Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nevie tu niekto odhadnúť, koľko by mohol vážiť gravel postavený na titanovom ráme a s Rohloff prevodovkou v zadnom náboji, ak sa človek zameria na nízku hmotnosť?

Jak zní zlaté cyklistické pravidlo “ většinou je levnější ušetřit na váze jezdce než na váze kola” :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wawrik napsal:

Nevie tu niekto odhadnúť, koľko by mohol vážiť gravel postavený na titanovom ráme a s Rohloff prevodovkou v zadnom náboji, ak sa človek zameria na nízku hmotnosť?

Nevím, co Tě táhne k titanu, ale skoro bych řekl, že karbon bude, zvláště v případě gravelu, materiál s lepšími vlastnostmi. Jasně, jakási "exkluzivita" bude na straně titanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, 323GT napsal:

Nevím, co Tě táhne k titanu, ale skoro bych řekl, že karbon bude, zvláště v případě gravelu, materiál s lepšími vlastnostmi. Jasně, jakási "exkluzivita" bude na straně titanu.

Titan mám rád (som ochotný kúpiť každú chujovinu od fľaše po lyžičku, pokiaľ je to z titanu :D), plus nostalgia (kedysi som robil nejaké veci pre Morati, tak mi to ostalo), navyše sa mi oldstyle trubkové rámy páčia. A budem potrebovať druhý gravel, tak rozmýšľam, že by to mohlo byť niečo, čo vydrží nafurt bez ohľadu na to, kto a ako s tým jazdí.

Rohloff prevodovky som videl na niekoľkých expedičákoch, nikto na to nepovedal jediného krivého slova. Bezúdržbové aj v hnusných islandských podmienkach, blbuvdorné, prakticky sa o to netreba starať. Tak to chcem dať dokopy s tým titanom.

Jednoducho dôvodov kopec, racionálne veľmi nie, ale 10+ kg bajk to byť zrovna nemusí.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 8. 2021 v 21:41, Micey napsal:

ale fakt dobry univerzaly mi prijdou Tufo Thundero. 

Už na ňom máš niečo pojazdené? Ako si vedie na asfalte, mokre a kamienkoidnom teréne? Pomaly zlieza sneh a už musím riešiť letné kolesá, tak rozmýšľam nad Thunderom dopredu a dozadu ten Maxxis Velocita, čo bol s bajkom...

  

před 6 hodinami, Duke650 napsal:

Ten vyzerá parádne. Vygooglil som váhu 8,6 kg - to môže byť reál?

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik No jejej, uz mam druhy a trvam na tom, ze sou supr. Takhle.. treba Continental Terra Trail maj lepsi grip a lip drzej v zatackach, hlavne na sotoline, ale zas sem mel zadni gumu po 600km v prdeli. Tydle Tufa sou odolny, nesjizdej se a sou nezaludny. 

 K tvejm dotazum - asfalt dobry, mokry horsi, kaminky klouzou, ale predvidatelne:)

 Ty Velocity mi prisly uplne hrozny, uprimne receno - zadnej grip a furt byly pichly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Micey napsal:

Ty Velocity mi prisly uplne hrozny, uprimne receno - zadnej grip a furt byly pichly.

Jo, gripu veľa nepobrali, ale čo s nimi, keď sú úplne nové... Nerád plytvám a nikto ich nechce :D Pri troche šťastia ich vzadu za sezónu rozsekám obe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už rok vozím na gravelu Pathfinder Pro ... za mě nejlepší gravel gumy vůbec. Grip dobrý, vydrží neskutečně a jen ladím tlak, podle toho jestli jedu silnici, nebo terén. Teď jsou nově i ve verzi S-Works 42mm, která má nějakých 435g a kombinuje dvě směsi gumy :)

https://www.specialized.com/cz/cs/s-works-pathfinder-2bliss-ready/p/205546?color=334753-205546&searchText=00022-4451

https://www.specialized.com/cz/cs/pathfinder-pro-2bliss-ready/p/157870?color=237518-157870

1069321423_Snimekobrazovky2022-03-29v19_48_20.thumb.png.7c6afc8ca104e4ad1a7c9975ce1845b9.png

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, v dešti dělá 830 neplechu, musí se zamknout displej, pak je to v pohodě. Měl jsem předtím 520plus, chtěl jsem 530 (kvůli ceně), nakonec jsem se rozšoupnul a mám 830. Nějak si nedokážu představit řešit to množství funkcí jen pomocí tlačítek (už jen takovej zoom mapy byl na 520 vopruz).

Pokud máš DI2 tak můžeš comp ovládat tlačítky na patách Každá 3 funkce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bilej sajrat se vrátil i ku Praze. Proto sou asi cyklostezky najednou tak prázdný 🙂

Naštěstí je pár míst, který zaručeně nezklamou. Jako třeba Pavián v Halounech. Od těch roztopenych kamen se ale tuze špatně vyjíždělo.

PXL_20220402_134319652-01.jpeg

PXL_20220402_124332463.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Jarett napsal:

Udělal jsem pár změn, vyměnil pár dílů, dal nový gumy (na fotce ještě nejsou)

Tie nové s-worksové Pathfindery, čo si spomínal? Do tých tašiek sa zmestíš vrátane stanu, jedlu, karošky a podobne? Na koľko dní? Predpokladám, že tá váha je bez nich...

Inak, ako sa tu často spomínajú Tufo plášte - na bicyclerollingresistance vyšlo meranie Thundera, nevedie si zle:

image.thumb.png.922c6ae7cb4ef3677f06bec6813055a2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wawrik napsal:

Tie nové s-worksové Pathfindery, čo si spomínal? Do tých tašiek sa zmestíš vrátane stanu, jedlu, karošky a podobne? Na koľko dní? Predpokladám, že tá váha je bez nich...

Inak, ako sa tu často spomínajú Tufo plášte - na bicyclerollingresistance vyšlo meranie Thundera, nevedie si zle:

image.thumb.png.922c6ae7cb4ef3677f06bec6813055a2.png

Ano, nový Pathfindery, dnes pořádně vyzkoušeno a je to boží ! Pod rozměr 42 už nepůjdu, pak je to moc tvrdý a stejně to nejede líp.

Váha kola je samozřejmě bez tašek a bidonů, teď jsem ještě objednal novou sedlovku Alpinist a dal XTR pedály a bude to 8,9 :) Když jezdím, tak zatím cca na 3 noci, spím vždy někde v penzionu. Na takovej pank, abych spal pod širákem, to nemám chuť. Naopak sprcha, pifko a steak je pohodička. i tak s sebou bereš dost věcí, ale pořád to jede a není to 20kg tank.

Letos mám v plánu jet z Olomouce do Splitu, tak snad to vyjde. Jeli bychom dva, denní porce tak 6 hodin na kole, odhaduju to tak na 9 dní. No a zpět vlakem :)

IMG_4614.thumb.jpg.58f121480a58f526cd8b964c69164ada.jpg

Upraveno uživatelem Jarett
fotka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...