Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dáte mi, prosím, niekto nejaké stručné intro do bezdušákov? Letné, čo som mal na novom bicykli, dobre fungovali aj bez mlieka, ale zimné s hrotmi - ktoré mi aj s mliekom nahadzovali v predajni, kde som ich kúpil - strašne púšťajú. Dnes som si potupne po tridsiatich kilometroch musel zavolať odvoz, lebo drsňáci predsa pumpičku nevozia, špeciálne s novými bezdušákmi :D.

Stačí doliať mlieko a prebehnúť to? Koľko ho tam mám ešte dať? Alebo to bude púšťať stále? Alebo ich treba znova nasadiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezduše by měly správně držet i bez mlíka. A ty hroty by na to přece neměly mít vůbec vliv ne? Tohle bude chtít spíš zkontrolovat, jeslti jsou pláště dobře usazený v patce, jestli je dobře nalepená páska atd.

Můžes v prvé řadě prostě zkusit sundat kolo a buď to ponoř celý do vody, jestli budou někde bublinky a objevíš netěsnost, nebo se říká, že se to dá i mýdlovou vodou zkusit potřít a čekáš na bublinky. Zahejbat pláštěm v ráfku a pořádně zkontrolovat, že je dobře zapadlej.

Jinak nádherný kolo i fotky. Island je jednoznačně nejhezčí země, kterou jsem zatím v životě navštívil, takže tiše závidím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak druhý dnešný pokus o výjazd, tentokrát s pumpičkou (zbytočne). Zaujímavý poznatok pri jazde na ľade je, že pribrzďujem zadné koleso, ale šmýkať sa začne odľahčené predné :D Ale je to čistá zábava, ľad-neľad, vytrel som sa iba raz. Kúpiť si sem na zimu cesťák bol skvelý nápad, baví ma to o dosť viac ako behanie.

20211210_143934.thumb.jpg.3ac034018e7607cbbe589fa7c1e18681.jpg

20211210_144053.thumb.jpg.a466e5dfb4490acec1879dcafa2751dd.jpg

20211210_144542.thumb.jpg.7b3faa8c37bd1538c2ebf27ef2a0cb62.jpg

20211210_151453.thumb.jpg.f9bbe1d8b414620c2ad6e30214fffaeb.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, díky. Kilometru možná dost,ale byl to klasický celodeňák. Obídek, groček, nějaký to pivko, žádnej stres. Jen před příjezdem domů sem musel na myčku,kolo zažilo bídu. Hlavní bylo splnit Grand Fondo Challenge 12 z 12 🙂

@wawrik tentokrát došlo na celopero, chudák moc se ven nedostane. Mám tam Schwalbe nobby nic 2,25. Vím, že se zde netěší velké oblibě,ale já si na ně nějak zvykl.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera sa mi zadné koleso prepadlo do jazera a kým som sa odtiaľ nejako zmysluplne dostal, stihla voda v prehadzovačke pozatekať do každej matere. A potom zamrznúť. Takže sa jej nechcelo veľmi radiť na veľké pastorky, musel som vypnúť spojku, aby som jej trochu pomohol. Otázka: Je nejaký problém jazdiť dlhodobo s otvorenou spojkou? Rozmýšľam, že na ceste ju fakt nepotrebujem a aspoň sa predĺži jej životnosť v teréne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...