Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, tikzot napsal:

Pockej - vona k tomu jeste vydala statement vole;-) ta nejni blba;-)

 

Tak tomu říkám pořádný double down. Ne, já jsem neudělala chybu a nepletu si pojmy z dojmy. "Moře zůstává u břehu ... z důvodu připlouvání a odplouvání lodí." "O dalších záležitostech, jako je příliv a odliv, jsem nemluvila." "...že tady probíhá regulace mořské hladiny, jistě z mé strany nebyla odborně podložena ..."

Stačí říct sorry, to jsem si to s něčím popletla. Ne. Všichni ostatní jsou debilové, jenom já jsem letadlo.

A ještě ta bohorovná hláška "Komu není znám pojem "přístav", nechť využije síly Googlu." NTVL, to bych chtěl mít doma.

Mimochodem, tady je přílivová tabulka pro Cuxhaven, z níž je patrné, že tu rozdíl hladin v semidiurnálním slapovém cyklu činí okolo 3 metrů. Nehledě na to, že podle pravidla dvanáctin bývá nárůst/pokles u maxim pomalejší (hladina se mění o 1,2,3,3,2,1 dvanáctin rozdílu mezi hladinami z maxima přílivu do maxima odlivu a pak zase ,1,2,3,3,2,1 dvanáctinu), čili v okolí maxima zůstává cca 2 hodiny a pak to začne šupem ubývat/přibývat), nepochybně to ňuňiňě na pláži s tak pozvolným klesáním dna to vážně může připadat jako chvilka, kdy tam ta voda "zůstává".

Cux.jpg.870078d48b1b1fc4c335c0c8e11b5ef2.jpg

Je logické, že za maxima přílivu bude zvýšený provoz lodí vyplouvajících či zaplouvajících do přístavu. Slečna ovšem jaksi zaměnila korelaci a kauzalitu, případně ve svém parádním oficiálním vyjádření kauzalitu úspěšně obrátila. "Moře zůstává u břehu ... z důvodu připlouvání a odplouvání lodí."

A ne, hladinu moře v okolí Cuxhavenu v širokém ústí Labe skutečně nelze v žádné praktické míře nějak uměle cíleně regulovat.

Plavební kanál u Cuxhavenu je sice dost hluboký, ale stejně je fajn mít za přílivu 3 metry "fóra" navíc. Zato ta oblast osuchu (zeleně) u místních pláží je docela velká a moře tam opravdu uteče daleko.

1760754211_Cux2.thumb.jpg.4808beaa82f912dc26b99186cabc1df9.jpg

Lodě samotné mohou výšku hladiny krátkodobě ovlivnit, ale to ta vodní plocha a blízké ovlivněné pobřeží musí vypadat jinak. Viz např. video z Fort Lauderdale, kde skutečně velké lodě vytvářejí lokální minitsunami na pláži u úzkého výjezdu. Ale to na pláži u Cuxhavenu opravdu nebude ten případ.

Bremerhaven má pak masivní zdymadla. Ale tím z bazénu přístavu vážně nevyteče tolik vody, aby to na půl hodiny zvedlo v okolí hladinu o nějakou znatelnou míru. Na malé místní plážičce to možná občas něco málo udělá, ale ne na půl hodiny.

 

Cux.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dát jí to hufnor na “sociálno”, nechali by mu obratem zablokovat účet za “hate speech”, protože svým elaborátem si dovolil madamme “ifluenzerce” i jejím “podporovatelům” a “followerům” až příliš explicitně naznačit jací jsou omezenci (aniž by použil “odpustkové” hashtagy pro “vládní spiknutí”, “činnost mimozemšťanů”, “boží vůli”, “me-e-e tuuu” a “dyškriminaci teplých/blbých/barevných”) 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijede takhle Andrej do jedné zapadlé vesnice na Šumavě na návštěvu. Probírá se starostou, co všechno je trápí. ,, Tak pane starosto, co byste potřeboval ze všeho nejvíc?" Starosta: ,, Nejvíc nás trápí dvě věci. Za prvé. Jsme daleko od města a chybí nám tu hasičská zbrojnice. A za druhé..." ,, Moment", přeruší ho Andrej. Vytáhne mobil, deset minut do něj mluví, pak se otočí a povídá: ,, Tak je to vybavené, příští pondělí se začne stavět a do měsíce je hotovo. A co ten druhý problém?" Starosta: ,, No vůbec tu nemáme signál od žádného mobilního operátora."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Duke650 napsal:

Přijede takhle Andrej do jedné zapadlé vesnice na Šumavě na návštěvu. Probírá se starostou, co všechno je trápí. ,, Tak pane starosto, co byste potřeboval ze všeho nejvíc?" Starosta: ,, Nejvíc nás trápí dvě věci. Za prvé. Jsme daleko od města a chybí nám tu hasičská zbrojnice. A za druhé..." ,, Moment", přeruší ho Andrej. Vytáhne mobil, deset minut do něj mluví, pak se otočí a povídá: ,, Tak je to vybavené, příští pondělí se začne stavět a do měsíce je hotovo. A co ten druhý problém?" Starosta: ,, No vůbec tu nemáme signál od žádného mobilního operátora."

Tak ten je dobrej..... na druhou stranu to vlastně není vtip 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Lynx12 napsal:

Tak ten je dobrej..... na druhou stranu to vlastně není vtip 😄

Ty woe, to je ze života. Právě mi to připomnělo, jak se tu zaváděj zóny placeného stání. Ale není to k smíchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdou dva trempové lesem a najednou přijdou k obrovské díře. Jeden říká: Hodíme tam kámen a zjistíme jak je to hluboké. Hodí kámen 1 2 až deset a nic. Tak ten druhý říká:  Asi to bude chtít něco většího. Jdou a najdou traverzu. Hodí ji do díry 1 2 3 4 5 6 a bum. Ty jo, to bude tak 100 metrů. Najednou kolem proběhne bílá koza a šup do té díry. No tvl, koukají na sebe. To jsem ještě neviděl. Za chvilku jde kolem stařenka a ptá se: Mládenci neviděli jste tu moji bílou kozenku? Oni odpoví: No nějaká šílená koza tu proběhla a skočila bez váhání tady do tý díry. A stařenka říká: To je divný, já si ji privázala k takové traverze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...