Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Hele neměl, jako malej jsem měl nějaký RMX, pak Pionýra nebo jak se to jmenovalo a pak už klasika horáka 26". Jako puberťák jsem pak blbnul na BMXku po skateparku a potom jsem cca 12 let kolo neměl... No a na začátku covidu jsem pořídil XC 29 ale jelikož se motám z 80% po asfaltu a začal jsem jezdit do práce na kole tak jsem se rozhodl, že by ten gravel na to mohl být ideální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Duke650 napsal:

Poprosím o doporučení - šikovný hák pro pověšení MTB na zeď za přední kolo? Pokud možno šetrný, ráfek je karbonový. Plášť do 2,35”

děkuji

Ja pouzivam v garazi nejlevnejsi z Dekace https://www.decathlon.cz/p/drzak-na-1-kolo-na-zed-ci-na-strop/_/R-p-313305?mc=8576774&gclid=CjwKCAjw6IiiBhAOEiwALNqncTrhsEaK62U1o5CJg6uZ_xdJ3j0YkIekiVWzOWRVd_4L5hf0qZb1iBoCyBkQAvD_BwE a jsem s nim spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Peto86Já jsem nakonec měl ve výběru Canyon Grail AL (6/7), Cannondale Topstone Alloy 2 (muj favorit), Giant Revolt 1 nebo 0. No a nakonec jsem pořídil Specialized Diverge Elite E5. Je to defakto základ, hliník a GRX 400 (2x10). Moje XC HT (Rockraider XC50) jsem koupil tenkrát v Decathlonu, bylo to nejlevnější kolo s 1x12 a vzduchovou vidlicí. Tentokrát jsem chtěl nějaký "značkovější" kolo nebo jak to říct, prostě to nehrát jen na cena/komponenty. Jestli to bylo dobře ukáže až čas. Vychytal jsem ho teda v celkem slušný slevě, jinak za to chtěj raketu (jako za ten Cannondale). Zatím jsem na tom najel asi 15km a pocity super. Největší zklamání je, že pláště nejsou tubeless ready, což v téhle cenovce je teda pro Specialized ostuda ale zas na druhou stranu je to komplet na GRX (Canyon, Cannondale i Giant dávaj např jiný kliky a třeba u toho Canyonu i Cannondalu na ně lidi nadávaj (na ty kliky)). Na XC HT bezduše jezdím už druhým rokem a jsem s tim spoko, časem určitě předělam i gravela na bežduše ale nejdřím pojezdim tyhle pláště co tam jsou ať vím jestli koupit širší/užší pláště.... Jinak berany nezvyk jak jsou "úzký" ale ono to půjde. Jinak to po asfaltu sviští slušně, v terénu jsem ještě nebyl. Já jsem měl nedávno zápal plic, tak ještě nejsem úplně v kondici. Jinak nášlapy jezdim už rok, strašně jsem se toho bál ale je to super a kupodivu jsem ještě nespadnul (ikdyž to bylo hodněkrát jen tak tak). Chtěl jsem 2x10/11 ale jak jsem zvyklej z HT na 1x12 tak to je celkem nezvyk řadit vepředu a hlídat si aby se nekřížil řetěz ale myslim, že to nebude problém až si zvyknu. No jinak na mě byl cekem tlak z okolí, protože kolegové v práci loni taky přeskočili na gravel (občas jezdíme po práci) a jeden muj kamarád taky, tak jsem musel no.

Upraveno uživatelem lassie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím o novém kole, udělám úklid v jedné místnosti ve sklepě a najdu další dvě....😆 To je krach, dá se něco takového prodat? Třeba mi to přidá na pár drátů na novém 😅 Víkend famózní, ještě si to dávám než začne lejt....

DSC_4451.JPG

DSC_4452~2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tenhle víkend se to na kole dalo (konečně :)). Včera pěknej celodenní výlet přes Hronov a Polsko do Náchoda, dneska lehce na vyjetí kolem komína. Snad se to zas všechno brzo přežene a bzde zas hezky.

IMG_0366.jpeg

IMG_0367.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kral083 napsal:

Hele to spodní bys úspěšně střelit mohl:-)

Ty horní dvě bych dal nějaký charitě. Nevím, jestli ještě fungujou ty kola pro Afriku,to bys měl stylový:-)

Zajímavý projekt, dík za tip, Roman dobrej borec. Osobně myslím že tyhle plečky jim cpou lidi po tunách, tak rozumnější možná zkusit třeba za litra obě prodat a poslat jim třeba peníze, protože to bude asi zajímavější pro podporu celého projektu. Těžko říct, brnknu jim tam a domluvíme se, hezké je to :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kral083 napsal:

@skalis paráda. První tisícovka se vždycky vleče jak tejden před výplatou,ale pak už to naskakuje rychle 🙂

90% jsou cesty do/z prace. Tomu odpovida i prumerna delka vyjezdu 10-12 km (jedna cesta - je vic variant, ze kterych vybiram podle pocasi a toho, jak specham). Paradoxne nejvyssi najezd mam za leden (>300 km), v unoru a breznu byly nemocny decka (takze vic home office a presunu autem), v breznu jarni prazdniny a tak podobne. Mimo dojizdeni je to tak 1-2x tydne neco navic, ale delkove to nebyva vetsinou vic nez 20 km. Ale i tohle je super, jsem mnohem vic fit a postupne hubnu zpatky do sportovni postavy :). Takze dalsi tisicovky budou pribyvat, jen podobnym tempem. Ale pres 3k bych se za cely rok dostat chtel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslušne hlásim, že táto fotka ma stála vyše 300 €:

20230425_130846.thumb.jpg.fb94bbbefe76afaece9a968c425df466.jpg

Fúkol vetríček, bajk spadol (nie že by sa to stalo prvýkrát...), barany s výrazným flare spadli práve na ten ohnutý koniec, a pod brzdou sa karbón asi na centimetri špirálovo naštiepil. Nuž, kto nemá v hlave, musí cálovať...

Ale inak bolo fajn, asi 25 kilometrov viedlo do tiahleho kamenistého kopca a proti vetru. Kto by to nemiloval :D Okruh od Elliðavatnu popod Helgafell až k lyžiarskemu stredisku Bláfjöll.

20230425_123919.thumb.jpg.dbe406eee5c9ae93743e59d21ada4d54.jpg

20230425_125310.thumb.jpg.adff4fbd710a7f1151adc5e02b0e1785.jpg

20230425_132312.thumb.jpg.15e96d304a829175041a7f82b6aa3b76.jpg

20230425_132440.thumb.jpg.d9e59d2de5061adc91db9938aa7b6ae2.jpg

20230425_143004.thumb.jpg.f0ed157df6ebfde43bfc57e20add6781.jpg

20230425_145542.thumb.jpg.924f17135c274de60f3a8f658b8ce2bb.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...