Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :)


Doporučené příspěvky

V 17. 3. 2023 v 18:26, j.e.n.i.k.82 napsal:

1. Proč to trvalo tak dlouho? 

2. Kdo tam pro něj pojede? 

Je to jen plácnutí do vody. 

ad 1. Jak dlouho to trvalo? Víš to? Pokud jsem dobře četl, je to za únosy dětí. To je problematika, která je (v rámci konfliktu na Ukrajině) poměrně mladá. Takže píšeš, proč to trvalo tak dlouho. Ptám se, jak dlouho to tedy bylo od návrhu do vydání rozhodnutí. Asi to víš, prosím, odpověz.

ad 2. Proč by tam někdo jezdil? Působnost ICC je omezena pouze na země, které jsou signatáři Římského statutu. Rusko mezi nimi není. Takže pro něj nikdo nepojede, protože by tam neměl žádné pravomoci. Tvá otázka svědčí o hluboké znalosti problematiky načerpané na Vysoké škole života.

ad 3. Tvrdíš, že je to jen plácnutí do vody. Plácáš akorát Ty. Je to velmi důležitý signál k mezinárodnímu společenství.

V této debatě, prosím, pokračujme, bude li důvod, v Žumpě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, vaba napsal:

Večer si mi pochlubila přítelkyně, že se jí povedlo zaparkovat do mezery a nic neodřela. Musím ji odpoledne pochválit, že to už umí 

 

Jeste musis napsat, kterym autem parkovala 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, vaba napsal:

Večer si mi pochlubila přítelkyně, že se jí povedlo zaparkovat do mezery a nic neodřela. Musím ji odpoledne pochválit, že to už umí 

IMG_20230323_060251438.jpg

Hm, moc pěkne zaparkováno 🤣🤣🤣. Chodí u vás měšťáci často? Že by ta pochvala byla se vším všudy 🤣.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, kuncák7 napsal:

Hm, moc pěkne zaparkováno 🤣🤣🤣. Chodí u vás měšťáci často? Že by ta pochvala byla se vším všudy 🤣.

Jako že parkuje v křižovatce? To je cajk, je to T. Přes noc se parkuje i v oblouku - tak do cca 8:30. Potom jdou ze služby na přechodu, a kdo nepřeparkuje, dostane odpustek 500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

Jeste musis napsat, kterym autem parkovala 😉

Jooo, ta Oktávka. Ten Mercedes je tam již "na stálo", několik sezón - vlstního důchodce, a ten ho jen ometá, nejezdí. Ale koukám, že ten za ním ho "líbá",

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, vaba napsal:

Jako že parkuje v křižovatce? To je cajk, je to T. Přes noc se parkuje i v oblouku - tak do cca 8:30. Potom jdou ze služby na přechodu, a kdo nepřeparkuje, dostane odpustek 500,-

Já Tecko pochopil, ale umí být napaditi 🤣, alespoň u nás. Zaparkovala ale jinak moc pěkne,aby ti neodrela nárazníky a elektrony o obrubník. Pochvala je na místě 🤣. Mladší neteř by tohle zatím nedala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, kuncák7 napsal:

Já Tecko pochopil, ale umí být napaditi 🤣, alespoň u nás. Zaparkovala ale jinak moc pěkne,aby ti neodrela nárazníky a elektrony o obrubník. Pochvala je na místě 🤣. Mladší neteř by tohle zatím nedala.

Tak to ji doma pochválím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, vaba napsal:

Jako že parkuje v křižovatce? To je cajk, je to T. Přes noc se parkuje i v oblouku - tak do cca 8:30. Potom jdou ze služby na přechodu, a kdo nepřeparkuje, dostane odpustek 500,-

Máte tam mít modré zóny, to se pak dá parkovat legálně i na T křižovatce:-) Spíše než pokuty bych se bál ptačího trusu. Na sluníčku dokáže napáchat škody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo, ta Oktávka. Ten Mercedes je tam již "na stálo", několik sezón - vlstního důchodce, a ten ho jen ometá, nejezdí. Ale koukám, že ten za ním ho "líbá",
Tam se tak stoji normalne snad az ke krizovatce ke gdm a mestaci to neresi ne? Nebo ze by jo?

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Prochy68 napsal:

Tam se tak stoji normalne snad az ke krizovatce ke gdm a mestaci to neresi ne? Nebo ze by jo?

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

Právě před křižovatkou se objevily žluté čáry cca 10 m, a je po ptakach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potesila mne nova primarni celovka.....

Puvodni primarni Petzl Myobelt XP jsem koupil v roce 2006. Funguje doted. A jako bunkrak muzu spolehlive prohlasit, ze si odsvitila urcite 10 000 hodin. Vetsinu casu, kdy nebyla na hlave, byla v kapse, cili zadne zachazeni v rukavickach. Kdyz sem pred 5-ti lety koupil novou sekundarni celovku Petzl Actik Core, tak jsem zjistil, ze prece jen uz stara Myobeltka sviti tak nejak hur. Nehlede k tomu, ze puvodni gumo-textilni popruhy uz jsou dost smutne. Bylo na case poridit novou primarku. A dnes dorazila a muzu rict, ze je to uplne jiny svet. Vybiral sem ji asi pul roku. A nakonec jsem zmenil znacku a po 17-ti letech, kdy mi verne slouzil Petzl jsem presel k Fenixu.

Snad mi bude muj primarni Fenix HM65R verne slouzit alespon 15 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Xenomorfus napsal:

Potesila mne nova primarni celovka.....

Puvodni primarni Petzl Myobelt XP jsem koupil v roce 2006. Funguje doted. A jako bunkrak muzu spolehlive prohlasit, ze si odsvitila urcite 10 000 hodin. Vetsinu casu, kdy nebyla na hlave, byla v kapse, cili zadne zachazeni v rukavickach. Kdyz sem pred 5-ti lety koupil novou sekundarni celovku Petzl Actik Core, tak jsem zjistil, ze prece jen uz stara Myobeltka sviti tak nejak hur. Nehlede k tomu, ze puvodni gumo-textilni popruhy uz jsou dost smutne. Bylo na case poridit novou primarku. A dnes dorazila a muzu rict, ze je to uplne jiny svet. Vybiral sem ji asi pul roku. A nakonec jsem zmenil znacku a po 17-ti letech, kdy mi verne slouzil Petzl jsem presel k Fenixu.

Snad mi bude muj primarni Fenix HM65R verne slouzit alespon 15 let. 

Fenix vypadá krutopřísně, dělají dobré čelovky 👍 A přesně jak píšeš, já mám stejně tak dlouhá léta Black Diamond, nesmrtelná záležitost. Koupil jsem ale manželce nového Petzla se stejnou lumi a najednou jsem zjistil jak je ta moje za ta léta vyčichlá 😁 Takže letos bude také radost, zůstávám věrný značce a jelikož se potrebuji sychrovat i klasickými bateriemi, tak jsem předběžně vybral Storm 450. Tak přeji fajnové svícení :cheers:

https://www.rockpoint.cz/celovka-black-diamond-storm-450_z10737/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri, Black Diamond sou fajn celovky, zvazoval sem od nich sekundarku z podobneho duvodu, jak pises. Nakonec mam tu Actik core od Petzlu, kdy je tam nabijeci clanek, ktery lze v pripade potreby (kdyz nemas kde dobit) nahradit trema AAA baterkama. Kapacita i proud dodavany clankem je vetsi. Nabiji se primo clanek, ma microUSB vstup. Primarku jsem hledal ve vodach trochu vetsiho vykonu i kapacity clanku. Tam sem si dovolil jit do vyssi hmotnosti a jisteho diskomfortu, kdybych chtel clanek nahradit nejakou baterii. A samozrejme i ta cena je trochu vys. V podzemi nebo na vandry nosim vzdy dve celovky a chemicke svetlo ;-).

Tak at Ti nova celovka dobre slouzi a dela Ti radost! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prochy, "tecko" je novejsi verze, takovy facelift ;-). Ma jine zdroje svetla (diody). Ma i jine rizeni vykonu. Tedy tim i vykonejsi svetlo a navic ma cervenou diodu. Nevyhoda je v trochu nizsi dobe sviceni. A nejde pridelat na drzak na helmu. Navic pro mne je ten popruh na temeni dulezity, bo kdyz mam na hlave celovku treba 16h v kuse a mam ji obepnutou, aby mi nepadala, zacne me bolet hlava. S popruhem na temeni ji muzu mit vyrazne volneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 3. 2023 v 19:14, mAra_ napsal:

Malá není na Velikonoce doma (jede s babičkou k moři), tak jsme si je udělali dneska... Nápad s roztavenými voskovkami nebyl dobrý 😄

Ale na stará kolena se že mě stává hospodyňka.... 

PXL_20230326_114812333.jpg

PXL_20230326_165936018.jpg

PXL_20230326_131414444.PORTRAIT.jpg

Popravdě ? Líbí se mi to a pro mladou to musel být zážitek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...