Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nejstarší dcera projevila zájem udělat si v 21 letech zbrojní průkaz. Naučil jsem ji, co umím a dnes složila zkoušky na všechny skupiny. Mám radost.

Starym lidem se doporucuji spis sprchovy kouty

a kourili startky a marsky
Nejdříve stébla obilí až pak na stavbě u tety marsky od zedníků.
Ale táta vypráví často historku jak pásli jako kluci krávy a nějaký děda jim řekl, že je naučí kouřit fajfku, když mu pohlídají kozy. Pak jim do tabáku dál nastrouhané kopyta a všichni blili celou noc ani do školy nešli.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Jo, Dva divoši, to byla dobrá četba ... jen teda nemám paperback, ale tvrdý zelený desky.

Já zas měl oblíbenou frázi "Měli bysme si pořídit psa, nebo nám někdo ukradne zuby z huby a my to poznáme až se vrátí pro dásně." (asi to není přesná citace, ale takhle si to pamatuju).

Jó to byly časy, tuhle knížku jsem taky mohl, taky si pamatuju to "oranžové vydání".

Zajímavé že nad spolužákama ujíždějícíma na "májovkách" jsem si už tehdy klepal na čelo, že je to (proti Verneovkám, které jsem měl sjeté komplet snad od druhé třídy) jak naivní pionýrská agitka... :speak_cool:

Edited by Radek124
Jó to byly časy, tuhle knížku jsem taky mohl. Zajímavé že nad spolužákama ujíždějícíma na "májovkách" jsem si už tehdy klepal na čelo, že je to (proti Verneovkám, které jsem měl sjeté komplet) jak naivní pionýrská agitka... :speak_cool:
Jj měl jsem to podobně. Mayovky jsem taky nemusel. Spíš takový ty "reálnější" příběhy. A pak jsem v knihovně objevil nějakou knížku, ve které byly celkem dobře popsané a nakreslené indiánské zbraně. To jsem hned doma rozjel výrobu. Naši vyšilovali, že si něco udělám, ale naštěstí to odneslo jen nějaké tátovo nářadí.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

před 3 hodinami, Prochy68 napsal:

Uz to psal Hasna ze bylo i zelene paperbackove vydani, ja mam ale tohle

divosi.PNG.c70b3b02ff72bcdc3c8a36b94db78ac9.PNG

Tuhle knihu jsem tak moc toužil mít, že jsem zvažoval, že ji jako ztratím a nevrátím do knihovny

před 2 hodinami, potapec napsal:

Taky mám zelenou vázanou verzi. Super knížka. Dík za připomenutí.

DSC_6778-01.thumb.jpeg.6757740fd2199b31159e2c40bdb92bb0.jpeg

Když jsem ji četl, tak jsem potom obcházel JZD, okukoval krávy a přemýšlel, jestli by jejich kůže mohla nahradit bizoní kůži na pravé indiánské oblečení 🙂

Mayovky mám doteď skoro všechny, verneovky jsem začal číst o dost později. A Dva divochy mám v zelených deskách. Jo to byla doba :-)).