Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :)


Doporučené příspěvky

před 13 minutami, warann napsal:

Ne, tejdne. Chapu, ze to neni nic extra, nicmene ty k prazdny popelnici se postupne blizime. A vlastne nejvic me tesi, ze to je takovej postupnej, prirozenej vyvoj. 

Tak to jste dobrý 👍 Prázdný popelnice jsem viděl naposledy ve Švýcarsku, kde jsou fakt poctivý a když mají domácí zvířata, tak je vidět že to prostě jde. Tam snad žerou slepice i ten alobal :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tom4 napsal:

Tak u nás to vyřešili vloni zavedením vyvozu místo týdně ve 14 ti denních intervalech. Poplatek zůstal stejný. 

U nás také, ale k tomu vyvážejí i plast, papír a kompost. Popelnice jsme dostali zdarma, dohromady jich mám pět, každou pěkně jinou barvu ...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buržoazie. :D

Tady každej popelnici svou, kompost na zahradě, a kontejnery na tříděný odpad u hřbitova :) a klestí ze zahrady se vozí za hřiště na určené místo :D

Teda já to štěpkuju a mulčuju s tím maliny, kompost taky poctivý, suma sumárum tohotaky nějak moc nevyhodíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Tom4 napsal:

Buržoazie. :D

Tady každej popelnici svou, kompost na zahradě, a kontejnery na tříděný odpad u hřbitova :) a klestí ze zahrady se vozí za hřiště na určené místo :D

Teda já to štěpkuju a mulčuju s tím maliny, kompost taky poctivý, suma sumárum tohotaky nějak moc nevyhodíme.

Tak to mame pomerne stejny. Akorat kontejnery mame pres cestu a ne u hrbitova. A stepkovac mam teda zatim  v planu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám obyčejný z Hornbachu, větve v průměru +- násady od smetáku nechám proschnout přes léto nebo zimu někde pod stromem a pak je to rozkouše a je to. Mulčuju tím chodníčky mezi vyvýšenými záhony, malinám to svědčí moc a případné přebytky na kompost. Bezvadná věc, doporučuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Tom4 napsal:

Buržoazie. :D

Tady každej popelnici svou, kompost na zahradě, a kontejnery na tříděný odpad u hřbitova :) a klestí ze zahrady se vozí za hřiště na určené místo :D

Teda já to štěpkuju a mulčuju s tím maliny, kompost taky poctivý, suma sumárum tohotaky nějak moc nevyhodíme.

Spíš bordel, protože takových popelnic a kontejnerů nemá snad žádné město. To zase asi někdo ze zastupitelstva vymyslel nějakou dojnou kravku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás to mají zavádět na podzim, tak se toho docela bojím. Přijde mi, že spousta odpadu vytřídit jen tak nejde. Plast a papír třídím lehce už teď, ale i tak je každý týden popelnice plná. A taky se mi nechce mít barák obloženej nádobama na odpad, v létě by mi to asi moc nevonělo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Liqid napsal:

U nás to mají zavádět na podzim, tak se toho docela bojím. Přijde mi, že spousta odpadu vytřídit jen tak nejde. Plast a papír třídím lehce už teď, ale i tak je každý týden popelnice plná. A taky se mi nechce mít barák obloženej nádobama na odpad, v létě by mi to asi moc nevonělo. 

Jestli házíš i nějaké jídlo do popelnice, tak počítej s tím že v létě po deseti dnech bude plná červů.... upřímně to je na poblití. Asi koupím slepice jak waran a bude klid :D Když problém je, že se jich bojím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Tom4 napsal:

Mám obyčejný z Hornbachu, větve v průměru +- násady od smetáku nechám proschnout přes léto nebo zimu někde pod stromem a pak je to rozkouše a je to. Mulčuju tím chodníčky mezi vyvýšenými záhony, malinám to svědčí moc a případné přebytky na kompost. Bezvadná věc, doporučuju. 

Já furt řeším, kterej ten typ. Pomaloběžnej nebo rychloběžnej. Ale spíš asi ten první. Ty máš co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to už se mi stalo, občas koupím psovi u řezníka pytel kostí, jenže tam jsou i větší klouby a ty pes jen tak olíže, takže jdou za pár dní do popelnice. Nebo zbytky v konzervách atd. Slepice fakt nechci, z toho je jen další bordel a smrad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, warann napsal:

Já furt řeším, kterej ten typ. Pomaloběžnej nebo rychloběžnej. Ale spíš asi ten první. Ty máš co?

Systém toho ozubeného kola, celý to vypadá jako tenhle, foto ilustrační z netu. Suchý rozkouskuje, mokrý rozžvýká. To mokrý do kompostu ok, na mulčování nechat vyschnout. Silnější větve = úhledná drť, slabší větvičky = rozsekaný mix.

 

2021-03-24 20.02.44.png

2021-03-24 20.02.21.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Tom4 napsal:

Systém toho ozubeného kola, celý to vypadá jako tenhle, foto ilustrační z netu. Suchý rozkouskuje, mokrý rozžvýká. To mokrý do kompostu ok, na mulčování nechat vyschnout. Silnější větve = úhledná drť, slabší větvičky = rozsekaný mix.

 

2021-03-24 20.02.44.png

2021-03-24 20.02.21.png

To už by mohlo řešit i ten Liqidův problém s kostma..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kosti, masový zbytky, olej apod. do kompostu nee. Při tom delším intervalu vývozu od října do dubna se nic neděje, zbytek roku potenciálně průšvihové věci jako kosti apod. beru s sebou a při cestě přes nedaleké město mají u tříděných i kontejner na směsný odpad, který vyváží 2x týdně tak to hodím tam, na lepší řešení jsem zatím nepřišel, domácí zvířectvo nemaje. 

Olej teda slevám do petky od mléka se širším hrdlem a na to tady máme spešl kontejner. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Tom4 napsal:

Systém toho ozubeného kola, celý to vypadá jako tenhle, foto ilustrační z netu. Suchý rozkouskuje, mokrý rozžvýká. To mokrý do kompostu ok, na mulčování nechat vyschnout. Silnější větve = úhledná drť, slabší větvičky = rozsekaný mix.

 

2021-03-24 20.02.44.png

 

před 36 minutami, Tom4 napsal:

 

Model FARGO 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...