Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Před cca 3 lety jsem se rozhodl, že začnu zas asi po 15 letech jezdit na kole, šáhnul jsem nějak automaticky po horském XC kole za poměrně rozumné peníze protože jsem nevěděl jak moc mě to chytne a kde a jak vlastně budu jezdit. No a teď po 3 sezonách si říkám, že se stejně pohybuju z 80% po asfaltu (cyklostezky) a že by mě slušel ten gravel 😄. Jenže jsem nikdy neměl kolo s berany a vůbec nevím jakou vzít velikost. A jaký by na tom měl ten posed být. Byl jsem se na pár kol posadit a to mi zamotalo hlavu ještě víc a prodejce mi moc neporadil. Konkrétně se mi líbil třeba Cannondale Topstone alloy, jsem přesně mezi M a L, podle webu Cannondalu bych měl mít M, prodejce mi řekl, že M je pro mě malé, posadil mě na L, že prý to mi je akorát ale teda to kolo bylo obří, že jsem na ty páky skoro ani nedosáhl. Přemýšlím, že si zajdu někam udělat si bikefit ještě před nákupem, aby mi někdo poradil jakou velikost kola vzít ale vůbec nevím co si od toho má člověk slibovat. Dají mi pak nějaký protokol z měření, že potřebuji mít takové a makové rozmezí reach a stack? Nerad bych si koupil kolo a pak mi furt hlodal červíček, že jsem měl vzít větší/menší. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, lassie napsal:

Prosím o radu. Před cca 3 lety jsem se rozhodl, že začnu zas asi po 15 letech jezdit na kole, šáhnul jsem nějak automaticky po horském XC kole za poměrně rozumné peníze protože jsem nevěděl jak moc mě to chytne a kde a jak vlastně budu jezdit. No a teď po 3 sezonách si říkám, že se stejně pohybuju z 80% po asfaltu (cyklostezky) a že by mě slušel ten gravel 😄. Jenže jsem nikdy neměl kolo s berany a vůbec nevím jakou vzít velikost. A jaký by na tom měl ten posed být. Byl jsem se na pár kol posadit a to mi zamotalo hlavu ještě víc a prodejce mi moc neporadil. Konkrétně se mi líbil třeba Cannondale Topstone alloy, jsem přesně mezi M a L, podle webu Cannondalu bych měl mít M, prodejce mi řekl, že M je pro mě malé, posadil mě na L, že prý to mi je akorát ale teda to kolo bylo obří, že jsem na ty páky skoro ani nedosáhl. Přemýšlím, že si zajdu někam udělat si bikefit ještě před nákupem, aby mi někdo poradil jakou velikost kola vzít ale vůbec nevím co si od toho má člověk slibovat. Dají mi pak nějaký protokol z měření, že potřebuji mít takové a makové rozmezí reach a stack? Nerad bych si koupil kolo a pak mi furt hlodal červíček, že jsem měl vzít větší/menší. Děkuji

...no ja osobne zastavam názor, že ked si medzi dvoma velkostami, zober ten menší. Sám si povedal, že si na paky skoro nedosiahol(ten predajca musel byt trochu kokot, ked ti toto radil)

Ja som tento rok kupil SCOTT Addict 30 na 105 a hydraulickych kotúčoch. Tento bajk je klasifikovaný, ako Endurance. To znamena, že je to cestny bajk s pohodlnejšou geometriou určený na dlhšie pohodove jazdenie. Plus endurance bajkov je aj ten, že maju širšiu zadnú stavbu a prednu vidlu. V reale to znamená, že tam v klude dám aj širšie kolesa (teraz mam nahodene bezdušové Tufo Speedero v šírke 40mm)

K bajku som si kupil dalšiu sadu kolies, kde mam obute tenke cestne plašte a na druhej sade mam už spominané gravel plašte. Taktiez mam aj rozdielne kazety. Na cestenej mam 11-28 a gravel 11-32. Výmena kolies trva dve minutky :)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, stando napsal:

Taktiez mam aj rozdielne kazety. Na cestenej mam 11-28 a gravel 11-32.

Čo na to reťaz? Tiež rozmýšľam dať na zimné kolesá ľahšiu kazetu 11-40 a na letných nechať pôvodnú 11-34, no bojím sa, že jedno z toho nebude úplne kóšer na prehadzovačku (GRX RX815) kvôli dĺžke reťaze. Inak by tú kazetu vraj mala pobrať, hovoria múdre internety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, wawrik napsal:

Čo na to reťaz? Tiež rozmýšľam dať na zimné kolesá ľahšiu kazetu 11-40 a na letných nechať pôvodnú 11-34, no bojím sa, že jedno z toho nebude úplne kóšer na prehadzovačku (GRX RX815) kvôli dĺžke reťaze. Inak by tú kazetu vraj mala pobrať, hovoria múdre internety.

Prehadzovačka na poslednej 105ke ma dlhe ramienko a retaz na oboch kazetach sa správa sa v poho. Na navačšom pastorku to tamienku prehadzovačky nerobí problém. Aj ked je pravda, že viac bajk používam, ako cesták(teda na kazete 11-28) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, wawrik napsal:

Čo na to reťaz? Tiež rozmýšľam dať na zimné kolesá ľahšiu kazetu 11-40 a na letných nechať pôvodnú 11-34, no bojím sa, že jedno z toho nebude úplne kóšer na prehadzovačku (GRX RX815) kvôli dĺžke reťaze. Inak by tú kazetu vraj mala pobrať, hovoria múdre internety.

6 zubů rozdíl je moc a budeš mít moc dlouhý/krátký řetěz.

Když budeš mít ke každé sadě vlastní řetěz správné délky, tak bys neměl mít problém. Počítám samozřejmě s tím, že si hazku případně doladíš, aby řadila správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš že dá, takovej fajn základ, třeba Grand Canyon 6 za 1050€, SUP XP909 bude za obdobné peníze (ale má 1x11) a další značky +- stejně. Nepochodíš u Spešlu, Cannondalu a Treku, ty jsou cenově výš ( nejspíš clo na US zboží?), držel bych se EU značek v tomhle budgetu je určitě z čeho vybírat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4

díky za tip, ten grand Canyon 6 vypadá fajn, mrknu kdo to v okolí prodává a určitě ho dám na seznam.

Trek mi nabízel borec dnes, ale XT výbava a vzduch už byl za 1200e

ještě mám v oku nějakou vyšší řadu od Kellys ten je za 1100e ale taky XT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...