Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :)


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Tobi napsal:

Po probuzení mne potěšilo,že dneškem jsem státním zaměstnancem,neboli důchodcem 😜.

Aha, já jsem tedy stále "čekatel" :) ale neměl bys misto vstávání v deset být v 6:45 před Kauflanfem?

 

 

:D to byl vtip, gratuluji a užívej si zasloužený odpočinek  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Tom4 napsal:

Aha, já jsem tedy stále "čekatel" :) ale neměl bys misto vstávání v deset být v 6:45 před Kauflanfem?

 

 

:D to byl vtip, gratuluji a užívej si zasloužený odpočinek  :)

Ha,ha,dík za gratulaci.Pořád vstávám v 5 a nemůžu se toho zbavit,snad časem.Jo a do Kaufu to mám moc daleko😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Tobi napsal:

Ha,ha,dík za gratulaci.Pořád vstávám v 5 a nemůžu se toho zbavit,snad časem.Jo a do Kaufu to mám moc daleko😀

Neboj, to dáš:-). Já už si to nějaký čas užívám a kdybych věděl, jak je to fajn.... tak jsem snad ani pracovat nezačal.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, mtruelle napsal:

Neboj, to dáš:-). Já už si to nějaký čas užívám a kdybych věděl, jak je to fajn.... tak jsem snad ani pracovat nezačal.... 

Asi to chce jen čas.Jo ,tys šel normálně do penze,nebo do předčasného jako já ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci dráhám křivdit, ale přijde mi, že aktuální vozovej park motoráčků se od toho na fotce moc neliší, retro jako prase (alespoň teda ty jednovozový soupravy, co obsluhují trasu Praha - Neratovice, určitě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, martar napsal:

Nechci dráhám křivdit, ale přijde mi, že aktuální vozovej park motoráčků se od toho na fotce moc neliší, retro jako prase (alespoň teda ty jednovozový soupravy, co obsluhují trasu Praha - Neratovice, určitě).

Jasně, já taky nejsem retro, jen starej 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, martar napsal:

Nechci dráhám křivdit, ale přijde mi, že aktuální vozovej park motoráčků se od toho na fotce moc neliší, retro jako prase (alespoň teda ty jednovozový soupravy, co obsluhují trasu Praha - Neratovice, určitě).

 

giphy-4.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) @hopa26 , já vím, že jinde jezděj hezký moderní barevný motoráky, co vypadaj jako metro... jen holt některý trasy nemaj to štěstí. Nic proti retru a "poezii svýho druhu", jen je blbý, že stáří některejch souprav vede k častější poruchovosti (už jsem zažil i kouř a smrad valící se ze strojovny) a samozřejmě i k nízkýmu standardu pro cestující, hlavně ve vedrech.

Když už ale držíš v ruce ty noviny, mám otázku: kde se prosím dá zjistit, jaká je plánovaná denní a noční frekvence spojů na budoucí VRT Praha - Drážďany (v úseku mezi Prahou a Odolenou Vodou)? Nebo alternativně - ví se, jaká je frekvence spojů na již provozovanejch VRT? Budu to mít "na doslech" a trochu mám strach, jak často budou svištící vlaky slyšet (doteď jsme byli fakt tichá lokalita téměř bez hlukovýho smogu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potěšil mě tenhle článek, moc šancí mu nedávám, ale stejně jsem rád, že občas někdo použije zdravej rozum a jde do předem prohrané války.

 

Mnichov žalují kvůli cyklopruhům. Jsou prázdné, ucpávají ulice, vadí autoklubu - iDNES.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar , Co a jak s VRT vůbec netuším. Občas si čtu, co všechno se chystá, ale myslím že si ještě počkáme. https://zdopravy.cz/z-vidne-do-berlina-pres-prahu-za-ctyri-hodiny-slibuji-tri-ministri-81682/

Beztak to ještě 3krát upraví, pak to napadne dobročinný spolek vlaky tady nechceme a nakonec se zjistí, že by to bylo moc drahé a teda se to pro ČR neoplatí. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, hopa26 napsal:

@martar , Co a jak s VRT vůbec netuším. Občas si čtu, co všechno se chystá, ale myslím že si ještě počkáme. https://zdopravy.cz/z-vidne-do-berlina-pres-prahu-za-ctyri-hodiny-slibuji-tri-ministri-81682/

Beztak to ještě 3krát upraví, pak to napadne dobročinný spolek vlaky tady nechceme a nakonec se zjistí, že by to bylo moc drahé a teda se to pro ČR neoplatí. 

 

 

Sám moc dobře víš, že tenhle projekt je na stole cca tu dobu, co ty jezdíš na mašině. Já o ní slyšel už ve škole a to už je sakra skoro 30 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7 Evidentně to jde i v Praze, jenom je potřeba do těch magistrátních zmrdů napojených na AutoMat bušit - viz https://www.idnes.cz/praha/zpravy/plzenska-magistrat-vrati-dva-pruhy-stiznost-motol-kritika.A210531_610626_praha-zpravy_rsr

Teď ještě aby se v senátu podařilo smést ten Šulínkův a Scheisherrův paskvil o povinném odstupu 1,5 metru od cyklistů, k radosti fízlů za 7 bodů + půl roku bez řidičáku... :yucky:

Vlaky a dálnice netřeba pitvat - buď půjdeme čínskou cestou a u podobných strategických staveb proběhne vyvlastňování ve státním/veřejném zájmu, nebo dál budeme v nových vlacích drncat po starých kolejích, pomaleji než za Franty Procházky... Je rok 2021 a tenhle přelidněný pidistát je už teď v pořádných sračkách, když necelých 200km mezi 2 největšími městy zabere bez záruky 2-3 hodiny, jedno jestli po vymletých kolejích a nebo po jediné rozjebané "dálnici" bez možnosti rozumné objížďky :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Radek124 napsal:

@kuncák7 Evidentně to jde i v Praze, jenom je potřeba do těch magistrátních zmrdů napojených na AutoMat bušit - viz https://www.idnes.cz/praha/zpravy/plzenska-magistrat-vrati-dva-pruhy-stiznost-motol-kritika.A210531_610626_praha-zpravy_rsr

Teď ještě aby se v senátu podařilo smést ten Šulínkův a Scheisherrův paskvil o povinném odstupu 1,5 metru, k radosti fízlů za 7 bodů a půl roku bez řidičáku...

Vlaky a dálnice netřeba pitvat - buď půjdeme čínskou cestou a u podobných strategických staveb proběhne vyvlastňování ve státním/veřejném zájmu, nebo dál budeme v nových vlacích drncat po starých kolejích, pomaleji než za Franty Procházky... Protože tenhle pidistát stát je už teď v pořádných sračkách, když necelých 200km mezi 2 největšími městy trvá bez záruky 2-3 hodiny, jedno jestli po vymletých kolejích a nebo po jeidné rozjebané "dálnici", za které doteď není regulérní záloha...

Jo, o tom vím. Už jsem to někde komentoval. Tolik zbytečně vyhozenejch peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, hopa26 napsal:

@martar , Co a jak s VRT vůbec netuším. Občas si čtu, co všechno se chystá, ale myslím že si ještě počkáme. https://zdopravy.cz/z-vidne-do-berlina-pres-prahu-za-ctyri-hodiny-slibuji-tri-ministri-81682/

Beztak to ještě 3krát upraví, pak to napadne dobročinný spolek vlaky tady nechceme a nakonec se zjistí, že by to bylo moc drahé a teda se to pro ČR neoplatí. 

 

 

Díky. Já apriori proti vlakům nic nemám, jezdím s nima rád, jen jsem mírně v šoku z toho, že v tomhle státě se strategická budoucí trasa VRT (po léta v mapách zakreslená včetně ochranných pásem) zničehonic přeloží někam úplně jinam. Že by se to nerealizovalo, tomu nevěřím, je to jeden z páteřních celoevropskejch tranzitů. Nějak se s tím holt vyrovnám, ale je to neuvěřitelnej šlendrián, vzalo mi to zbytky důvěry v systém.

@African super klubovna, to si potomci užijou! Dcerky mají něco podobnýho (menšího) a jsou tam zalezlý furt, ovšem to tvoje je prostorově jinej level - paráda 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martarNevím jak to dopadne v tuzemských podmínkách, kdy se přes všechny sliby po stejných kolejí honí jak rychlíky tak náklaďáky - ale co si pamatuju třeba z Itálie, tak svištící frndolíno jsem na rozdíl od rozhrkaných lokálek ani nezaznamenal. Totéž u nás v údolí - sice to zdaleka není VRT, ale Siemensy i ty plzeňské tramvaje na 200 metrů prakticky nejsou slyšet, zato jedna blbá skřípající noční regionova a nebo 2*dýzlem taženej nákladní vlak generují kravál jak "Sergejové" před 40 lety :weird:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...