Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Poslední dny si silnička se mnou dost užila,co se terénu zcela nevhodných pro silniční cyklistiku týče. A pak hladkej asfalt na Zbraslav,vezu se v háku s neznámým typkem,se kterým se střídáme už od Podolí a najednou zadní začne plavat. Trn.

Zastavím, vyndám trn, vyměním duši,horko těžko vrátím plášť, začnu honit tlaky minipumpickou a najednou rána jako prase. Aha,ta nová duše asi nebyla tak nová. Takže zpět,vyndat duši, najít díru na původní,zalepit,nasadit plášť,nahonit tlaky a hurá dojet ty dva kilometry, co mi chyběly domů 🙂

PXL_20220726_140023137.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, kral083 napsal:

Gusto, v těch silničních tretrach se dá jít leda tak na 3 metry pro pivo. Leda tak jít bosej a né že bych o tom chvilku neuvažoval 🙂

a propo, co @hopa26uz máš pro nás nějaké veselé historky ze zkoušení? 🙂

Je to až nudně v pohodě. Koupený pedály, (jen sem teda nakonec vybral jinak to uchycení a zvolil ty magnetický) koupený tretry, koupený držák na radar a jezdím.  

Je to fakt paráda, díky všem za popostrčení a trpělivost. Ruce už nebrněj. Dneska jsem byl na kole zase, úplně se mi chtělo letět dál, i když foukalo.....  🙂

 

A, bych měl zážitek, ale se stydím trochu páč ste profíci.

(Měl jsem to sepsaný spíš k sobě na stránky spolu s dalšíma sport věcma.....)

 

Bylo to teď v sobotu dopoledne....

Zase sem dupal ( na max)  svůj okruh.  Už bylo teplo a bylo to tak v půlce jízdy, dojel jsem takovýho strejce vousatýho staršìho, jakože lejtka měl nadřený, to zas jo, v cyklo oblečku na silničce nějaký hogo fogo... a flákal se, jel tak 25km/hod 

Blížil jsem se k němu než začal kopec u Litětin, vzal ho a jel dál. V plný rychlosti jsem vyspurtoval krpál a zahnul na příčnici, to je spojka dvou okresek asi 1km dlouhá a vyjedeš z ní na další čistou silnici bez aut.

Zvyk sem si na radar fakt rychle, makám furt co to jde a budu zatáčet v plný rychlosti na další silnici -jdu ze sedla, je z obou stran kukuřice, ale sem vyšší a čumím doleva, doprava, doleva, doprava, doleva nic nejede, střihnu to tam a jak sem byl nakloněnej skoro naplocho k silnici, bo odstředivka a galuska na suchu utáhne, strašně sem se lekl, ale brutálně.

Vousáč na kterýho jsem davmo zapomněl se vezl za mnou v pytli, píčus vůbec sem o něm nevěděl, nečekal sem ho tam. Jak na TDF! 

Nenapadlo mne, že se tam může schovávat, nováčkovské objevy.  😀

To mne šileně naštvalo a tak sem zas přidal, ale prostě jsem mu  zaboha nedokázal  ujet. 

Utrhnul jsem se mu jen chvilkama místama, ale byl zkratka lepší. 

Až v Sedlišťce když jsem uhnul k domovu on pokračoval rovně.....

Když sem pak doma sundával helmu, musel sem se smát. 

Sobě jenom, jak sem mu za každou cenu potřeboval ujet. 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekna story. Pripomina mi kamarada co po 100km uz uplne na kasi predjel s zilou na krku v kopci nejakou babku na ukrajine. Kdyz na vrcholu chtel odbocit, tak ukazal rukou smer do leva a milou panmamu trefil neb se ho prave jala predjizdet 🙂

jinak technicka, i kdyz uz si velkej kluk, k radaru (nejlepsi vec co jsem kdy na kolo koupil) - nikdy, zasadne nikdy pri odbocovani/vybocovani nespoleham pouze na radar, ale vzdy se ohlednu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, kral083 napsal:

Poslední dny si silnička se mnou dost užila,co se terénu zcela nevhodných pro silniční cyklistiku týče. A pak hladkej asfalt na Zbraslav,vezu se v háku s neznámým typkem,se kterým se střídáme už od Podolí a najednou zadní začne plavat. Trn.

Zastavím, vyndám trn, vyměním duši,horko těžko vrátím plášť, začnu honit tlaky minipumpickou a najednou rána jako prase. Aha,ta nová duše asi nebyla tak nová. Takže zpět,vyndat duši, najít díru na původní,zalepit,nasadit plášť,nahonit tlaky a hurá dojet ty dva kilometry, co mi chyběly domů 🙂

PXL_20220726_140023137.jpg

Mě jen udivuje, že jsi nešel alespoň do toho stínu před tebou :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jdu si pro radu - už asi tři měsíce vybírám horáka typu specialized rockhopper / canyon grand canyon 8 a podobné, hodně jsem jich vyzkoušel ale u každého kola mi něco vadí.

Máte někdo zkušenost s individuální stavbou kola? Přemýšlím o této cestě, specializuje se na to dost lidí, napsal bych jim požadavky, rozpočet a zkusit něco nechat poskládat dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, kopis napsal:

Ahoj, jdu si pro radu - už asi tři měsíce vybírám horáka typu specialized rockhopper / canyon grand canyon 8 a podobné, hodně jsem jich vyzkoušel ale u každého kola mi něco vadí.

Máte někdo zkušenost s individuální stavbou kola? Přemýšlím o této cestě, specializuje se na to dost lidí, napsal bych jim požadavky, rozpočet a zkusit něco nechat poskládat dohromady.

Pokud se pohybuješ v kategorii Rockhopper, nemá vůbec smysl kolo skládat. Nevyplatí se to ani tobě, ani prodejci. V kategorii do 40 tis je to nesmysl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Jarett napsal:

Tak po pár dnech TdF děvčat musím smutně konstatovat, že tohle není cesta ... je mi jich líto, padají jak hrušky a moc hezký pohled to fakt není. Výkon podávají jistě 100%, ale prostě to vypadá mdle. Divný je to asi jak mužský akvabel 🤣

Pozor, tohle jsou zpatecnicke a řekl bych dokonce reakcionarske řeči, to by te jednou mohlo mrzet 🙂 

Ale pravdou je, ze jsou sporty, kam se pipiny nemají srat - fotbal, hokej, ragby……a evidentně i cyklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 7. 2022 v 20:16, kral083 napsal:

Gusto, v těch silničních tretrach se dá jít leda tak na 3 metry pro pivo. Leda tak jít bosej a né že bych o tom chvilku neuvažoval 🙂

a propo, co @hopa26uz máš pro nás nějaké veselé historky ze zkoušení? 🙂

To jsi dobry sadomasochista tady po te cyklostezce. Mi tam lidi prekazi i kdyz tam obcas dobehnu :)

ja jezdim normalne tou cestou na Vrane. Je tam sice nejaky provoz, ale dobra cesta a sranda jsou ty kyvadlove semafory, to beru jako interval vzdy. Jezdi tam spousta silnicaru. Minule jsem se chytnul za nekoho z Dukly a to byla chyba 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vojta1 Vojto,tohle je foceny kousek před Keltem, končím na Zbraslavi. Ale máš pravdu, že tahle cyklostezka je v létě peklo. Taky když chvátám jedu po druhé straně. Zas když jedeš na pohodu, občas můžeš okem spočinout na nějaké inlajnystce 🙂

 

jo a zdravím z Kytína 

PXL_20220729_134945214.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po pár dnech TdF děvčat musím smutně konstatovat, že tohle není cesta ... je mi jich líto, padají jak hrušky a moc hezký pohled to fakt není. Výkon podávají jistě 100%, ale prostě to vypadá mdle. Divný je to asi jak mužský akvabel 

Naprostej souhlas.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...