Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :)


Doporučené příspěvky

O víkendu jsme si udělali s přáteli výlet do Plzně - Loosovy vily, synagoga, pivovar, kavárny, hospůdky....

a navíc jsem si přidělal práci, v jedné z vil byl stůl architekta Karla Lhoty, někdy z 20tých let a já ten samý mám v práci v jedné dílně - žena zavelela zrenovovat

 

image000000 (10).jpg

image000000 (9).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, safi napsal:

Krásné fotky. Někdy bych to rád vyzkoušel. Asi blbý dotaz - proč oldschoolové army vybavení a ne žádné high-tech outdorové oblečení / výbava? 

Trampovanie a turistika sú dve síce podobné, ale napriek tomu rozdielne disciplíny :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

328550016_491716013140912_3090107063682769974_n.jpg.7465ed3327469f13a913294bc553b898.jpg

před 15 hodinami, African napsal:

Parádnícký jste to měli 👍

Jo, bylo to super a jako bonus nám Fabián aspoň trochu nasněžil...

před 15 hodinami, safi napsal:

Krásné fotky. Někdy bych to rád vyzkoušel. Asi blbý dotaz - proč oldschoolové army vybavení a ne žádné high-tech outdorové oblečení / výbava? 

Protože tradiční tramping je 90% strádání a malý kousek romantiky 😉 myslím, že @Honza.manta by Ti asi odpověděl stejně ... prostě to máme rádi... 

před 4 hodinami, safi napsal:

Jakože tramping je více o samotném táboření, partě a zpěvu na kytaru u táborového ohně? A snaha být co nejblíže přírodě?  

Nejsej si jistý, zda to definovat přímo takto, nicméněm i kousek toho tam taky je... typickým příkladem toho, že tramping je "utrpení" bude asi ježdění s USárnou, nejnepraktičtějším batohem, který kdy byl vymyšlen 😉

328550016_491716013140912_3090107063682769974_n.jpg.7465ed3327469f13a913294bc553b898.jpg

Ta moje je ročník 1942

IMAG1900.thumb.jpg.ba2daa843b5e2cfc292b073e5df9dade.jpg

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení. Já byl trampingen dotčen jenom hudebně, protože otec poslouchal Greenhorny a Brontosaury. Jo a jako dítě jsem byl součástí pražského indiánského kmene, leč po každé kmenové víkendové výpravě jsem onemocněl na 3 týdny chřipkou nebo angínou a pak mi to matka zakázala :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este, ze ja vandruju, bo Usarnu sem nosil ve starych drevnych dobach, nez sem sehnal Gemu. A i ta uz je v propadlisti. A jak pises, Usarna je nejcypatejsi mozny bagl. Kdyz mne chytne nadech minulosti mam Tele, rok 1944. Obcas taky vyrazim "v dobovkach", ale uz mam rad sve pohodli, takze sem za tech bezmala 40 let vyladil kombinaci vystroje, co mi vyhovuje. Nicmene o vikendu je v Udoli Sycku vitani snezenek, tak tam par pravovernych trempu dorazi. A ja, coby vandrak, to tam jen doplnim 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, safi napsal:

Krásné fotky. Někdy bych to rád vyzkoušel. Asi blbý dotaz - proč oldschoolové army vybavení a ne žádné high-tech outdorové oblečení / výbava? 

Ono to staré US army oblečení je nejpraktičtější. Navíc vydrží téměř všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2023 v 20:09, Lynx12 napsal:

Kdybyste s Mantákem aspon něco řekli předem, mohl jsem se na Vás někde napojit nebo se zastavit - byl (spal) jsem na Valdeku a pak směr Strašice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, kuncák7 napsal:

Kdybyste s Mantákem aspon něco řekli předem, mohl jsem se na Vás někde napojit nebo se zastavit - byl (spal) jsem na Valdeku a pak směr Strašice.

My byli na Hřebenech... tak někdy příště 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2023 v 8:16, gunman napsal:

O víkendu jsme si udělali s přáteli výlet do Plzně - Loosovy vily, synagoga, pivovar, kavárny, hospůdky....

a navíc jsem si přidělal práci, v jedné z vil byl stůl architekta Karla Lhoty, někdy z 20tých let a já ten samý mám v práci v jedné dílně - žena zavelela zrenovovat

 

image000000 (10).jpg

image000000 (9).jpg

taky máme v práci takový stůl, takový měli v Hříšných lidech města Pražského, jak je tam pan rada sprdnul že ty lahváče patří do spodního šuplíku. On je totiž dvojitý, hluboký, původně asi na šanony. A má to výsuvné pultíky na svačinu aby se nenadělal svinčík na stole. A podobnou židli máme taky, měl ji oblíbenou kdysi můj vedoucí, z ní nevypadneš ani úplně vožralej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, PepaSFI napsal:

taky máme v práci takový stůl, takový měli v Hříšných lidech města Pražského, jak je tam pan rada sprdnul že ty lahváče patří do spodního šuplíku. On je totiž dvojitý, hluboký, původně asi na šanony. A má to výsuvné pultíky na svačinu aby se nenadělal svinčík na stole. A podobnou židli máme taky, měl ji oblíbenou kdysi můj vedoucí, z ní nevypadneš ani úplně vožralej.

Geniální...😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2023 v 8:16, gunman napsal:

O víkendu jsme si udělali s přáteli výlet do Plzně - Loosovy vily, synagoga, pivovar, kavárny, hospůdky....

a navíc jsem si přidělal práci, v jedné z vil byl stůl architekta Karla Lhoty, někdy z 20tých let a já ten samý mám v práci v jedné dílně - žena zavelela zrenovovat

 

image000000 (10).jpg

image000000 (9).jpg

Krásný stůl, také mame takovy, trochu světlejší. Ten jakoby dvojity šuflik byl na umístění kastrolu na oběd. Taky mě tam navrchu chybí stahovací roletka.. Upevňovací dirky v desce jsou.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...