Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nekupovali jste nekdo v posledni dobe nebo mate prosim doporuceni co koupit za HT kolem 30k? Staci klidne 1x11, vidlici bych chtel alespon s 32mm nohama. Kolo chci na polnacky a lesni cesty misto gravelu (kde uz neni pohodlny). Do lesa (Rychleby atd.) mam full enduro.

Je neco vylozene spatne na nize uvedenych? Pripadne da se vybrat lepe? 

Potrebuji XL (189cm a delsi nohy - sedlo mam na soucasnem kole nastaveno 82cm stred/horni hrana sedla)

Qayron Ram mk3

Decathlon Rockrider XC120

Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Rockrider XC 50, což je\byl nejlevnější (19 990kč) model Decathlonu z XC řady. Za mě super kolo. Jediný co mi odešlo bylo ložisko v předním kole po cca 500km, ale to jsem si vyměnil doma za pár korun, nejspíše vadný kus no. 12sp SRAM SX řadí parádně i po 3k km. Kola jsem přehodil na bezduše (chtělo to teda novou pásku ta co tam byla nebyla dobře nalepená). Takže Decathlonu bych se nebál. rockrider.thumb.jpg.b9b1de2d9d2a6a6603f1463ab98e75d0.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cityfly Ten Qayron nevypada blbe. Osobne bych strasne nechtel ten SX Sram, oproti Shimanu ve stejny kategorii funguje fakt blbe, nemuzu si pomoct. Mrknul bych ete na Kross, Kellys..

 Edit: Kdyztak mrkni na bike-forum.cz, tehlech temat je tam tisic.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, cityfly napsal:

Nekupovali jste nekdo v posledni dobe nebo mate prosim doporuceni co koupit za HT kolem 30k? Staci klidne 1x11, vidlici bych chtel alespon s 32mm nohama. Kolo chci na polnacky a lesni cesty misto gravelu (kde uz neni pohodlny). Do lesa (Rychleby atd.) mam full enduro.

Je neco vylozene spatne na nize uvedenych? Pripadne da se vybrat lepe? 

Potrebuji XL (189cm a delsi nohy - sedlo mam na soucasnem kole nastaveno 82cm stred/horni hrana sedla)

Qayron Ram mk3

Decathlon Rockrider XC120

Dekuji.

Počkej si na moje.... :) full za 45k

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nebo na moje , najeto do 500 km po asfaltu, stav jako nový (je mi velké),...za 35 k 😉

DSC05301 (2).JPG
                                                                                               

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, cityfly napsal:

Nekupovali jste nekdo v posledni dobe nebo mate prosim doporuceni co koupit za HT kolem 30k? Staci klidne 1x11, vidlici bych chtel alespon s 32mm nohama. Kolo chci na polnacky a lesni cesty misto gravelu (kde uz neni pohodlny). Do lesa (Rychleby atd.) mam full enduro.

Je neco vylozene spatne na nize uvedenych? Pripadne da se vybrat lepe? 

Potrebuji XL (189cm a delsi nohy - sedlo mam na soucasnem kole nastaveno 82cm stred/horni hrana sedla)

Qayron Ram mk3

Decathlon Rockrider XC120

Dekuji.

Já kupoval nedávno toto:

https://www.probikeshop.com/en/de/kona-honzo-se-29-trail-mtb-brown-2022/300381.html

Ale není to úplně XC HT, spíš trail HT a neposílají do ČR. Řešil jsem přes www.znemecka.eu a stálo mě to navic 290,- Kč.

Jako XC HT bych bral aktuálně asi toto: https://www.kursport.cz/kellys-gate-30-2022-dark-gray-xl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Canyon má teď výprodej tak rkni třeba na https://www.canyon.com/cs-cz/horska-kola/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf/exceed-cf-5/3126.html?dwvar_3126_pv_rahmenfarbe=RD%2FBK

 

je to asi nad limit ale nižší model je je o kousek levnější ale osazením o hodně horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prolistoval jsem ještě katalogy a zjistil že dneska se dělají i gravel kola co mají pláště srovnatelné s 29" 2.0 viz například Giant Revolt (má max. průchodnost 54mm) nebo třeba Canyon Grizl je pro pláště do 50mm. 

Já nyní jezdím 5let silnici/gravel kde jsem začínal s 32mm plášti a nyní jsem na 37x622 (je to max. velikost co pobere kolo). XC jsem hledal z důvodu že většina cest co jedu je mimo silnici a ty 37mm pláště nejsou extra pohodlný při 3,5bar. Každopádně až na nemožnost nasadit širší pneu, vozit nižší tlaky a mít tak vyšší pohodlí jsem s typem kola max. spokojen. Předpokládám že na 50mm pláštích bych mohl vozit v pohodě 2,5bar což by mělo být mnohem pohodlnější.

Vozíte někdo gravel s plášti šířky 45-50mm a máte přímé porovnání s 29" HT? 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel před 14 dny okolo obchodu a nějak se to sešlo, že nedostupné kolo se na druhý den uvolnilo z italské továrny v mé velikosti (asi dobrej obchodní marketing:)), tak jsem ho nechal stáhnout do ČR... no, včera jsem se šel zeptat na košíky na bidony a k mému překvapení už ho servisák skládal. Tak jeden rychlocvak z procesu. Předávka v pátek = nejdelší dva dny v sezóně. Teď už jen chybí, aby zavolali z Carollina a můžu se rovnou rozvést. 

"Největší hrůzu mám z toho, že moje žena prodá mé kolo a hodinky za cenu, kterou jsem ji sdělil".  🙂 

 

IMG_2563.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel před 14 dny okolo obchodu a nějak se to sešlo, že nedostupné kolo se na druhý den uvolnilo z italské továrny v mé velikosti (asi dobrej obchodní marketing:)), tak jsem ho nechal stáhnout do ČR... no, včera jsem se šel zeptat na košíky na bidony a k mému překvapení už ho servisák skládal. Tak jeden rychlocvak z procesu. Předávka v pátek = nejdelší dva dny v sezóně. Teď už jen chybí, aby zavolali z Carollina a můžu se rovnou rozvést. 
"Největší hrůzu mám z toho, že moje žena prodá mé kolo a hodinky za cenu, kterou jsem ji sdělil".   
 
IMG_2563.thumb.jpg.83e1d3141749b08b8dbf96ac2c145b1d.jpg
Krása

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem šel před 14 dny okolo obchodu a nějak se to sešlo, že nedostupné kolo se na druhý den uvolnilo z italské továrny v mé velikosti (asi dobrej obchodní marketing:)), tak jsem ho nechal stáhnout do ČR... no, včera jsem se šel zeptat na košíky na bidony a k mému překvapení už ho servisák skládal. Tak jeden rychlocvak z procesu. Předávka v pátek = nejdelší dva dny v sezóně. Teď už jen chybí, aby zavolali z Carollina a můžu se rovnou rozvést. 
"Největší hrůzu mám z toho, že moje žena prodá mé kolo a hodinky za cenu, kterou jsem ji sdělil".   
 
IMG_2563.thumb.jpg.83e1d3141749b08b8dbf96ac2c145b1d.jpg
Pěkná raketa včetně cenovky

Odesláno z mého SM-G996B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kolo stihli předat už dnes.

Je to 59" - dle přepočtu XL, větší nedělají (nové rámy Oltre jsou, prej, posazené o velikost níž), dneska první svezení a nadšení, potom jsem se trochu pral s nastavením/dotahováním sedlovky, u systému fixace aero sedlovky mi tekly nervy, potom jsem tam dal málo pasty, tak mi sedlovka sjížděla, no, nakonec nejspíš bude držet, když jsem to byl testovat 🙂

 

 

IMG_2566.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Mira188 napsal:

Pěkná raketa včetně cenovky emoji38.png

Odesláno z mého SM-G996B pomocí Tapatalk
 

Zajímavostí je, že z toho bolí nohy úplně stejně jako z předešlého, levnějšího 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...