Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :)


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, gunman napsal:

Žena týden nespala,  dceři se přijímačky moc nepovedly, takže na odvolání  a to čekání bylo dlouhé 🙂 

Ještě tě čeká dlouhá cesta 🤣. Ale jinak gratuluju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2022 v 13:48, M.K. napsal:

Potesujici, ze se Ti zda dobry nebo, ze hlasuje proti zvysovani ur.sazeb?

Jinak ja jsem Michla parkrat videl kdyz delal jeste v Raiffce. Dokonce jsem ho pak potkal nekde v hospode a asi si tykame. Na nejakou analyzu je fajn. Nicmene myslim, ze guverner byt nema. On v CNB uplne neplni sve povinosti a ani chovanim mi to nesedi. Nejradeji bych tam videl Mojmira (to uz samozrejme nejde), dobre se mi jevi asi i Dlouhy. Nicmene i Mora a Nidetsky by byli lepsi. A to si myslim, ze sazby uz jsou prepalene. Kdyby byly zakladni repo kolem 3%, tak s tim jsem celkem ok... 

Michl se svym chovanim a vystupovanim dost diskvalifikuje v mych ocich. No a pak jeho pristup k nekterym vecem. Jakoze jeho nazor, ze ma centralni banka drzet neco v kryptu atd..to je naprosto mimo kontinuitu te instituce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, zceyee napsal:

Nezastavam k tomu zadny postoj, ale proc je zlato OK a BTC uz ne?

Hm. Tak predne ja myslim, ze ani to zlato neni nutne. Myslim, ze v nasi ekonomice se ma centralni banka soustredit na menovou stabilitu a obecne monetarni politiku. Toto neni vubec jeji uloha.

K BTC to je ciste spekulativni vec. Do toho narozdil od zlata, ktere je samostatne nejak pouzitelne. Btc proste neni mena a nema to s ni nic spolecneho. To uz muzou kuoovat nft, je to vec bez stability, pokud do krypta chce nekdo investovat, prosim. Ale muze to byt nejaky totalne minoritni podil, do cnb to nepatri. 

Michl je dost populista a to dost nahodny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, vojta1 napsal:

Hm. Tak predne ja myslim, ze ani to zlato neni nutne. Myslim, ze v nasi ekonomice se ma centralni banka soustredit na menovou stabilitu a obecne monetarni politiku. Toto neni vubec jeji uloha.

K BTC to je ciste spekulativni vec. Do toho narozdil od zlata, ktere je samostatne nejak pouzitelne. Btc proste neni mena a nema to s ni nic spolecneho. To uz muzou kuoovat nft, je to vec bez stability, pokud do krypta chce nekdo investovat, prosim. Ale muze to byt nejaky totalne minoritni podil, do cnb to nepatri. 

Michl je dost populista a to dost nahodny...

Ja nechci nic primo vyvracet, samozrejme si uvedomuju ze je spoustu ruznych pohledu na vec, ale jakou optikou, resp. z ceho vychazis pro tvrzeni ze BTC neni mena a nema s ni nic spolecneho?

Ja se domnivam, ze BTC ma velmi podobne vlastnosti jako zlato a spoustu dalsich vyhod oproti zlatu, napr. likviditu. Samozrejme nevyhody ma taky, asi nejvetsi bude kolisani ceny, to nepopiram. Proto me to zajimalo. Jestli to ma v CNB co delat to netusim, treba by k tomu vedel vic @Patrik

Btw, ze je nekdo populista / autista / zoofil, atd. jeste nutne nezamena ze to za cim stoji nebo co vymyslel je defaultne spatne. Nezastavam se ho, popravde ani nevim o koho se jedna, spise obecne ten argument neberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, vojta1 napsal:

Potesujici, ze se Ti zda dobry nebo, ze hlasuje proti zvysovani ur.sazeb?

Ano, šlo mi primárně o ty sazby... Jinak jeho veřejné vystupování se mi líbí. Přiznám se, že k dalším věcem, cos psal, si netroufnu se vyjadřovat (zejm. BTC), není to můj škopek piva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, M.K. napsal:

Ano, šlo mi primárně o ty sazby... Jinak jeho veřejné vystupování se mi líbí. Přiznám se, že k dalším věcem, cos psal, si netroufnu se vyjadřovat (zejm. BTC), není to můj škopek piva...

Jasne rozumim. Ten BTC to je spis takova blbost. On se dlouhodobe vyjadruje, ze ma CNB delat nejaky investicni fond narodniho bohatstvi, coz je z meho pohledu uplna kravina. On obecne vzdycky praskne nejakou blbost a pak za prachy CNB jede na nejaky seminar se svou kockou do US, Jizni Ameriky atd.. a nakonec na nej treba ani neprijde. Proste si tak vyleti. A k lidem se tam chova jako prase, kdyz do banky nahodou dojde. Zdroj (asi 8 lidi co znam v CNB z ruznych pozic). Obecne asi neznam nikoho a to se v prostredi investment bankingu porad celkem pohybuji, kdo by ho mel rad.

Ale tak treba to vezme zodpovedne, hloupy neni. A CNB se za nej nebude muset omlouvat na Twitteru. On obcas napsal Tweet a do 30min CNB davala, ze nazory nekterych clenu rady se neztotoznuji s oficialnim postojem banky 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2022 v 0:30, zceyee napsal:

Ja nechci nic primo vyvracet, samozrejme si uvedomuju ze je spoustu ruznych pohledu na vec, ale jakou optikou, resp. z ceho vychazis pro tvrzeni ze BTC neni mena a nema s ni nic spolecneho?

Ja se domnivam, ze BTC ma velmi podobne vlastnosti jako zlato a spoustu dalsich vyhod oproti zlatu, napr. likviditu. Samozrejme nevyhody ma taky, asi nejvetsi bude kolisani ceny, to nepopiram. Proto me to zajimalo. Jestli to ma v CNB co delat to netusim, treba by k tomu vedel vic @Patrik

Btw, ze je nekdo populista / autista / zoofil, atd. jeste nutne nezamena ze to za cim stoji nebo co vymyslel je defaultne spatne. Nezastavam se ho, popravde ani nevim o koho se jedna, spise obecne ten argument neberu.

Ono s BTC je to komplikovanější. Aktuálně je oficiální měnou dvou států - Salvadoru (paralelně vedle amerického dolaru) a Středoafrické republiky. Takže lze říci, že jde o měnu, což samozřejmě nijak negarantuje její hodnotu (stejně jako nic negarantuje hodnotu "papírových" měn). Zajímavé je to ale z hlediska práva a případného danění zisků ze zhodnocení, byť ČNB se naposledy vyjádřila že BTC za měnu neuznává a tedy finanční úřady zatím budou postupovat jako by o měnu nešlo (než to někdo zažaluje).

Co se týče udržení, zvýšení či snížení hodnoty - to nikdo nedokáže odhadnout. Může jít o "tulipánovou horečku". Také se domnívám, že pokud by významné státy (USA, EU) měly pocit, že BTC ohrožuje jejich ekonomiku, mají páky na to, jak jeho používání potlačit. Stačí postavit zeď mezi legální ekonomikou a BTC, tj. zakázat nákup, prodej, směnu a vůbec jakoukoliv manipulaci s BTC pod přísnými tresty. Běžné obyvatelstvo pak od kryptoměn uteče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...