Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zas to tad nechci plevelit.

Horší je že dnes už mám tři defekty na tom samém v místě. V plášti sem nic nenašel. Podezírám, že sem vzal špatný/starý lepení. Ještě něco mám, ale trochu mě to znervózňuje. Do toho sem utopil nabíječku, takže už mám jen jednu a ta ne všude funguje. Prostě mamlas.

Přistála tu kololoď,a jak jsem se jim snažil vyhýbat,tak tam zkusím ráno zajet,jestli by se nademnou někdo slitoval a dal mi lepení.

Jo a taky mi uchází karimatka, takže se vždycky super vyspím. Se už snad i těším domů 😄

PXL_20220606_160837612-01.jpeg

PXL_20220606_162635738-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoje brouzdání krajinou mi je blízke, dosť tomu rozumiem 🙂 Budeš mať niekde tracklog toho výletu? Tie miesta aj výber trasy celkovo vyzerajú parádne.

Ešte by ma zaujímalo balenie. Nemáš nejakú fotku porozkladaných všetkých vecí, čo berieš? Prípadne zoznam. Podľa ovešania biku som tipoval, že prespávaš po ubytkách, ale spomínaš karošku, tak asi nie. Zjavne ťaháš všetko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik klidně ti pak pošlu gpx soubory jednotlivých dní.

Takovou tu módní fotku,jak ležím vedle kola se všemi věcmi,co mám sebou, nemám. Balil jsem se až když děti usnuly a byl jsem rád, že mi autobus jede až v půl druhý ráno. Ale tohle byl můj už pátý ročník a seznam je jednoduchý (taky klidně zašlu): vepředu stan, karimatka, spacák,perovka. Uprostřed kolíky, tyčky,elektronika, nářadí, tyčinky. Vzadu: náhradní věci na kolo, věci na převlečení,hygiena a to je asi vše. Nemám věci na vaření, což ušetří hrozně místa. Snažím se vejít do max 25kg sakumprask,ale nikdy sem kolo raději nevážil. To mi pak umožňuje dělat ty devastující denní nájezdy.

Ikdyz teď už to bude na pohodu,snad. Sehnal sem v Korčule duše,plus sem vyzebral nějaký zaplaty. Teď akorát zjistuju, že nejezdí spoje na Hvar,tak uvidím,jak to půjde dál. 

Každopádně je úterý jede mi to ze Splitu v sobotu,tam už se nějak dostanu.

P. S. Jo a hodně masticek,sem zapomněl zmínit. Na prdel a tak. Jako určitě bych toho měl mít víc. Jako třeba kdybych riznul plášť v Bosně někde v horách,tak sem prostě skončil. Ale sem životní optimista,tak příště doufám, že to vždycky nějak dopadne.

PXL_20220607_105228114.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kral083 napsal:

@wawrik klidně ti pak pošlu gpx soubory jednotlivých dní.

Takovou tu módní fotku,jak ležím vedle kola se všemi věcmi,co mám sebou, nemám. Balil jsem se až když děti usnuly a byl jsem rád, že mi autobus jede až v půl druhý ráno. Ale tohle byl můj už pátý ročník a seznam je jednoduchý (taky klidně zašlu): vepředu stan, karimatka, spacák,perovka. Uprostřed kolíky, tyčky,elektronika, nářadí, tyčinky. Vzadu: náhradní věci na kolo, věci na převlečení,hygiena a to je asi vše. Nemám věci na vaření, což ušetří hrozně místa. Snažím se vejít do max 25kg sakumprask,ale nikdy sem kolo raději nevážil. To mi pak umožňuje dělat ty devastující denní nájezdy.

Ikdyz teď už to bude na pohodu,snad. Sehnal sem v Korčule duše,plus sem vyzebral nějaký zaplaty. Teď akorát zjistuju, že nejezdí spoje na Hvar,tak uvidím,jak to půjde dál. 

Každopádně je úterý jede mi to ze Splitu v sobotu,tam už se nějak dostanu.

P. S. Jo a hodně masticek,sem zapomněl zmínit. Na prdel a tak. Jako určitě bych toho měl mít víc. Jako třeba kdybych riznul plášť v Bosně někde v horách,tak sem prostě skončil. Ale sem životní optimista,tak příště doufám, že to vždycky nějak dopadne.

PXL_20220607_105228114.jpg

Dík za rozpis. Už si mi to raz písal, ale takto podrobne si to viem lepšie predstaviť.

Ale dve veci ma zaujali. Aký stan vozíš, že sa ti tyčky zmestia do rámu?

Keď nevozíš varenie, jedávaš asi po krčmách. Ale čo večer a ráno, len tyčinky? Vodu dezinfikuješ?

A keď sme pri vode - ako ju v Bosne riešiš? V Čiernej Hore som s tým mal dosť problémy, ale na pešo. S bikom si asi flexibilnejší a keď nie je voda v jednom zdroji, ľahšie dobehneš k druhému, ale zasa jej potrebuješ viac/častejšie...

Tie Acepac brašne sú nepremokavé, alebo potrebujú vodotesnú vložku?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawriktenhle setup je pro země,kde vím, že minimálně jednou(spíš víckrát) se můžu během dne dozásobit. Někam víc do divočiny by to chtělo dělat jinak,ale tam mě žena stejně samotného nepustí, takže to nemusím řešit 🙂

Stan mám z Aliexpressu od Nature Hike. Měl dobrý reference a já na něj nemůžu říct jedinou špatnou věc. 

Brašna v rámu je dělaná na míru od Lojzy Orgoně. Doporučuju, výborný typek. Brašny od Acepac mají v sobě vložku. Nikdy mi nic nenavlhlo, ani když jsem to myl wapkou.

Nikdy jsem nebyl snidanovy typ. Teď dokonce sem snídaně vysadil úplně při snaze,aby moje postava připomínala cyklistu aspoň za tmy. Teď samozřejmě ráno jím,to by nešlo. Ale jim co je a kde sem. Buď si něco koupím dopředu ( banany, tyčinky) nebo kupuji snídani v pekárně (burek apod) nebo v krámu. Večer to samý, buď hospoda nebo něco z krámu.

Na vodu sem opatrnej, protože se dost potím, takže spotřebu mám fakt velkou. Do tří lahví dám max 1,7l vody. To většinou do vystačí. Na přírodní zdroje nespoléhám. V každý vesnici v Bosně i Chorvatsku byl alespoň malý krámek,aby měli místní kde pít pivo. Filtr mám, nevozim, zabírá moc místa.

 

Dneska okružní po Korčule.

PXL_20220608_080121253-01.jpeg

PXL_20220608_074608556-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, zítra mi už jede co? Zítra mi už jede vlak vole! 

Dneska na Brači to měl být takový oddechový den. Nu, nakonec to při 115km hodilo skoro 2500 up metrů přesně v duchu tohodle výletu. A našel jsem tu náhodou variaci na Pravčickou bránu. 

Bylo to super. Sakra, ještě bych popojel,ale domů se asi těším víc!

PXL_20220610_181149859-01.jpeg

PXL_20220610_145218395-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem tohle plánoval,tak jsem chtěl poznat trochu jiné Chorvatsko a ostrovy než je zaplní turisti. Taky jsem chtěl navštívit Sarajevo a Mostar. 

Pro část u moře už bylo pozdě,turisti dorazili, hlavně Hvar mě překvapil, jaký je to party ostrov. Vůbec si neumím představit,jak to asi vypadá v sezóně. 

Vlastně ani to Sarajevo jsem si neprohlidnul, protože jsem tam dorazil v pátek večer a po dnech strávených mimo civilizaci,to pro mě byl takový náraz, že jsem raději pokračoval hned dál. S čím jsem ale nepočítal,jak moc se do mě zakousne Bosna s její přírodou a hlavně lidma. Nikdy nezapomenu na tu ochotu, vřelost, chtít si pokecat, i když to nekdy moc nešlo. 

Suma sumárum, všechno vyšlo,nic bych neměnil,byl jsem vždycky na tom správném místě, v tu správnou dobu. Ani o metr dál,ani o hodinu blíž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...