Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :)


Doporučené příspěvky

Dnes mě potěšilo, že se mi překlopil datum na Airmanech. (V neděli jsem posouval datum ve 20.55 a v pondělí se nepřeklopil a zůstal na 31. Ale naštěstí jsou švýcarské strojky dost inteligentní na to, aby takové blbce uměly rozchodit :-)) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadšený jak malý kluk o Vánocích. Ebájo se konečně pochlapilo a vyplivlo nový oblek na loď.

20210302_155731s.thumb.jpg.abb797cdfe8ee113cc194f7daac51106.jpg

20210302_155148s.thumb.jpg.6df09993a1275b80c4c28a3fea875061.jpg

20210302_155305s.thumb.jpg.f8f41e69f45458c5bf2b7c37211d0759.jpg

Jak můžete vidět z fotografií mé původní bundy a té nové, ten starý kus výbavy má už něco za sebou. Celý příběh sahá až k povodním v roce 1997. Tehdy na odstraňování škod dorazily z Německa pomocné technické jednotky THW a přivezly si s sebou pracovní goretexové !!! obleky. Ty, které byly při pracích nějak více poškozeny/nevypratelně usmoleny, byly nabídnuty těm místním, kteří s lidmi od THW v blátě a dešti makali. Můj táta byl jedním z těch šťastlivců, na které jeden z obleků vyšel. Byla to šance, aby kvalitní vybavení sloužilo dál. A tenhle kousek měl před sebou ještě pořádně dlouhou službu. S tátou strávil na moři v podstatě deset let. Pak jsme si o něj pár let losovali, když jsme zrovna měli jet na moře oba na jinou loď. Definitivně jsem oblek podědil poté, co táta musel kvůli špatnému zdravotnímu stavu s kapitánováním skončit. Oblek má napluto doslova desítky tisíc námořních mil (ne v tašce, ale na palubě na mně nebo na tátovi) a byl jsem úplně zničený, když se uvnitř bundy začala loupat páska z přelepených švů tak blbě, že se bunda stala v podstatě nenositelnou, protože zbytky lepidla škrábaly do krku a obličeje a vydrolovaly se do vlasů. Nechal bych bundu zrepasovat, ale goretex už po nějakých 15+ letech tvrdé služby přišel o naprostou většinu své voděodolnosti a zbyla z toho v podstatě větrovka. Kterou, mimochodem, znají i mnozí místní z různých Chronolodí.

412463572_jadran423.thumb.jpg.7c96eeb85fa3af7e9c4a8835ddd701ac.jpg

Měl jsem ty dva kusy hadru hrozně rád, ale i vnitřní vrstva trojlaminátu se odlepila a už prostě nadešel čas uložit oblek k zaslouženému odpočinku do krabice jako memento. Nevím, jestli to tak můžou mít i ženské, ale v tu chvíli jsem opravdu pořádně pochopil to klišé chlapa, který chodí v gatích/bundě/košili/botech až do naprostého roztrhání. Pořádně jsem to okničel. Ztratil jsem starého, věrného společníka, který mi dobře posloužil v mnoha ošemetných situacích dlouho předtím, než jsem si mohl dovolit koupit „opravdové“ jachtařské vybavení. Ta totálně vyšisovaná patina i skvrny vyprávěly své vlastní příběhy. Nikdy nezapomenu, jak mě v roce 2007 držel v suchu přitom, když jsem v podstatě „sólo“ převážel 36tunovou, 17 metrů dlouhou ocelovou plachetnici z pevniny na Elbu ve čtyřmetrových vlnách rozfoukaných mistralem a musel na přídi ručně smotat na rolfoku genu, kterou to škublo i přesto, že jsem z ní měl venku asi pětinový kapesníček.

Už pár let tu a tam slídím na německém ebaju po nějaké náhradě, ale věčně tam měli jenom malé velikosti, nebo kusy v tristním stavu. Poštěstilo se mi až minulý týden. Balíček dneska dorazil a s ním i Vánoce.

Navzdory tomu, že nový oblek postrádá všechnu tu historii, patinu a tím pádem i charakter, který je s nimi spojen, já v něm vidím dědice jeho věrného předchůdce a vítám ho, jako bych přivítal syna starého společníka, který se dlouho zdál být nenávratně ztracen. A těším se, až s tímto nově nalezeným přítelem vyrobím nové příběhy, zážitky a nějakou tu patinu.

Le roi est mort, vive le roi!

20210302_155353s.thumb.jpg.bfc8b8c22c77f7924b32cad7cda2f5a7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zjistil včera že ji mám propadlou tak dneska proběhla, info o generálním pardonu jsem četl po návratu. :) Tak mě to pobavilo. Auta mám v cajku tak není co řešit, ale přiznávám že bych v klidu prokrastinoval :D

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...