtip)


1964780383_Beznzvu.jpg.54471d96a0e6898ea710eccfad438957.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Micey napsal:

A to je etě něco jinýho než takovýto odblokování, jak slibuje většina prodejců? Případně, nebylo by to jednodušší..? Jestli to chápu správně, cíl je stejnej = jet s motorem rychlejc.

asi myslíš čipování elektrokol? to je jedinej postup o kterým jsem sám doteď věděl - ale je to zásah do střev, motoru nebo nevím do čeho, což má vliv na záruku. ta padá. i když se čip před servisem odstraní, diagnostika o něm bude vědět. 

tohle je mechanická cesta - magnet se otáčí pomalejc než kolo. ano, bajk má v análech mission controlu jakože míň najeto, ale žádnej zásah do střev. BTW tachometr spřaženej s tímhle senzorem by samozřejmě taky ukazoval hausnumera.

Jarrett mi psal, že očipovaný Levo umí asi dvojnásobek? ale že to kurví řemeny. tady těch 36kmh je standartní hodnota produkčního stroje na Zélandu, takže z tohohle bazgmeku obavy nemám. (ehm, teď čtu že tam je zákonnej limit speed limit 32 na trailu a 45 on the road - tak by bylo zajímavý vědět jestli jako road bike má speed limit 45 a trail bike těch 32? asi)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopil jsem to spravne tak, ze mas zajem to sehnat? Muzeme to zkusit vytisknout na 3D tiskarne. Sice nemam Nylon co tam doporucuji, ale na vyzkouseni bude stacit jakykoliv material (to bude stat prd) a az kdyz to bude chodit, tak to muzeme predelat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, maama napsal:

Tak Kenevo je konecne doma - po pul roce od toho, co na kramu ukradli skladovku, na kterou jsem poslal zalohu.

A ma jednu supr vychytavku - zrychlovac:)

Normalne je na brzdovym kotouci prisroubovany magnet, a jeho rotaci snima cidlo v ramu - a to si povida s elektronikou motoru a omezuje maximalni rychlost dopomoci motoru na 26kmh. Coz je dost vopruz, protoze kdyz pri sjezdu pred prekazkou zasprintujete, abyste nabrali rychlost, tak tech 26kmh hrave dosahnete a pedal celkem znatelne ztuhne, coz pred skokem trochu rozhodi - nebo spis fakt, ze od ty chvile bajk akceleruje o dost pomaleji. Moc bych si pral, aby tu byl speed limit jak na Zelandu - 35kmh. Bajky se tam s timhle speed limitem normalne prodavaj, takze motor a ostatni streva to museji zvladat.

Vubec jsem netusil, ze existuje tenhle bazgmeg (skoro jako planetova prevodovka), kterej umozni, ze magnet poletuje rychlosti mensi nez je rotace kola. A bajk frci do 36kmh :) Jsou v tom vozubeny kolecka, tak se vam to musi libit. Kdyby nekdo tusil kde to koupit, link sem. Ja zatim nasel jen jiny kousky. Ja tam mam jedno kolecko navic. Mozna vymezovaci, mozna nahradni.

Screenshot_20210829-220251_Gallery.thumb.jpg.eb654890b5165446acbe23c647bf43f4.jpg

Screenshot_20210829-220333_Gallery.thumb.jpg.ef933b40db30fc6858ae4b0b7cbba67e.jpg

https://www.emtbforums.com/community/threads/diy-2020-specialized-levo-comp-mechanical-speed-limit-remover.10311/

https://jd3dlss.wordpress.com/

Tady slibujou rychlost 3nasobnou, coz je asi blbost, ale zuby jsem nepocital.

https://www.ebay.com/itm/264923406134

20210829_220116.thumb.jpg.308cf0c7e520be6073e04703e986ca64.jpg

Přijde mi to zbytečně složitý. Normálně bych tam dal chip a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Maxmillian napsal:

Pochopil jsem to spravne tak, ze mas zajem to sehnat? Muzeme to zkusit vytisknout na 3D tiskarne. Sice nemam Nylon co tam doporucuji, ale na vyzkouseni bude stacit jakykoliv material (to bude stat prd) a az kdyz to bude chodit, tak to muzeme predelat.

Maxmiliane, no tak to je super nabidka. 

Je to takhle. Tech reseni existuje vic pro ruzne rozmery naboju. Takze primarne chci do foroty ten samej co tam mam. Az se vrati z dovoleny mechanik, ktery na kolo zrychlovac daval, zkusim zjistit, o ktery presne vyrobek se jedna. U tohohle proste vim, ze pasuje.

Kdyz jsem s tim LSS systemem v odkazu porovnaval system, kterej tam mam-viz moje foto nad kolem- tak to na pocty zubu sedi. Jen to LSS je reseno jinak. Kdyz pominu to male ozubene kolecko s magnetem (12z), tak LSS se sklada ze 3 dilu. 1) z dilu s vnitrnim ozubenim na obvodu (50z), 2) z krouzku z vnejsim ozubenim (26z) a 3) z vnejsiho poklopu bez ozubeni.

Ten muj system je 2dilny, u me je krouzek s vnejsim ozubenim soucasti poklopu. Aspon jsem si nevsiml, ze by to nebyl jeden kousek, i kdyz to pohromade mohla drzet jen vazelina. 

Pripadne bych se ti ozval, kdybych chtel nejak laborovat s tiskem. Moc dekuju za nabidku.

 

BTW by me zajimalo, jestli druhy kolecko s 12z je v mym systemu jen jako spare part, ktery se vubec dovnitr instalovat nemelo, nebo tam patri prave protoze je ten system jinak dvoudilnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...