Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tretry ano, na tento typ kola SPD. Ber tretry s tuhou podrážkou.

Trénuj pomalu = jezdi rychle, pod to se podepisuji.

Fitness či trekingové kolo ideál, Sirruse jsem si kdysi vezl z Ameriky, bezva kolo. Brnění rukou bude souviset s polohou na kole, délkou představce, ale třeba i natočením řidítek. Ideální polohu ti změří a nastaví profíci, hledej bike fitting, tuším to stojí okolo 3000, nebo cestou vlastních experimentů. Šířka řidítek, délka rukou, posez, to všechno hraje roli. Ergonomický gripy tam vidím, to je dobrá volba, i když na bajku jsem je shodil a jezdí se mi lépe :)

IMG_20220310_181601403_copy_562x999.jpg.996f1947aba865f27a161de107a4b469.jpg

1930175090_IMG_20220308_1831386393_copy_493x877.jpg.5d226bf2b6917b36c9b8ca212aceb081.jpg

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká brnění, tak to chce měnit polohy dlaní + povolit lokty, tím pádem ti část váhy bude držet břicho a rukám by se mělo ulevit, a něco k bike fittingu a posedu here:

https://bike.bikegremlin.com/360/setting-up-riding-position-bike-fitting/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hopa ty pedály si pořiď, sice neznám nikoho, kdo by neměl veselou příhodu z prvních pár vyjížděk, ale zvykneš si. Někdo (třeba já) se nikdy nenaučí šlapat včetně tahu nahoru, ale ty jsi šikovný, to dáš.

Gripy máš nějaké ergonomické, to by měl být cajk. Předpokládám, že máš správně nastavené sedlo (výškově i předozadně), a že máš rám správné velikosti. Laborovat se dá s délkou představce a geometrií řidítek.

Osobně nedám dopustit na "zakřivění" řidítek 12 stupňů, na Scottovi mám Syntace Vector 12° (rise 10mm) a na BH jsem před chvílí namontoval SQ Lab 3OX 12° (rise 30 mm kvůli jiné geometrii rámu) - po dvou třech hodinách s fabrickými řidítky BH jsem měl zápěstí na kaši a dlaně jak v mraveništi (i přes gripy od Ergonu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na klasickych rajdoch mas ramena a ruky strasne od seba, kvoli lepsej manevrovatelnosti v terene. Na cestu je to ale absolutne nevhodne, uz len tym aky odpor vzduchu vytvaras ked ides akoby si mal pod pazuchami melony :)

Oporucam taketo inner bar ends -> https://www.sq-lab.com/produkte/innerbarends/sqlab-innerbarends-411.html alebo daky podobny typ.

Nahodil som ich na stary cross a je to parada. Len to trochu zavadzia do prehadzovacky, takze si to treba najprv overit. Ja mam dake prehistoricke Shimano Alivio. Tiez som dake ergonomicke gripy od SQ labs a super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za reakce! 

Nejprve zkusim sam zakladni nastaveni- sedlo nemam v rovine, ale je naklonene pod uhlem smerem k ramu, (abych nesjizdel)

Velikost ramu by mela byt presne, uplne ideal dle tabulek (xl) k moji velikosti.

A ted dal, ty pedaly a tretry mam nohu 45

Jde to nekde vyzkouset, abych nemusel kupovat boty a šlapky a zjistit ze je to pro mne k nicemu?

A  radeji opkauji- nechci se nekde rozbit, jestli je tam nejake vetsi riziko tak to radsi ozelim.  Zase takovej zavodnik nejsem.   🙂

To same riditka jsou rovny, ale jak mam docela ramena siroky a snazim se stridat menit uchop, neumim si predstavit nic jineho. Netusim, jak bych umistil a prestrojil nejaky jiny typ, kdyz o tom nic nevim.  

Abych jakoze nedal kolo na servis a nedostal se s cenou uplne scifi a jeste by mne nicilo, kdyz to k nicemu nebude. 

Nejezdite treba nekdo okolo Pardubic nebo nejakej duveryhodnej servisak, kdo se na mne podiva, odplivne si a rekne: " dej mi buro, ja ti tam navesim, co mi zbylo kdyz jsem jeste nehonil gramy. Na Siriuse a u Vas na vsi s tim jeste udelas paradu!" 

Diky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, hopa26 napsal:

A  radeji opkauji- nechci se nekde rozbit, jestli je tam nejake vetsi riziko tak to radsi ozelim.  Zase takovej zavodnik nejsem.   

Múdre hlavy vravia, že cyklistiku menili tri zásadné vychytávky - prehadzovač, nášľapné pedále a odpružená vidlica. V tomto poradí.

To len aby si mal predstavu, o čo prichádzaš :D Tá jedna veselá príhoda z nakrúcania pri zvykaní, čo spomína Duke,  je prkotina. Aj keď sa zásadne udeje pred plnou autobusovou zastávkou alebo školským zájazdom, čím sa dá vyslúžiť všeobecný aplauz :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, wawrik napsal:

Múdre hlavy vravia, že cyklistiku menili tri zásadné vychytávky - prehadzovač, nášľapné pedále a odpružená vidlica. V tomto poradí.

Přesně ! Ještě doplním řazení integrované s brzdovou pákou, které úplně změnilo silniční cyklistiku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc veselou mám z doby těsně předSPDéčkové, to jsem měl na pedálech takové ty řemínky. Desítky lidí pak v práci mohly vykládat “ty vole vystupuju před fabrikou z busu a jdu k píchačkám, když tu najednou přijede na kole ten mladej inženýrskej z obchodního,  zastaví, chvíli nepříčetně zkamenělej kouká, pak zařve kurva a svalí se s kolem jak žok, ten musel být vožralej”

no a druhý den jsem si šel koupit SPD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jezdil dlouhe roky naslapy klasicky silnicni shimano. A ted jsem s kolem koupil Time, jeste mi zmenili v Koa posed a sedlo. A musim se priznat, ze to vsechno dohromady mi prijde, ze zhorsilo vykonost a boli me krk a drive nezname casti nohou😆 

Tak doufam, ze je to prechodne. Nicmene ty naslapy mozna vymenim. Vadi mi, ze tam neni zadna vule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robertilos: diky, uz googlim.

wawrik: :D 

Nevadilo by mi ze se mi nekdo smeje, to ostatne neni nic noveho.

Ale kdyz neco neumim, neznam jsem k tomu nejak vic neduverivy a ostrazity a radsi proste odpiskam benefit ktery je nebezpecny. Jak s nicim nestonam nechce se mi chodit naproti zraneni. Jak tady ctu obcas trapeni ruzny, mrazi mne z toho. 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tu zdaleka nemám takový cyklozkušenosti jako mnozí, ale tím spíš jako SPD-začátečník (jezdím s tím asi rok) vřele doporučuju, abys do toho šel. Já hodil jedinou držku hned při prvním vyzkoušení na zahradě, kdy mi připadlo jako dobrej nápad zamáznout přední brzdu a zvednout zadní kolo, bych oslnil děcka (až ve vzduchu mi došlo, že ty nohy asi nesundám). Jinak je to výborná věc a když už se mi výjimečně stane, že jedu nezacvaklej (mám to jen z jedný strany pedálu), je to divnej pocit... něco jako nebejt připoutanej v autě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo jezdil jeste s klipsnama, tomu spdcka pripadaji jako dar z nebes

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk



tesat do kamene… :-)
na klipsnach jsem mel vzdy vytazenou smycku reminku, aby se daly rychle povolit, ale obcas ta se ta mrcha kuze zatahla dolu a to pak bylo rodeo! V kombinaci s kuframa nezapomenutelne…
Prechod na spdcka byl pro me jak vstup do raje!
@Hopa - fakt nevahej!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad klipsny. Dávno, dávno tomu. To si to tak valím dolů z prýglu (cca 1990) na svým suprovým faválu F1. Tuším, že jedu za borcama na Duklu. Dole jsou koleje vod šaliny, a okolo nich kostky. Jedu, jedu, a najednou nejedu, ale kostky se k mýmu xichtu přibližují podezřele rychle .... 🙂 Co bych dlouze vyprávěl. Praskla mi osa v přední nábě, a já měl nohy v klipsnách. Ani jsem nestačil vyjeknout. Naštěstí ta story má šťastný konec. Ten borec co jel v žigulíku za mnou, a posléze mi zaparkoval za krkem, měl naštěstí rozum, a začal brzdit, jakmile mne ztratil z dohledu ... uf. Tehdá to bylo vo prsa čínský gymnastky.

Takže zlatý SPDéčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Múdre hlavy vravia, že cyklistiku menili tri zásadné vychytávky - prehadzovač, nášľapné pedále a odpružená vidlica. V tomto poradí.
To len aby si mal predstavu, o čo prichádzaš Tá jedna veselá príhoda z nakrúcania pri zvykaní, čo spomína Duke,  je prkotina. Aj keď sa zásadne udeje pred plnou autobusovou zastávkou alebo školským zájazdom, čím sa dá vyslúžiť všeobecný aplauz

A ještě teleskopická sedlovka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, spd su fajn. Tiez som sa toho bal a zdrbal som sa (zatial) len raz... rovno pri dome, lebo ako frajer som musel pri vychadzani na obrubnik zdvihnut aj zadne koleso... len uhol na obrubnik aj najazdova rychlost boli minimalne, takze som nasledne zabral naprazdno a ostal stat... zacvaknuty...a drb ho o zem :D

Tiez som mal tie kufre SM-SH56, ale nakoniec som dal klasiku SM-SH51, lebo fakt sa az velmi lahko vycvakavaju... kludne aj ked som skakal oboma kolesami cez spomalovace.

Pedale mozes na zaciatok skusit Shimano SPD PD-EH500 - z jednej strany spd a z druhej strany klasicka platforma na tenisky.

(Boha, tie pedale su skoro 2x drahsie ako ked som ich pred 1,5 rokom kupoval!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny su jedna vec, ale dolezita je dostupnost! Na dobru kazetu sa musis pomaly zapisovat jak na lolexky...

Tuto sa mi podarilo kupit len preto, ze som jedno februarove rano vstal trochu skor ako zvycajne.  Myslim, ze odvtedy nebola opat naskladnena.

Retaz som kupil este minuly rok v maji, dnes je len o 3 eura hore.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...