Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :)


Doporučené příspěvky

Já svou první rybičku ukořistil ve druhé třídě na táboře - v roce 1982 mě v Ledečském železářství stála krvavých 2,50 Kčs, za které tehdy mohly být celé 2 točené zmrzliny a nebo jedna hnusná žlutá žbrunda v kelímku, dobrá leda na vábení vos. Myslím že to tehdy prodávali bez krabičky, jenom s přilepenou psanou cenovkou - a bývalo to neskutečně tupé a prakticky nenabrousitelné kopyto s vaklem už z výroby, takže nějaké nabroušení běžným kolečkovým ostřičem (nebo nedejbůh o rantl na náměstí) a vystrouhání lodičky z kůry s tím absolutně nehrozilo a po pár otevřeních se ten krám začal dezintegrovat. Když to křivé neštěstí po návratu viděl děda, radši mi dal svého starého “mikováka s kotvičkou”, otvírákem na flašky/konzervy a mizerným linerlockem jištěnou (a překvapivě ostrou - ještě ten den jsem se při zkoušení jak drží fest pořezal) čepelkou, šílené jak to letí… :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO, rybička jako nůž byl úplně k ničemu.To se prodávalo jako rohlíky, když na výletě naběhlo 20 ogarů do průmyslovky a každý si za drobné koupil rybičku.Vyhodil ji poté co se s ní snažil uřezat a ořezat prut na špekáčky.Krám neuvěřitelný. Nože na řezání byli jiné.Tuhle nostalgií nechápu.

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO, rybička jako nůž byl úplně k ničemu.To se prodávalo jako rohlíky, když na výletě naběhlo 20 ogarů do průmyslovky a každý si za drobné koupil rybičku.Vyhodil ji poté co se s ní snažil uřezat a ořezat prut na špekáčky.Krám neuvěřitelný. Nože na řezání byli jiné.Tuhle nostalgií nechápu.

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk


Na prut a spekacky naprosto v pohode, i kdyz to nechapes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rybička rozhodně ano - jeminkote když si vzpomenu, kolik sem jich kdysi dostal v Praze v železářství jako malej špunt od té hodné paní Černé v zástěře, byla to taková modrá s bílými puntíky, vždycky se rozhlídla, jestli se nikdo nekouká, otevřela šuplík vitríny a s úsměvem a vlídným pohlazením po vlasech mi ho podala- eh to byly časy, skutečně neskutečně krásný časy. To eště člověk netušil, co ho teprv čeká. Jasně, rybička se rozpadla snad do druhýho dne, ale o to tu přece nejde. Chtěl sem zítra zajet na nákup do Globusu, ale tímto měním nákupní koordináty. Jen ta hodná paní už tam nebude 😢 V podstatě kdykoliv vidím rybičku, nebo se o ní někdo zmíní, hned vidím paní Černou, jak tam stojí u pultu a už zdálky se na mě usmívá... rybička, to je symbol! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Nick06 napsal:

IMHO, rybička jako nůž byl úplně k ničemu.To se prodávalo jako rohlíky, když na výletě naběhlo 20 ogarů do průmyslovky a každý si za drobné koupil rybičku.Vyhodil ji poté co se s ní snažil uřezat a ořezat prut na špekáčky.Krám neuvěřitelný. Nože na řezání byli jiné.Tuhle nostalgií nechápu.

Odesláno z mého M2006C3MNG pomocí Tapatalk
 

To je škoda. Potom nepochopíš dost věcí 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...